Skandál Volkswagenu nabírá na obrátkách
 
 
 
 
 
 

Skandál Volkswagenu nabírá na obrátkách

již zítra na TipCars.com

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Automobilový svět aktuálně žije aférou Volkswagenu. Automobilka podváděla při měření emisí svých dieselových motorů. „Podvodné“ motory jsou i pod kapotami škodovek.
AKTUALITY, 26.09.15 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
 

Preciznost, kvalita dílenského zpracování, poctivost – na tom všem si německé automobilky v čele s Volkswagenem vždy zakládaly. Nebo to spíše doposud tvrdily, minimálně Volkswagen má ale tuto pověst silně poskvrněnou. Zprávy o jeho podvádění při měření emisí u TDI motorů obletěly celý svět.

Volkswagen CrossTouran 2.0 TDI CR Vše prasklo minulý pátek 19. září – v tento den byl Volkswagen obviněn americkou Agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA) z použití nelegálního software, jehož prostřednictvím auta maskují produkci nadlimitního množství škodlivin ve výfukových plynech, konkrétně oxidů dusíku.

Podle amerických úřadů je tímto nelegálním software vybaveno přes 11 milionů vozidel, a to nejen značky Volkswagen, ale například i Audi nebo Škoda. V případě domácí automobilky se jedná o koncernové motory TDI s kódem EA 189, se kterými jezdí starší modely fabia, octavia, superb, rapid nebo roomster, vyrobené v letech 2009 až 2013.

Počet aut s nelegálním software nemusí být konečný, jelikož úřady nejen v USA, ale také v Evropě začaly tento skandál vyšetřovat. V sousedním Německu se budou zkoumat emise nejen volkswagenů, ale i jiných automobilek.

Už nyní má kauza na značku VW obrovské dopady – ze strany USA firmě hrozí sankce ve výši až 18 miliard dolarů (437 miliard Kč). EPA také požaduje stažení 482 000 prodaných vozidel, která porušují tzv. zákon o dýchání čistého vzduchu. Patří sem vozy modelových řad jetta, beetle, Audi A3 a golf vyrobených v letech 2009 až 2014, postižené jsou také passaty vyrobené mezi lety 2014 až 2015. Navíc klesá hodnota akcií společnosti, v pondělí se propadly o více než 18 % na tříleté minimum (v řeči peněz to znamená ztrátu asi 14 miliard eur, což je téměř 380 miliard korun).

O rozsahu průšvihu svědčí i rezignace výkonného ředitele společnosti Martina Winterkorna. Zdali bude hříšníků ještě více, ukáží pravděpodobně nejbližší dny.
"originální stav ojetin je lepší než tuning"

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
M.See - 27.09.2015 09:02 
David V napsal:
..Jen bych úplně nesouhlasil se zde prezentovaným názorem, že EURO 2 je vrchol čistoty. Já si myslím, že je to až EURO 4 a vysvětlím proč:EURO 2 má oproti EURO 4 dvojnásobné hodnoty škodlivin, a teď konkrétně mluvím o jedovatém CO i karcinogenních HC. NOxy nejsou monitorovány vůbec, jen dohromady s HC a mají poměrně vysoké hodnoty, které jsou s EURO 4 redukovány téměř na 1/3. Tam je nejzásadnější skok napříč mezi všemi škodlivinami. K dosažení EURA 4 přitom pro zážehové motory postačilo monitorovat stav spalin i za katalyzátorem pro snížení CO a HC a pro redukci NOx se již s EURO 3 zavedl EGR ventil (recirkulace spalin ke snížení teploty hoření). Domnívám se, že díky přídavné lambda sondě za katalyzátorem klesla paušálně spotřeba i přes přítomnost EGR ventilu, neboť motor musel mít poloviční hodnoty CO a HC, tedy se snížila bohatost směsi. Ve výsledku tedy spotřeba nevzrostla a ještě k tomu výrazně klesly i emise škodlivin, čili normu EURO 4 považuji za nejvyváženější z pohledu složitosti motoru (atmo, zážehový, nepřímý vstřik) a čištění spalin (EGR, třícestný katalyzátor hlídaný lambda sondou před i za)...


Já Fordy moc neumim, ale jestli jsem pochopil že od EURO 3 se u atmo benz dávaly EGRy, tak nesouhlasím, rozhodně ne u všech, mám P206 1,6 16V benz a to plní EURO4 bez EGR.
Jinak souhlas s tím že EURO4 je mnohem čistější, ale to je (MĚL BY BÝT) ostatně princip každého dalšího EURO limitu. Můj osobní názor na to je ale drtivě negativní, protože jak jsem psal - nikdo neměří zplodiny při regeneraci FAPu, ani při homologaci motorů, natož při měření emisí. Což je ale dost napytel když každých 500-1000km diesely to svinstvo vypalují a pouští do ovzduší. Každý ví že k tomu dojde jen za daných podmínek, které musí vozidlo splňovat, takže k tomu dojde kus za městem, ať si to vesničani a příroda užijou.. To mi nepřijde moc férově vymyšlené. O tu přírodu by mělo jít prioritně. (leč to je otázka do pranice jestli je víc příroda nebo člověk).

A už vůbec férové mi nepřijde při pohledu na průměrné stáří a najeté km průměrného českého vozítka, analogicky reálný stav zanesení sání tou "vychytávkou" jmeném EGR a tím pádem, jak jsem již psal mnohem horším plněním motoru, což má za následek v celém spektru větší spotřebu a horší emise. Bylo by zajímavé kdyby na toto téma (nový / přiucpaný motor) někdo udělal porovnání z hlediska složení výfukových plynů. A když se přidají olejové výpary jdoucí taktéž do sání z motoru, jemuž kroužky vlivem kilometrů netěsní jak mají, toto vše pomalu ale jistě přiucpává KAT (i FAP), ve finále je z toho celé spektrum "kazítek" které mají za následek mnohem horší složení emisí oproti stavu nového motoru.
Zkrátka to, co bylo zamýšleno, možná nebylo špatné, ale realita je teorii natolik vzdálená že bych se nedivil, kdyby auto splňující horší eurolimit, neubsahující tyto "vychytávky", v reálu při nájezdu 250000+km mělo emise lepší. Uvěřím až to někdo změří...

(A každý víme, že v ČR auto, pokud je v ucházejícím stavu, ve 250000km na šrotiště ještě tozohdně nejde.)

mykovec - 27.09.2015 15:31 
nejméně od Euro II, možná i od Euro I, aby automobilka byla "ekologicky vpředu". Motory obou mých Euro II aut EGR mají. Jestli pod tím teda rozumíme trubku, která vede z výfukových svodů do sacího kolena přes nejaky placatý ventil. Jelikož mi přišlo jako pěkná zhovadilost, tlačit spaliny do motoru, tak jsem to nejprve ucpal u ventilu mincí, posléze když trubka praskla u svodů, zašrouboval jsem její zbytek pěkně opracovaným šroubem M16 a kamnářským tmelem s odolností 1200 °C. Na emisích bez problémů, oni totiž měří jen oxidy uhlíku a nikoliv dusíku. Těžko říct, jestli životní prostředí odstranění EGR nějak více poškozuje. Jezdím většinou na půl plynu, kolem max 2700otáček, to mělo egr foukat zrovna ten bordel, ale zase proud splodin není tak silný, aby to katík nepobral
kristian2 - 28.09.2015 13:41 
Jeto smutné ,ale unás se řeší za kolik to jezdí a ne co se vypouští z výfuku.
Petr S - 03.10.2015 01:23 
Sázka Evropy na dieselovou technologii byla slepá ulička, tvrdí ekonom Ondřej Jonáš na DVTV.

Názorů Ondřeje Jonáše si už dlouho docela vážím a myslím že to zde zhodnotil celkem dobře http://video.aktualne.cz/dvtv/kauza-vw-sazka-evropy-na-dieselovou-technologii-byla-slepa-u/r~cb4d6ed2677a11e5adcb0025900fea04/
Karel - TipCars.com - 05.10.2015 08:56 
David V napsal:
Průšvih je na světě už týden a Tipcars teprve reaguje...Už jsem svou potřebu události komentovat uspokojil zde:http://www.tipcars.com/magazin-jsou-soucasne-motory-stejne-spolehlive-jako-ty-z-konce-tisicileti-6285.htmlTakže zde se opakovat nebudu.Jen bych úplně nesouhlasil se zde prezentovaným názorem, že EURO 2 je vrchol čistoty. Já si myslím, že je to až EURO 4 a vysvětlím proč:EURO 2 má oproti EURO 4 dvojnásobné hodnoty škodlivin, a teď konkrétně mluvím o jedovatém CO i karcinogenních HC. NOxy nejsou monitorovány vůbec, jen dohromady s HC a mají poměrně vysoké hodnoty, které jsou s EURO 4 redukovány téměř na 1/3. Tam je nejzásadnější skok napříč mezi všemi škodlivinami. K dosažení EURA 4 přitom pro zážehové motory postačilo monitorovat stav spalin i za katalyzátorem pro snížení CO a HC a pro redukci NOx se již s EURO 3 zavedl EGR ventil (recirkulace spalin ke snížení teploty hoření). Domnívám se, že díky přídavné lambda sondě za katalyzátorem klesla paušálně spotřeba i přes přítomnost EGR ventilu, neboť motor musel mít poloviční hodnoty CO a HC, tedy se snížila bohatost směsi. Ve výsledku tedy spotřeba nevzrostla a ještě k tomu výrazně klesly i emise škodlivin, čili normu EURO 4 považuji za nejvyváženější z pohledu složitosti motoru (atmo, zážehový, nepřímý vstřik) a čištění spalin (EGR, třícestný katalyzátor hlídaný lambda sondou před i za). Žádné turbo (to se nasazuje na snížení CO2) a žádný DeNOx katalyzátor (ten se nasazuje na přímý vstřik).Další zpřísňování norem se týkalo prakticky jen naftových motorů, které měly benevolentnější nastavení a s příchodem EURO 6 se vlastně dostaly na hodnoty EURO 4 pro benzín, které začalo platit před 10-ti lety a některé motory (Duratec VE) plnily EURO 4 už v roce 2001. Čili čistě z pohledu čistoty spalin mají benzínové motory více než 10 let náskok a přitom v Evropě, která si hraje na ekologii, je neustále protežována nafta. Svým způsobem jsem rád, že si VW v Améru nabil čuňu, protože se ukázalo, kde leží pravda, a že se mi jen nezdá, že i moderní diesely pořád smrdí. Teď jde jen o to, jak s tím naloží vrchnost, jestli strčí hlavu do písku a pojede se dál nebo se skutečně něco změní a neochotně se přizná, že vznětový pohon prostě čisté spaliny mít nebude, a když, tak jen za cenu složitého a nákladného čištění.Ale myslím si, že do Ameriky už si nikdo naftu v osobních autech netroufne dodávat a přitom by VW stačilo nechat v nabídce nějakou normální atmo benzínovou V6-ku s obsahem 3-4 litry a výkonem 180-250 hp.Ještě ve světle "nových" informací mi připadá tento článek jako dobrá blamáž: http://www.tipcars.com/magazin-jake-je-nejekologictejsi-palivo-7983.html


Díky za názor, aféru budeme samozřejmě dále sledovat...
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Prásk! Škoda Karoq má pět hvězd z nárazového testu

19.listopadu 2017
Euro NCAP ocenila ochranu dospělých členů osádky hodnotou 93 procent. Plný počet bodů má Karoq za ochranu nohou chodců.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: aktuality | počet přečtení (685) | komentářů (10) otevřít článek...

Audi A8 jde do předprodeje. Základní cena se vešla pod 2,5 mil. Kč.

18.listopadu 2017
Novinku je již možné konfigurovat a objednávat. Základní cena je 2 449 900 Kč, prodloužená verze je k dispozici od 2 585 900 Kč.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 383) | komentářů (0) otevřít článek...

Chytré auto umí WiFi

15.listopadu 2017
Mobilní operátor T-Mobile spustil prodej nové verze služby Chytré auto, které umí v automobilu vytvořit WiFi síť až pro pět zařízení. Nabízí k ní dva datové tarify a nově cílí i na B2B segment.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (334) | komentářů (0) otevřít článek...

Jak správně uskladnit letní pneumatiky?

12.listopadu 2017
Většina řidičů v minulých týdnech nazula na své automobily zimní pneumatiky. Co ale s těmi letními? Pneumatiky potřebují chladné, suché a čisté prostředí bez průvanu, kam nedosáhnou sluneční paprsky. Právě UV záření totiž urychluje stárnutí nejvíc.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (771) | komentářů (0) otevřít článek...

Dětské autosedačky se dělí do 5 tříd. Kterou použít?

11.listopadu 2017
Navzdory mylnému přesvědčení mnohých motoristů není rozhodující věk, ale váha a výška. Dávno rovněž neplatí, že dítě do 12 let nemůže sedět vpředu. Jak vybrat správnou autosedačku a na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (463) | komentářů (0) otevřít článek...

Isuzu D-Max: málo známý pick-up prošel modernizací

11.listopadu 2017
Isuzu je sice největší světový výrobce užitkových automobilů, u nás se ale do povědomí dostává jen velmi pozvolna. Jeho jediný produkt pick-up D-Max má za sebou velkou modernizaci. Pokud uvažujete o tomto typu auta, pak by rozhodně neměl chybět v seznamu adeptů.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (764) | komentářů (0) otevřít článek...

Nenechte si ujít XXIII.TipCars Pražský Rallysprint

6.listopadu 2017
Se závěrem roku se blíží také každoroční závod, který udělá tečku za uplynulou sezonou rallysportu. Letos se navíc chystá i několik atraktivních změn.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 006) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda zveřejnila výsledky za první tři čtvrtletí. Stále roste.

4.listopadu 2017
V prvních třech čtvrtletích roku zvýšila česká automobilka celosvětové dodávky zákazníkům v porovnání se stejným obdobím předchozího roku o 3,6 % na 871 100 vozů. Tržby se oproti prvním devíti měsícům předchozího roku zvýšily o 22 %.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (495) | komentářů (0) otevřít článek...

Podvádět s měřením emisí bude od 1. prosince mnohem těžší

3.listopadu 2017
Podobně jako u stanic technické kontroly budou mít nově povinnost fotit měřené automobily i stanice měření emisí. Snímky budou archivovány v databázi Ministerstva dopravy.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 527) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda už vyrobila 10 milionů převodovek. Co jsou zač?

29.října 2017
Tři řady převodovek se pro Škodu i ostatní modely koncernu vyrábí v Mladé Boleslavi a ve Vrchlabí. A deset milionů je rozhodně slušné číslo.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (675) | komentářů (0) otevřít článek...

V Bratislavě mají čerpací stanici, kde si můžete místo auta umýt psa

28.října 2017
Ne, opravdu jsme se nespletli. Na nové čerpací stanici Slovnaft v Bratislavě v Přístavní ulici totiž místo klasického mycího boxu pro auto mají myčku pro psy. To ale není jediná zajímavost této designově zajímavé stavby. Řidiči zde totiž mohou využít služby, které nenajdete jinde v Evropě.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (638) | komentářů (0) otevřít článek...

Prodeje automobilů v EU se meziročně snížily o 2%

22.října 2017
V měsíci září došlo k poklesu registrací osobních automobilů v EU o 2,0%. Celkem tak bylo za září prodáno 1 427 105 osobních automobilů.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (422) | komentářů (0) otevřít článek...

10 rad jak jezdit v zimě bezpečně

21.října 2017
Mnohdy stačí prvních pár centimetrů sněhu, aby se větší města v podstatě zastavila. Přitom stačí mít dobře obuto a držet se základních rad, aby jízda na sněhu nebyla utrpením.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 025) | komentářů (0) otevřít článek...

Chcete mě? Ne. Deset ojetin, které Češi v bazarech přehlížejí

20.října 2017
Vloni jsme poprvé přinesli přehled deseti ojetin, které tuzemský zákazník v bazaru přejde bez povšimnutí, i kdyby je snad dávali zadarmo. Letos jsme se k podobným datům dostali znovu a vedle již známých ležáků se objevily i nové modely. Je mezi nimi překvapivě i Škodovka.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (3 865) | komentářů (0) otevřít článek...

Vláda začíná podporovat elektromobilitu

14.října 2017
Tuto středu podepsal premiér Bohuslav Sobotka s představiteli Sdružení automobilového průmyslu memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR. Na co se můžeme těšit?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (942) | komentářů (0) otevřít článek...

Test zimních pneumatik 215/65 R 16: už víme, co obout na SUV

14.října 2017
Německý automotoklub ADAC spolu s dalšími evropskými kluby otestoval šestnáct zimních pneumatik o rozměru 215/65 R16 98H určené pro malá a kompaktní SUV. Většina z nich dosáhla jen průměrných výsledků. Barumky skončily páté od konce, poslední byly čínské pláště.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (990) | komentářů (0) otevřít článek...

Češi se vozidel na alternativní pohony nebojí. Jsou ale drahá

8.října 2017
Podle aktuálního průzkumu společnosti KPMG 45 % řidičů označilo elektrický pohon jako vhodný pro jejich potřeby – jako největší minus označují nedostatečnou síť dobíjecích stanic.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (682) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Alaskan - v prodeji už za měsíc

7.října 2017
Od začátku listopadu přibude v segmentu pick-upů nový model Alaskan. Bude mít dvojkabinu s pohonem 4x4 a dieselové motory s jedním nebo dvěma turby. Ceny automobilka zveřejní ještě během října.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 367) | komentářů (0) otevřít článek...

Test zimních pneumatik 195/65 R 15: jedno velké překvapení

4.října 2017
Německý automotoklub ADAC otestoval šestnáct zimních pneumatik o rozměru 185/65 R15 91T. Zvítězila prémiová kvalita, hned na druhém místě ale uspěly u nás nepříliš známé pláště. Ty ale mají jednu zásadní nevýhodu.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: aktuality | počet přečtení (2 156) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda už vyrobila 20 milionů automobilů

30.září 2017
V Kvasinách se nedávno vyrobil vůz s pořadovým číslem 20 000 000. A byl to Karoq.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (516) | komentářů (0) otevřít článek...

Koncern Volkswagen výrazně zlevňuje filtry pevných částic

29.září 2017
Dovozce vozů Audi, Seat, Volkswagen a Volkswagen užitkové vozy poměrně výrazně snížil ceny filtrů pevných částic pro naftové motory TDI. Ceny začínají od 12 900 Kč, resp. 16 900 Kč u značky Audi.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 374) | komentářů (0) otevřít článek...

Autosalon Frankfurt 2017: fotogalerie

27.září 2017
Pod heslem "future now" proběhl letošní ročník frankfurtského autosalonu, tentokrát již 67. v pořadí.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (699) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Favorit slaví 30. výročí od svého představení

23.září 2017
V roce 1987 to byl nejobletovanější exponát mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Pro Škodovku to byl revoluční model, který přinesl tehdy moderní koncepci vše vpředu. Vývoj proběhl v Boleslavi, design navrhl Bertoneho a s jízdními testy pomáhalo Porsche.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (661) | komentářů (0) otevřít článek...

Pneumatiky budoucnosti umí měnit šířku i monitorovat svůj stav

23.září 2017
Na mezinárodním autosalonu IAA 2017 ve Frankfurtu se kromě naleštěných automobilů prezentují i výrobci pneumatik. Jaká je jejich vize blízké budoucnosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (543) | komentářů (0) otevřít článek...

Avia znovu ožila, auta ale vyrábí v Přelouči

13.září 2017
Po čtyřech letech od ukončení výroby se znovu rozjela produkce lehkých nákladních aut značky Avia. Továrna se ale z pražských Letňan přestěhovala do Přelouče. Byli jsme u znovuobnovení této značky a představení modelu Initia.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (876) | komentářů (0) otevřít článek...

Honda CR-V dostane hybridní pohon, nafta končí

9.září 2017
Honda ve Frankfurtu představí prototyp hybridního CR-V jako ochutnávku prvního elektrického pohonu modelu SUV této značky dostupného v Evropě.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (971) | komentářů (0) otevřít článek...

Vozíte v autě děti? Tak můžete mít levnější povinné ručení.

7.září 2017
V době, kdy roste tlak zvyšování cen povinného ručení, protože tento druh pojištění je pro pojišťovny ztrátový, přichází pojišťovna Allianz se zajímavou akcí. Klientům, kteří vozí ve svém autě děti, nabízí slevu 5 %. Je to další krok v tzv. segmentaci autopojištění.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (832) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen vyrobil 150 milionů aut

31.sprna 2017
Ve Wolfsburgu zažili velkou slávu, protože z výrobní linky sjel Volkswagen s pořadovým číslem 150 000 000. Jubilantem se stal hybridní Golf GTE, který symbolizuje nástup nových trendů. Víc než pětina z tohoto množství aut připadá na jeden model. Prozradíme jaký a navíc i nahlédneme do blízké budoucnosti německé značky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (441) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW M5: poprvé s pohonem všech kol

24.sprna 2017
Mnichovská automobilka oficiálně zveřejnila informace o šesté generaci supersportovního sedanu. Ten přináší hned dvě zásadní technické novinky - 600 koní a 750 Nm z vidlicového osmiválce totiž směřuje na vozovku přes měničový automat a pohon všech kol! V interiéru nás nejvíc zaujaly tajemné červené ovladače u pádel řazení.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (748) | komentářů (0) otevřít článek...

Civic bude mít od března nový motor 1,6 i-DTEC

20.sprna 2017
Honda si vzala na mušku stávající vznětovou šestnáctistovku a kompletně ji předělala. Za několik měsíců nový motor dorazí i do ČR.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (930) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda začne v roce 2019 prodávat revoluční benzinový motor, který pracuje jako diesel.

19.sprna 2017
Japonský výrobce nikdy nešel ve vývoji motorů tak úplně s davem. Nyní se pochlubil, že již za dva roky chce uvést novou generaci benzinových motorů Skyactiv-X, které budou vzněcovat benzin. Nová technologie se jmenuje SCCI a ve srovnání se současnými benzinovými motory by měl mít nižší spotřebu o 10 až 30 %. Poprvé ho dostane Mazda 3.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 336) | komentářů (0) otevřít článek...

Němci dostanou až 10 tisíc eur za ojetý naftový Volkswagen

13.sprna 2017
Jste Němec, jezdíte starším naftovým Volkswagenem a chcete nový? Pak stačí zajet k tamnímu dealerovi a nechat svou ojetinu protiúčtem. Na nové auto pak dostanete slevu až 260 tisíc korun.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 447) | komentářů (0) otevřít článek...

Proč neodmítat dýchnutí

12.sprna 2017
Odmítnutí testu na alkohol při silniční kontrole v cizině vás může vyjít až na čtvrt milionu korun. Můžete jít ale i na tři roky do vězení. Prozradíme, kde to hrozí.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (945) | komentářů (0) otevřít článek...

Suzuki Swift Sport se představí v září. Bude mít turbo

6.sprna 2017
Pro modelovou řadu byly vždy charakteristické živé motory, provozní nenáročnost a výborné jízdní vlastnosti. Těmi jsou pověstné především sportovní modifikace. Nový Swift Sport teď dostane poprvé v historii turbomotor.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (915) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda má nového šéfdesignéra. Je jím člověk z Volkswagenu

5.sprna 2017
Jeho rukopis nese celá řada sériových vozů značky Volkswagen uplynulých deseti let a mnoho automobilových konceptů. Nyní Oliver Stefani přebírá odpovědnost za oblast designu automobilů Škoda.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (743) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Auto měla nejlepší první pololetí v historii

23.července 2017
Škoda jede. Od ledna do června dodala zákazníkům 585 tisíc vozů, což je meziročně o 15,6 tisíce vozů více.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (798) | komentářů (0) otevřít článek...

Hyundai i30 fastback: další zbraně do boje proti Škodě Octavia

22.července 2017
Souboj mezi Škodovkou a Hyundaiem dostane další náboj. Model i30 totiž bude od příštího roku k dispozici jako fastback s výklopnými pátými dveřmi. Už letos naopak přijde ostrá verze N s dvoulitrem o výkonu až 275 k, která si chce vyšlápnout na Octavii RS.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 399) | komentářů (0) otevřít článek...

Modely Type-R letos slaví 25 let

16.července 2017
V tomto roce uplyne 25 let od premiéry prvního modelu Honda Type R. Ty vychází z filozofie sestrojování silničních vozů se závodním duchem. Pojďme se podívat na jejich historii.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (872) | komentářů (0) otevřít článek...

Hyundai Kona: překvapí designem i technikou

13.července 2017
Segment městských crossoverů kategorie B se rozrůstá geometrickou řadou a prosadit se v něm bude čím dál složitější. Tvůrci se proto snaží zaujmout nápaditým designem, což je i případ modelu Hyundai Kona. Jako jeden z mála k tomu ale přidává i pohon všech kol.
hodnocení: 4.8 b. (5x) | sekce: aktuality | počet přečtení (3 271) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel Grandland X: německé dvojče Peugeotu 3008 prozrazuje jenom technika

8.července 2017
Ještě před světovou premiérou ve Frankfurtu nad Mohanem jsme dostali možnost si prohlédnout nový crossover Opel Grandland X. Pod líbivým kabátem ve stylu Opelu se ale ukrývá technika auta roku.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 442) | komentářů (0) otevřít článek...

Omlazená Škoda Citigo se představila v Praze

29.června 2017
Po dlouhých šesti letech se nejmenší Škodovka v nabídce dočkala faceliftu. Poznáte ho podle upravené přídě a v interiéru podle nových palubních přístrojů. Citigo i nadále spoléhá výhradně na atmosférické litrové motory včetně verze na CNG.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (784) | komentářů (0) otevřít článek...

Učni stvořili elektromobil Škoda Element

24.června 2017
Škoda Element vychází z modelu Citigo. Dvoumístná plážová bugina ale nemá střechu ani boční dveře. Pod kapotou pracuje elektromotor o výkonu 60 kW (82 PS).
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: aktuality | počet přečtení (762) | komentářů (0) otevřít článek...

Pliivaba 95, Lyijytön, S/Chumbo 95 nebo 95 Fara Plumb: i tak se v zemích EU jmenují paliva

22.června 2017
Nedávno jsme psali o novém nařízení Evropské unie, které má sjednotit názvy paliv. Někdo sice řekne, že je to další bruselská buzerace, ono to ale má něco do sebe. Poradíme, jak nenatankovat špatné palivo.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (743) | komentářů (0) otevřít článek...

Dakarský speciál Tatra 815 6x6 VE „Ostrý-II“ má za sebou kompletní rekonstrukci

15.června 2017
Vloni v září jsme psali o tom, že společnost Tatra Trucks získala do svého muzea dakarský speciál z roku 1986. Po více než 270 dnech renovace se předvedla v původních válečných barvách za účasti tehdejší posádky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (781) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia RS 245 - nová technická data, ceny a video

11.června 2017
Škoda tento týden zveřejnila další podrobnosti k historicky nejrychlejší octavii.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 451) | komentářů (0) otevřít článek...

Jak funguje systém SCR pro snižování emisí u dieselových motorů?

10.června 2017
Nedávno uspořádalo české zastoupení značek Peugeot, Citroën a DS workshop, na kterém byly detailně objasněny funkce systému SCR, který používají moderní vozy pro snížení emisí oxidů dusíku (NOx). Přinášíme třináct otázek a odpovědí, které na semináři zazněly.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 040) | komentářů (0) otevřít článek...

Potvrzeno, prémiová paliva čistí motor

10.června 2017
Společnost Shell Česká republika začala na všech svých stanicích prodávat novou generaci paliv s technologií Dynaflex. Ta snižuje tření v motoru, zvyšuje odolnost proti klepání a ještě lépe než dřív čistí motor od usazenin. Tuto schopnost potvrdila i nezávislá laboratoř SGS.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (2 471) | komentářů (5) otevřít článek...

Mitsubishi Pajero slaví 35 let

4.června 2017
Píše se květen 1982 a na japonský trh vstupuje Mitsubishi Pajero první generace. Od té doby se celosvětově vyrobilo přes 3 milióny těchto automobilů.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (954) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Captur přichází na český trh

3.června 2017
Prodává se už od roku 2013 a teď přišel čas na jeho modernizaci. S jakými novinkami přijíždí nejprodávanější malý crossover v roce 2016?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (890) | komentářů (0) otevřít článek...

Od 1. června můžete auto přihlásit na jakémkoliv úřadě v Česku

1.června 2017
Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích by měla usnadnit život motoristovi, protože nově zavádí možnost provést jakoukoliv akci spojenou se změnami v registru vozidel kdekoliv na úřadě s rozšířenou působností. Ten také bude moci zapsat nového vlastníka, který nespolupracuje při registraci. Novela zpřísňuje podmínky pro různé úpravy vozidel.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 638) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 60 (2953)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Skandál Volk ...