0
zpět

Tohle je VW Golf GTI Clubsport. Má 290 koní! Co na to konkurence?

Obyčejné GTI už nestačí? Nikoli, ale ve Wolfsburgu nyní oslavují čtyřicáté výročí představení Golfu GTI první generace. Novinka s přídomkem Clubsport má pod kapotou dvoulitrové TSI s výkonem až 290 koní. Jak si stojí v porovnání s konkurencí?
17.09.2015, aktuality

hodnocení článku: 4.0 z 5 (80%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -
+8

Na první pohled se Clubsport od klasického GTI liší pouze minimálně – za účelem zlepšení aerodynamiky a lepšího přítlaku ve vyšších rychlostech byly lehce přepracovány nárazníky, jiný je střešní spoiler a difuzor s integrovanými koncovkami výfuku. Odkazem na první generaci jsou černé pruhy po stranách karoserie.

Potenciálního zákazníka kupujícího nabroušený hatchback ale bude jistě nejvíce zajímat motor. Pod kapotou trůní přeplňovaný dvoulitr, z něhož inženýři dostali 265 koní (195 kW). Pokud zaboříte plynový pedál do podlahy, přijde ke slovu funkce krátkodobého zvýšení plnicího tlaku overboost, což přinese řidiči po deset vteřin až 290 koní. S těmito parametry se tak nový Golf GTI Clubsport stává nejsilnějším „gétéíčkem“ ve čtyřicetileté historii rychlých golfů.

Silný motor lze spojit se šestistupňovou manuální převodovkou nebo dvouspojkovým automatem DSG, s nímž se vůz dokáže rozjet z nuly na stovku za méně než šest vteřin. O patřičné jízdní vlastnosti se potom stará samosvorný diferenciál s vektorováním točivého momentu VAQ, poslat takové stádo koní pouze na přední nápravu jistě není jen tak.

Vzhledem ke schopnostem auta Volkswagen uvádí poměrně optimistickou spotřebu – v kombinovaném provozu se prý pohybuje okolo 6,7 až 6,9 l/100 km.

Konkurence:

Honda Civic Type R

+jedna z nejvýkonnějších předokolek – 310 koní
-základní cena 859.900 Kč

Opel Astra OPC

-na GTI Clubsport ztrácí 10 koní výkonu
+velmi dobré jízdní vlastnosti
+cena od 739.900 Kč


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.