0
zpět
8378

Reportáž: Legendy 2016 (+fotogalerie)

Svátek všech motoristických fanoušků proběhl zase po roce v pražských Bohnicích. Byli jsme při tom. Podívejte se na naši fotogalerii z akce.
13.06.2016, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+50

Hned v sobotu dopoledne jsme vyrazili do Bohnic. I když se sluníčko skoro celý den neukázalo, fanouškům to radost z vystavených exponátů nezkazilo. Co tedy bylo k vidění?

Nové automobily – na legendách 2016 se ukázaly celkem čtyři výstavní premiéry. Šlo o vozy Audi A5, Range Rover Evoque cabrio, Mercedes řady E a českou premiéru zde měl Mercedes C cabrio. Mimo to se na ploše představily stánky celkem dvaceti pěti značek a jeden úpravce. Nebyl problém si do vozů sednout, nebo se objednat na testovací jízdu. V české výstavní premiéře bylo možné vidět novou variantu modelu Škoda Superb s názvem Sportline.

Také milovníci jedné stopy si přišli na své. Nové stroje zde ukázalo celkem devět motocyklových značek napříč trhem. Organizátoři navíc letos připravili poměrně rozsáhlou expozici klasických japonských motocyklů a youngtimerů. Bylo tak zde možné spatřit stroje jako Honda 900 Bol d´or, Kawasaki GPZ 1100, celou řadu variací na téma Honda CB500, zástupce vzduchem chlazené modelové řady GS od Suzuki a podobně.
Velkou část expozice tvořily prezentace klubů historických vozidel, které na slavnost přivezly to nejlepší ze sbírek svých členů. K vidění byly i americké automobily z Mustang Riders Clubu.

Jako každý rok, i letos nechyběly pozvané hvězdy. Tou největší byl americký ex-pilot formule jedna Scott Speed, kterého dovezla automobilka Volkswagen. Na akci se proháněl s Volkswagenem Golf GTI Clubsport, jehož test pro vás dnes na tipcars.com také máme.
Dalšími hosty motoristické slavnosti LEGENDY 2016 byly domácí hvězdy automobilového sportu. PETR FULÍN, dvojnásobný Mistr Evropy v seriálu ETCC úspěšně startující letos s vozem Seat León Cup Racer zůstal na Legendách sice věrný této značce, avšak přivezl divákům představit zajímavý historický vůz Seat 850 Spider, designérsky navržený věhlasným Bertonem, s motorem o objemu 903 cm3, výkonem 51 koní a max. rychlostí 150km/hod. Také on předvedl divákům své umění na speciální rychlostní zkoušce v bohnickém areálu výstavy.
Velký talent za volantem soutěžního vozu Škoda S2000 s výkonem 279 koní předvedl také JAN ČERNÝ, dvojnásobný Mistr Evropy a trojnásobný Mistr ČR v automobilových soutěžích. Jezdec MOGUL Racing týmu dokazuje v současnosti na tratích domácího šampionátu svoji příslušnost k absolutní špičce v rallye.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.