zpět

Toyota Auris 2015: facelift přinesl nový interiér i motory

Po třech letech se druhá generace modelu Auris dočkala modernizace. Ten přináší pozměněný design exteriéru, nové technologie a motory.
01.06.2015, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+12

Modernizovaný interiér má být podle automobilky vyroben z kvalitnějších materiálů a nabídne nové prvky komfortní i bezpečnostní výbavy. Mezi otáčkoměrem a tachometrem přibyl multifunkční displej o úhlopříčce 4,2“. Modernizace se ale dotýká především nabídky nových pohonných jednotek. K těm stávajícím se přidá nová zážehová dvanáctistovka a diesel o objemu 1.6 litru.

Nový přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,2 litru s přímým vstřikováním benzínu a maximálním výkonem 85 kW (116 k) má díky moderní technice nabídnout nízkou spotřebu při zachování velmi dobré dynamiky.

Řadový zážehový čtyřválec kódovým označením 8NR-FTS používá jednokomorové turbodmychadlo a hlavu válců, do níž je začleněno sběrné výfukové potrubí chlazené vodou. Tímto způsobem lze podle potřeby upravovat chlazení na straně sání nezávisle na tepelném zatížení motoru. Výsledkem má být akcelerace bez prodlevy a maximální točivý moment v širokém rozpětí otáček.

Výrobce také zapracoval na zlepšení průběhu spalování pomocí silnějšího rozvíření vzduchu uvnitř válců (tzv. „tumble“, kdy směs paliva se vzduchem proudí ve svislé spirále). Dále díky permanentně proměnnému časování ventilů na straně sání (VVT-iW) může motor využívat Atkinsonův cyklus tím, že upravuje časování ventilů podle momentálního zatížení. Toyota se chlubí dosažením maximální tepelné účinnosti 36 %.

Nový diesel má potom při výkonu 82 kW a točivém momentu 270 N.m nabídnout kombinovanou spotřebu 4.1 litru nafty na 100 km Auris pro modelový rok 2015 se na český trh chystá v průběhu června jako pětidveřový hatchback nebo kombi s označením Touring Sports. Ceny prozatím české zastoupení Toyoty nezveřejnilo.autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Karavanem do Rakouska. Praktické rady a zkušenosti

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.