0
zpět
2244

TipCars Pražsky RALLYSPRINT (výsledky + fotogalerie)

Václav Pech se rozhodl před startem TipCars Pražského rallysprintu vyměnit Mitsubishi za Toyotu Corollu WRC, která mu přinesla vítězství.
04.12.2006, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+54
Karel Trněný
Posádku Pech – Topolánek vítězně dovezla do cíle TipCars Pražského rallysprintu postarší Toyota Corolla WRC, která tak zavzpomínala na svá léta slávy. První místa však nebylo za darmo a dlouho nebylo rozhodnuto.
Na start se totiž postavilo více vozů specifikace WRC. Oblíbeného Emila Trinera s Octavií WRC ale zlobila technika a tak se vedení v soutěži ujal po první rychlostní zkoušce Karel Trněný se Škodou Fabia WRC. Pech na něj koukal z druhé pozice se ztrátou 4,4 sekundy. Hned na začátku soutěže musel odstoupit velký favorit Maďar Szabo s Fordem Focus WRC. Jeho vůz se zastavil už na konci první rychlostní vložky. Ta se stala osudnou i pro Toyotu Celica, kterou řídil Ludvík Otto. Urazil totiž kolo, což mu znemožnilo další pokračování v soutěži.

Diváci, kteří se přišli podívat až na třetí rychlostní zkoušku okolo strahovského stadionu už tedy několik posádek neviděli. Přesto jistě nebyli zklamaní. Divokou jízdou mezi retardéry si je totiž získal Tlusťák s Citroënem Saxo a mnoho dalších jezdců. Velmi efektně i rychle jezdili Semerád, Polák Kuzaj, ale i Hozák s lancerem, který ještě nedávno proháněl po „erzetách“ Josef Semerád. Fanoušci rozhodně nebyli zklamáni ani z průjezdů Emila Trinera se Škodou Octavia WRC nebo Michala Suma s historickým BMW 2002.

TipCars Pražsky RALLYSPRINT (výsledky + fotogalerie)
Po čtvrté rychlostní zkoušce musel doposud vedoucí jezdec Karel Trněný s Fabií WRC odstoupit pro poruchu spojky a na první místo se tak dostala posádka Pech-Topolánek. Ti svou pozici udrželi až do konce soutěže.

Druhé místo vybojoval Polák Kuzaj se Subazu Impreza a na třetí příčce dokončil Karel Trojan s Mitsubishi Lancer EVO IX. Čtvrté místo patří Valouškovi s imprezou a páté další posádce s mitsubishi Josef Semerádovi s Petrem Břízou.

Nejrychlejší „dvoukolkou“ byl Nissan Almera GTI posádky Sedláček-Skoupil. Úplně stejného času však dosáhl i Adam Lacko se Škodou Fabia KitCar.

TipCars Pražský rallysprint 2006 se vydařil, přinesl několik zajímavých okamžiků a opět skvěle bavil diváky. Těm přálo i počasí. Věřme, že se příští ročník povede minimálně stejně jako letošní, a že přiláká další jezdce zvučných jmen i další příznivce rallye sportu.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2021, všechna práva vyhrazena.