0
zpět
1426

Škoda odtajnila nový Roomster!

Definitivní verzi nového a dlouho očekávaného vozu Škoda Roomster včera poprvé spatřilo v Mladé Boleslavi dvě stě novinářů. Světovou premiéru bude mít první víceúčelový automobil firmy Škoda Auto 28. února na ženevském autosalónu.
25.01.2006, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Definitivní verzi nového a dlouho očekávaného vozu Škoda Roomster včera poprvé spatřilo v Mladé Boleslavi dvě stě novinářů. Světovou premiéru bude mít první víceúčelový automobil firmy Škoda Auto 28. února na ženevském autosalónu.

Na českém trhu se první roomstery objeví koncem června, v červenci se začnou prodávat v Německu a Rakousku, od podzimu i v dalších evropských zemích.
Přesnou cenu vozu automobilka tají, podle zákulisních informací by se měla pohybovat mezi 350 tisíci a půlmiliónem korun.
Nový třídveřový (i pětidveřový) vůz je skokem v dosavadní vývojové řadě škodovek. Nejenom kvůli technickým vylepšením, jako jsou natáčecí světlomety či překlápěcí zadní sedadla. Poprvé je ale ve vozu automobilky výrazně oddělen prostor pro řidiče od místa pro cestující, kteří díky tomu získají větší pohodlí.
Roomster je prvním zcela novým modelem po pěti letech. Loni sice firma uvedla na trh druhou generaci vozu Octavia, ale posledním zcela novým modelem byla limuzína Superb, která sjela z linky závodu v Kvasinách v roce 2001.
V Kvasinách se koncem února začne vyrábět i roomster. Kvůli němu Škoda Auto do závodu investovala 125 miliónů eur, za které se například rozšířily montážní hala a svařovna. Pro výrobu roomsteru firma nabrala dalších 2,5 tisíce pracovníků.
Kolik kusů nového modelu se vyrobí, bude záležet na poptávce, vedení firmy nicméně předpokládá, že letos se na evropské trhy dostane patnáct tisíc roomsterů.
"Na evropském trhu míří roomster do segmentu kompaktních MPV, tedy rodinných víceúčelových vozů. Zájem o ně výrazně roste," uvedl Fred Kapler, člen představenstva Škody Auto, odpovědný za obchod a marketing. Zatímco před pěti lety se v Evropě prodalo 1,1 miliónu vozů MPV, loni to byl už dvojnásobek.
Konkurencí roomsteru budou vozy jako například Opel Meriva či Ford Fusion. Ale také lehká užitková auta Peugeot Partner nebo Citroen Berlingo. Na rozdíl od nich je ale roomster nižší a jeho interiér je více přizpůsoben pohodlí osob.
Škoda Auto předpokládá, že roomster nenahradí na evropských trzích jinou škodovku, ale pomůže rozšířit řady zákazníků o vícečlenné rodiny či mladé lidi, kteří se chtějí odlišovat tím, že mají "netradiční" automobil.
Loni Škoda Auto vyrobila a prodala téměř půl miliónu vozů, letos se má její odbyt zvýšit nejméně o dvacet tisíc automobilů. Škodovky se montují jak v Česku, tak v Indii, Bosně, v Kazachstánu a na Ukrajině. V příštím roce Škodovka zahájí výrobu i v Číně a v Rusku.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
xganga, 25.01.2006 16:23
Mě se to auto líbí,ať si každej řiká co chce.Nejdřív tady byly kritiky na adresu Octavie II,že je strašně konzervativní a když konečně příde něco frisch und neu ,tak je tady zase povyk.Sledoval sem fóra na jiných serverech a reakce byly tak 50 na 50.Roomster je prostě rodinný auto,s velkou variabilitou,takže žádnej supersport ani SuperSUV,takže design můžu hodnotit jenom kladně.Měl sem strach z těch bočních oken,ale nakonec to nevypadá zas tak hrozně.Konečně Škodovka ukázala potenciál svý značky,auta do rodiny nemusí být jen krabičky od zápalek,můžou to být i atraktivní vozy malých rozměrů.Sem si jist,že prodejní výsledky sou už teď zaručeny
WRX, 25.01.2006 18:27
To máš pravdu, VW ještě takovej paskvil neyrábí. Doufám, že tam bude 1.2 HTP, to je taky bomba.
Tonda, 26.01.2006 11:22
Přesně!
karlik, 27.02.2006 08:09
- tak nevim proc skodovaci nepriznaji ze tahle "novinka" je proste zkracena verze Volkswagen Caddy Life - tedy s novou predni maskou, a "blbejsimi" patymi dvermi.........

no a konkurenceschopnost - proti renaultu scenic, picassu nebo mitsb. sapace star???? - zase jenom to nase "ceske

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Dacia Duster TCe 130 – spotřeba ujde. A co dál?





nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI

Honda Civic nebo Toyota Auris? Vybíráme ojetinu do 350 tis. Kč.





Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.