zpět

Škoda v Ženevě – fotografie omlazeného Superbu

Dalším zajímavým modelem Škody Auto na Ženevském autosalonu byla kromě Yetiho také Škoda Superb modelového roku 2006, která přináší některé zajímavé změny a nové prvky ve své výbavě.
01.03.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+8
Dalším zajímavým modelem Škody Auto na Ženevském autosalonu byla kromě Yetiho také Škoda Superb modelového roku 2006, která přináší některé zajímavé změny a nové prvky ve své výbavě.


Expozice značky Škoda provádí návštěvníka nejdůležitějšími milníky jejího vývoje. Na stánku je k vidění například i historické kupé Škoda Popular Monte Carlo, které připomíná úspěchy značky Škoda v motoristickém sportu.

Ke stoletému výročí výroby automobilů uvádí Škoda Auto na trh také limitovanou sérii „Edice 100”, nabízenou k modelům Fabia, Octavia a Superb s nabídkou mimořádné výbavy nebo některých originálních prvků - kola z lehkých slitin se stříbrným lakováním, kožený interiér s provedením sedadel v kůži se světle modrým nádechem, lesklý černý dekor Piano v interiéru, nástupní prahové lišty a plaketka na hlavici řadicí páky s označením limitované série atd. Všechny modely budou lakovány v barvě černá magická s perleťovým efektem a budou označeny plaketkou s názvem modelu na bocích vozu.Tip: Příloha - Ženevský autosalon od 1. března včetně aktuální fotogalerie!

Tip: Nová Škoda Yeti v ŽenevěŠkoda Superb
K vidění je několik novinek uvedených v souvislosti s modelovým rokem 2006 – objevují se mimo jiné nové prvky v nabídce mimořádných výbav, například vyhřívané čelní sklo, nový potahový materiál, nová kola z lehkých slitin, drobné změny vnějšího designu a další:
- Vnější vzhled vozu oživuje nový chromovaný rámeček střední mřížky předního nárazníku.

- Pro standardní výbavu verze Elegance (u ostatních verzí jako výbava na přání) jsou určena zcela nová 16" kola z lehkých slitin Bolid.

- Paleta vnějších barev je rozšířena o dva zcela nové metalické odstíny – zelenou Highland a modrou Storm, které nahrazují původní metalické barvy zelenou Natur a modrou hlubinnou.

- Čtyřramenný volant s novým designem. Od verze Comfort (u verze Classic jako součást výbav na přání) je tento volant potažen kůží. Jako mimořádnou výbavu si zákazník může vybrat multifunkční volant s tlačítky pro ovládání rádia a tempomatu, případně i mobilního telefonu. Součástí mimořádných výbav je také nový tříramenný sportovní volant potažený kůží.

- Nové provedení čalounění kůží Alcantara na středních částech sedadel – v černé Onyx a v barvě Ivory, a to jako mimořádná výbava pro všechny výbavové stupně (pro verzi Classic pouze v černé Onyx).

- Vyhřívané čelní sklo. Tento prvek výbavy se automaticky dodává s vyhřívanými ostřikovači čelního skla.

- Nově nabízený sportovní paket - snížený a modifikovaný podvozek (o 20 mm), úprava zadní nápravy, předních i zadních tlumičů, předních i zadních pružin, stabilizátoru přední nápravy a senzoru nastavení světel, chromovaná zdvojená koncovka výfuku, tříramenný kůží potažený volant se sportovním designem, hlavice a manžeta řadicí páky a madlo ruční brzdy v kůži. Sportovní paket je dostupný pro všechny motorizace vozu Škoda Superb, kromě motorů 2,0/85 kW a 1,9 TDI PD/74 kW.

- Síťový program - skládá se ze sady tří sítí, které umožňují rozdělení zavazadlového prostoru na několik částí a zároveň fixaci jednotlivých zavazadel v zavazadlovém prostoru tak, aby se zamezilo jejich samovolnému pohybu.

- Zvětšení stávajícího rozchodu kol přední nápravy o 6 mm

- Optimalizováno chlazení předních brzdŠkoda Octavia
Škoda Octavia, která slavila světovou premiéru právě před rokem, je společně se studií Škoda Yeti ústředním exponátem stánku Škoda. Poprvé mohou návštěvníci ženevského autosalonu spatřit i verze Škoda Octavia Combi a Škoda Octavia Combi 4x4, které absolvovaly světovou premiéru na pařížském autosalonu. Jejich prodej odstartoval na konci loňského a počátkem letošního roku. Od modelového roku 2006 bude nově možné vybavit vozy Octavia například systémem DSR – Driver Steering Recomendation (jako součást systému ESP), asistentem pro rozjezd do kopce, přípravou pro telefon GSM s technologií Bluetooth, sportovními sedadly a tříramenným sportovním volantem, nezávislým přídavným topením, další verzí navigačního přístroje atd.Škoda Fabia
Nejmenší modelová řada Fabia modelového roku 2006 je nově vybavena dvoustupňovým brzdovým asistentem Dual Rate. Tento systém bude standardně nabízen pro všechny vozy modelové řady Fabia ve spojení se systémem ABS nebo vyšším brzdovým systémem. Nabídku výbav na přání rozšiřuje SunSet – sada skel s vyšším tónováním.autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Driver, 02.03.2005 15:03
Po pravde jsem videl uz i hezci interiery, Skoda setri jak se da.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.