0
zpět
8378

Reportáž: Legendy 2016 (+fotogalerie)

Svátek všech motoristických fanoušků proběhl zase po roce v pražských Bohnicích. Byli jsme při tom. Podívejte se na naši fotogalerii z akce.
13.06.2016, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+50

Hned v sobotu dopoledne jsme vyrazili do Bohnic. I když se sluníčko skoro celý den neukázalo, fanouškům to radost z vystavených exponátů nezkazilo. Co tedy bylo k vidění?

Nové automobily – na legendách 2016 se ukázaly celkem čtyři výstavní premiéry. Šlo o vozy Audi A5, Range Rover Evoque cabrio, Mercedes řady E a českou premiéru zde měl Mercedes C cabrio. Mimo to se na ploše představily stánky celkem dvaceti pěti značek a jeden úpravce. Nebyl problém si do vozů sednout, nebo se objednat na testovací jízdu. V české výstavní premiéře bylo možné vidět novou variantu modelu Škoda Superb s názvem Sportline.

Také milovníci jedné stopy si přišli na své. Nové stroje zde ukázalo celkem devět motocyklových značek napříč trhem. Organizátoři navíc letos připravili poměrně rozsáhlou expozici klasických japonských motocyklů a youngtimerů. Bylo tak zde možné spatřit stroje jako Honda 900 Bol d´or, Kawasaki GPZ 1100, celou řadu variací na téma Honda CB500, zástupce vzduchem chlazené modelové řady GS od Suzuki a podobně.
Velkou část expozice tvořily prezentace klubů historických vozidel, které na slavnost přivezly to nejlepší ze sbírek svých členů. K vidění byly i americké automobily z Mustang Riders Clubu.

Jako každý rok, i letos nechyběly pozvané hvězdy. Tou největší byl americký ex-pilot formule jedna Scott Speed, kterého dovezla automobilka Volkswagen. Na akci se proháněl s Volkswagenem Golf GTI Clubsport, jehož test pro vás dnes na tipcars.com také máme.
Dalšími hosty motoristické slavnosti LEGENDY 2016 byly domácí hvězdy automobilového sportu. PETR FULÍN, dvojnásobný Mistr Evropy v seriálu ETCC úspěšně startující letos s vozem Seat León Cup Racer zůstal na Legendách sice věrný této značce, avšak přivezl divákům představit zajímavý historický vůz Seat 850 Spider, designérsky navržený věhlasným Bertonem, s motorem o objemu 903 cm3, výkonem 51 koní a max. rychlostí 150km/hod. Také on předvedl divákům své umění na speciální rychlostní zkoušce v bohnickém areálu výstavy.
Velký talent za volantem soutěžního vozu Škoda S2000 s výkonem 279 koní předvedl také JAN ČERNÝ, dvojnásobný Mistr Evropy a trojnásobný Mistr ČR v automobilových soutěžích. Jezdec MOGUL Racing týmu dokazuje v současnosti na tratích domácího šampionátu svoji příslušnost k absolutní špičce v rallye.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jaký benzínový motor pro Renault Laguna II?

nejčtenější články

Co prověřit při koupi ojeté Škody Octavia III?

Octavia, nebo i30? Vybíráme zánovní kombík s litrovým tříválcem

Škoda Octavia 2.0 TDI - co s kouřivostí motoru?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.