0
zpět
1564

Tři nové modely od Audi vyjedou ještě letos

Do roku 2009 chce Audi vyrábět každý rok milión aut. To znamená, že automobilka počítá s téměř dvojnásobným počtem prodaných vozů než v současné době.
10.03.2006, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Audi Roadjet concept
"Plán je to smělý, ale reálný," prohlásil šéf značky Martin Winterkorn a slíbil desítku zcela nových modelů. První tři se představí už letos.
Fanoušky supersportovních vozů potěší zahájení výroby studie Le Mans, jejíž sériová podoba ponese označení R8. Objeví se také menší sourozenec právě představeného SUV.
Největším překvapením je však zcela nová řada A5, která uzavře mezeru mezi třídami A3 a A6. Nepůjde přitom jako obvykle o klasickou limuzínu nebo liftback. Audi A5 bude čistokrevné 2+2 místné kupé, jemuž chce šéfdesignér Audi Walter de Silva propůjčit "více emocí". Že právě tohle rodilý Ital umí, dokázal před časem na modelu Alfa Romeo 156, který se stal novým začátkem pro italskou sportovní značku.
O emocích se v poslední době u Audi mluví hodně. Nový směr by měl přinést především více vzruchu do ultrakonzervativních vod ingolstadtského designu.
Sportovní image, kterou si Audi soustavně buduje, mají v blízké budoucnosti podpořit mimořádně výkonné motory.Ve fázi funkčních zkoušek je nový desetiválec pro modely A8 a Q7, neoficiální zprávy hovoří o vývoji dvanáctiválcového dieselu s točivým momentem 1000 Nm, který by měl nahradit ve výrobě koncernový desetiválec.
Audi má však nakročeno i "rodinným" směrem. Nedávno představená studie Roadjet naznačuje decentní vstup značky do kategorie velkoprostorových vozů typu MPV.

TIP: První fotografie: nové Audi A6 allroad
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.