TipCars Pražský Rallysprint 2011 obrazem

Aktuality
Petr Šikl | 03.12.2011
dalších 39 fotek
Závěr soutěžní sezóny v podobě sobotního TipCars Pražského Rallysprintu má tradičního vítěze, kterým se po osmé stal Václav Pech jedoucí na Mini Cooperu WRC. Druhý skončil Andersson na Fabii WRC a třetí Béreš jun. na Fabii S2000.

Letošního XVII. TipCars Pražského Rallysprintu se zúčastnila celá řada špičkových jezdců. Nechyběl například dvojnásobný mistr světa JWRC Švéd Andersson nebo Václav Pech jun. či čerstvý mistr České republiky ve SprintRally Pavel Valoušek. Ze Slovenska dorazili otec a syn Bérešové s Audi Quattro a Škodou Fabia S2000. Návštěvníky bavil v Čechách dobře známý Igor Drotár s Mitsubishi Lancer EVO IX. Mezi historiky kraloval Jiří Petrášek navigovaným Jiřím Káňou na Opelu Ascona. Tato posádka bavila diváky snad v každé zatáčce jízdou bokem, přesto se jí podařilo v konečném pořadí vybojovat 22 pozici.

Sobotní sychravé ráno vystřídalo sluníčko a jezdci se mohli předvést na "oslintaném" asfaltu soutěžní "eRZety" vedoucí z Karlíku do Roblína, kde nebyla nouze o výlety mimo trať. Václav Pech se u svého Mini Cooperu potýkal s prasklou přední poloosou, přičemž na této "eRZetě" havarovala posádka Šlehofer/Matuška jedoucí na voze Subaru Impreza STi nebo Votava/Květon s Mitsubishi Lancer Evo IX.

Exhibice soutěžních vozidel pokračovala na dostihovém závodišti v Chuchli, kam přišlo tisíce fanoušků tohoto motosportu. Na technicky náročné trati nechyběly atraktivní skoky a šotolinové úseky. Nejlépe se dařilo posádce Pech/Topolánek, kteří vybojovali celkové osmé vítězství na Pražském Rallysprintu. Celkově druhá skončila posádka Andersson/Axelsson na Škodě Fabii WRC, třetí posádka Béreš jun./Müller na Škodě Fabia S2000. Na stejném voze dojela celkově čtvrtá polská posádka Grzyb/Bacigál. Páté místo vybojovala dvojice Semerád/Ceplecha jedoucí na voze Mitsubishi Lancer Evo IV.

Mezi produkčními vozy se odehrával souboj zejména mezi vozy Subaru a Mitsubishi. Nakonec se z vítěství radovala posádka Martin Semerád/Bohusel Ceplecha s Mitsubishi Lancer EVO IX. Za nimi dojeli Štajf a Peták na Subaru. Pohár za vítězství mezi historiky si odnesla jediná posádka Jiří Petrášek/Jiří Káňa s Opelem Ascona.