zpět
434

Sportovní paket pro Škodu Octavii

Chcete si z nové Octavie vytvořit sportovně vzhlížející liftback? Pak je pro vás určen tuningový paket z originálního příslušenství Škody obsahující několik spoilerů, ozdobnou koncovku výfuku nebo nová 17“ kola z lehkých slitin.
11.03.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Chcete si z nové Octavie vytvořit sportovně vzhlížející liftback? Pak je pro vás určen tuningový paket z originálního příslušenství Škody obsahující několik spoilerů, ozdobnou koncovku výfuku nebo nová 17“ kola z lehkých slitin.

Nový přední nárazník s integrovaným spoilerem

Mnoho z nás touží po individualizaci svého plechového miláčka, navíc je na našich silnicích nových Octavií vidět čím dál tím více a její vzhled už nepřitahuje takovou pozornost jako před pár měsíci. Možnost odlišit se od narůstající záplavy nových škodovek a zažívat pocit určité výjimečnosti umožňuje sama mladoboleslavská továrna nabízeným tuningovým paketem. Toto sportovní příslušenství k nové Octavii zahrnuje nový přední nárazník, který je oproti běžné verzi rozdělený na tři části s velkým nasávacím otvorem vzduchu ve své střední části a menšími otvory na bocích s integrovanými mlhovkami. Na celý tento nárazník je ještě jakoby zespodu přilepen malý spoiler, doplňující siluetu přední masky a nasávacího otvoru dalšími čtyřmi otvory ve svém středu.

"Kočičí oči" na novém zadním nárazníku

Stejně jako na předním nárazníku chybí oproti běžné verzi i na tom zadním otěrová lišta v černé barvě. Zespodu je opět jakoby přilepen spoiler navíc, na němž jsou umístěny úzké samolepicí odrazové fólie v červené barvě, tzv. kočičí oči.

Zadní část dostala ještě další dva nové prvky, dodávající Octavii sportovní šmrnc. Jedná se o spoiler pátých dveří, který se „netváří“ nijak okázale a příliš nenarušuje kompaktní tvary vozu, a chromovanou koncovku výfuku, která může být buď jednodílná oválná (pro motorizace 1.4 MPI, 1.6 MPI, 1.6 FSI) nebo dvojitá kulatá (1.9 TDI, 2.0 FSI, 2.0 TDI), což ukazují fotografie níže.

Snížení součinitele odporu vzduchu pod hodnotou 0,3

Celý optický paket byl optimalizován pro zlepšení aerodynamických vlastností, s jeho instalací dojde u Octavie ke snížení součinitele odporu vzduchu cx na hodnotu 0,291 (u sériového vozu je cx =0,3).

Nabídku optického tuningového paketu doplňují také nová sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin Sputnik (3900,- Kč), určená pro pneumatiky o rozměru 225/45 R17.

Ceny sportovních dílů pro novou Octavii

Typ příslušenství Cena s DPH 
Přední nárazník11 200,-
Zadní nárazník7 700,-
Spoiler 5. dveří2 800,-
Oválná koncovka výfuku1 500,-
Dvojdílná koncovka výfuku1 500,-

Porovnání běžné Octavie s Octavií se sportovním paketem

 
 
 
 

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Milan, 11.03.2005 08:25
Tak to je bomba, na něco podobného jsem čekal hodně dlouho, RS zatím není, takže tohle je to nejlepší, co se dá koupit! Ty ceny se mi zdají ale dost nadsazený.
Driver, 11.03.2005 09:21
Sluší jí to. Jinak každá sranda něco stojí!
anonym, 11.03.2005 10:07
Pekny..vykradnu postu a jdu si to koupit:)

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jaký vybrat benzínový motor pro Škodu Superb II?

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.