0
zpět
1925

Šimonovský chce jezdit po dálnici sto šedesát

Jen čtrnáct dní jezdí řidiči na českých silnicích podle nových pravidel a politici se už předhánějí v návrzích, jak ostře sledovaný zákon změnit.
17.07.2006, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Naposledy s nápady na úpravy přišel dosluhující ministr dopravy Milan Šimonovský. "Jsem přesvědčený, že nový zákon se projevil mimořádně pozitivně," ohodnotil včera ministr přísnější pravidla a hned vyjmenoval úpravy, které by podle něj zákon vylepšily.
Zaprvé, mohla by se zvýšit povolená rychlost na některých úsecích nověji postavených dálnic, a to až na 160 kilometrů v hodině. Řidiči by podle Šimonovského mohli jezdit rychleji třeba z Prahy do Plzně, naopak dálnice D1 spojující Brno s Prahou je podle něj konstruována na rychlost 120 kilometrů v hodině.
Zadruhé, ještě přísnější postihy - říká Šimonovský - by měli čekat neukázněné motorkáře, kteří si upravují registrační značky, aby ji policisté nemohli přečíst. "V Evropě je tento přestupek trestán jako ten nejvážnější. Česká republika půjde v budoucnu touto cestou," dodal Šimonovský.
Zatímco Šimonovský doporučuje spíše zpřísnění bodového systému, další politici mají opačný názor.
Nejprve premiér Jiří Paroubek navrhl dočasnou amnestii, vzápětí ministr vnitra František Bublan navrhl, aby se počet bodů zvedl z dvanácti na osmnáct. A včera šéf dopravní policie Zdeněk Bambas doporučil další změny.
"Zákaz činnosti za to, když zastavím na místě pro invalidy, kdy jenom vyložím manželku. To by se mělo opravit," uvedl pro Radiožurnál Bambas.
Nová pravidla přitom zatím snížila počet nehod na silnicích.

TIP: Na silnicích zavládl klid
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
danny, 17.07.2006 18:46
Podla mna by na niektorych usekoch ta 160 naozaj mohla byt. Mali by o tom rozhodovat ale asi skor dopravny inziniery ako nejaky dosluhujuci minister co si chce prihriat polievocku. Mimochodom ten zakon ma asi viacero medzier (doslova tuposti, pardon)- za nalepku 100 000Kc, za statie na "invalidovi" beru vodicak? Perfektne. Dufam ze u nas sa nebudu zakonodarcovia inspirovat. Mame uz najdrahsi benzin hadam aj na celom svete, tak nam uz chyba len priblbly zakon kde by kvôly par debilom co sa aj tak nepolepsia trpeli vsetci. Uz aby vynasli prepravu aku pouzivali v Star trek....
Paroubek, 17.07.2006 19:08
Já bych jel po dálnicí s Šimonovským na kouli i těch pouhých 130, ale musel by si přitáhnout uši k hlavě, kvůli protivítru. Viděli jste ty plachťáky upírský, né? Jirka Paroubek
Ari, 18.07.2006 15:19
Naprostá pravda takových debilů co si myslí, že umí jezdit je mraky. Prapůvodní příčina drtivé většiny tragických nehod je totiž v tom, že každej imbecil, kterej si zaplatí autoškolu a bude tam svědomitě docházet nakonec ty papíry stejně dostane. Místo bodovýho systému by možná bylo lepší zpřísnění autoškoly. Nemyslím tím nesmyslný otázky v testech ale hlavně řízení auta. Někdo prostě řidičák mít nemůže jinak budou pomníky okolo silnice i když budeme jezdit 40.
Passat, 18.07.2006 15:34
Ono 160 je sice hezké,ale když se člověk podívá na ty omezení která tam jsou........A hlavně záleží na POVAZE lidí.Jezdím často do zahraničí konkrétně do Itálie a zjišťuji,že taloši jezdí jako prasata,ale nikde žádné vážné bouračky.Majitel kempu,který tam žije už 10 let mě říkal,že to nechápe proč se tam nestávají vážné bouračky......přitom tam auta lítají jak o závod.
Př.U Caorle je rovinka asi 20 km dlouhá,je tam 50,abych nebuzeroval jel sem tam 90....jenže ouha,žádný auto sem nedohnal,naopak byl sem předjížděn a né zrovna málo......Ferrari mě tam vzalo a to jelo min. 180.Řeknite mě čím to je?Proč můžou taloši jezdit rychle a nemít tam tolik nehod jako tady u nás?
SADAM, 18.07.2006 15:43
Ano souhlasím zpřísnit autoškoly a hlavně jízdy!!! Ne stupidní testy ale hlavně přemýšlet a předvídat a JEZDIT!!!!!!! JEZDIT!!!!

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze