0
zpět
1020

Škoda ve Frankfurtu: čím nás překvapí?

Domácí výrobce si na IAA Frankfurt připravil jednu premiéru v podobě ostré Octavie RS. To už je věc dostatečně známá. V plánu je ale i představení několika nových motorů a také nového konceptu!
08.09.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Domácí výrobce si na IAA Frankfurt připravil jednu premiéru v podobě ostré Octavie RS. To už je věc dostatečně známá. V plánu je ale i představení několika nových motorů a také nového konceptu!

Největší hvězdou na stánku Škodovky bude Octavia RS, která vytlačí svou předchůdkyni z pozice nejvýkonnější a nejrychlejší sériové Škody. I když technika je stejná jako u Golfu GTI, Octavia je (alespoň papírově) dokonce o ždibec rychlejší a navíc nabízí větší užitnou hodnotu, zvlášť v provedení kombi. Německý magazín Auto Motor und Sport včera zveřejnil i cenu Octavie RS. Na německém trhu se bude liftback prodávat za 24 890 Euro (cca 750 000 Kč) a na cenovce kombíku bude 25 790 Euro (775 000 Kč). U nás by mohly být ceny ještě o něco málo nižší. Podrobnější informace o Octavii RS najdete v našem starším článku (viz odkaz pod odstavcem).

TIP: Octavia RS: první oficiální fotky a informace!

Další novinka se týká Fabie, kterou opustí malý turbodiesel 1,4 TDI PD s výkonem 55 kW (75 k). Místo něj bude ještě do konce letošního roku v nabídce nový tříválcový turbodiesel se stejným objemem a s výkony 51 a 59 kW (69 a 80 k).

Nabídku motorů pro největší Superb ve Frankfurtu rozšíří dvojice "ropáků" - 1,9 TDI PD s výkonem 77 kW (103 k) a novější dvoulitrový turbodiesel 2,0 TDI PD s výkonem 103 kW (140 k), který bude spolupracovat se šestistupňovou manuální převodovkou. Tento motor bude v Superbu navíc vybaven filtrem pevných částic. Filtr bude k dispozici i pro Octavie s motorem 2,0 TDI, ale jen jako volitelná výbava.

A jsme u poslední, zatím tajemné novinky, která by mohla zastínit i sportovní Octavie. Škoda slibuje koncept, který ale odhalí až přímo na místě. Co se bude pod plachtou skrývat nevíme a možností je hned několik. Nejvíce se spekuluje o malém MPV na bázi Fabie, které by bylo konkurencí například pro Opel Meriva. Ale mohla by se objevit i studie nové Fabie.

TIP: Chystá se Fabia MPV!

Model Co bude nového 
Octavia

světová premiéra vrcholného sportovního modelu RS ve verzi liftback i kombi

 
Fabia

nový tříválcový turbodiesel 1,4 litru (nahradí dosavadní 1,4 TDI) s výkony 51 a 59 kW

 
Superbrozšíření nabídky motorů o 1,9 TDI PD 77 kW a 2,0 TDI 103 kW
konceptpravděpodobně se objeví studie MPV na bázi Fabie, možná i studie nové Fabie pro rok 2007

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Dacia Duster TCe 130 – spotřeba ujde. A co dál?

nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI

Honda Civic nebo Toyota Auris? Vybíráme ojetinu do 350 tis. Kč.