0
zpět
715

Škodovky modelového roku 2006: co bude nového?

V Brně se představí Fabie, Octavie a Superb modelového roku 2006. Současně se lehce inovované modely začnou vyrábět a prodávat. Jaké změny prodělaly jednotlivé modely se dočtete v tomto článku.
30.05.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

V Brně se představí Fabia, Octavia a Superb modelového roku 2006. Současně se lehce inovované modely začnou vyrábět a prodávat. Jaké změny prodělaly jednotlivé modely se dočtete v tomto článku.

Změny pro nový modelový rok nejsou nikterak zásadní, ale drobných vylepšení se dočkají všechny tři modely. Společnou novinkou je čárový kód na štítku s VIN kódem na spodním rámu čelního skla, který umožní jednodušší identifikaci vozu pomocí čtecího zařízení. O dva metalické odstíny, zelený Highland a modrý Storm, se rozšíří stávající paleta barev. Pojďme se podívat na jednotlivé modely.

Fabia: Nejmenší Škodovka dostane k systému ABS nový brzdový asistent Duel Rate, který při prudkém brzdění zvyšuje účinek posilovače a zkracuje brzdou dráhu. Druhá novinka se týká příplatkové výbavy, do které přibyla tmavší skla SunSet.

TIP: Autosalón Brno - na co se můžeme těšit?

Octavia: Nová Octavie se pochlubí bohatším výčtem novinek. Například systémem DSR (Driver Steering Recommentation), který zlepšuje vlastnosti stabilizačního systému ESP. Méně šikovné řidiče potěší možnost připlatit si za asistent pro rozjezd do kopce HHC, který se aktivuje při rozjezdu v kopci s větším než pětiprocentním sklonem. Můžete se tak pohodlně rozjet bez ruční brzdy nebo rychlého přešlapování z brzdy na plyn. Dalšími novými položkami příplatkové výbavy jsou nezávislé topení a navigační systém Cruise. Sportovně založené řidiče určitě potěší poslední novinka - sportovní paket Dynamic, u kterého si můžete vybrat například sportovně laděný podvozek, 17-ti palcová litá kola, sportovní sedadla, nebo tříramenný volant.

TIP: Srovnání: Škoda Octavia vs. Octavia II

Superb: Největší Superb dostane jedinou novinku technického rázu - vylepšené chlazení brzdového systému přední nápravy. Další změny se týkají hlavně příplatkové výbavy, která bude navíc obsahovat například vyhřívané čelní sklo a nové kožené čalounění. Nový Superb zvenčí poznáte podle chromové mřížky v předním nárazníku.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jak často měnit motorový olej?

nejčtenější články

Auris, nebo Golf? Kupujeme benzínovou ojetinu do 250 tis. Kč.

Ojetá Škoda Octavia III - vybíráme motor 1,6 TDI

Který motor pro ojeté Hyundai Santa Fe III?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.