zpět
849

První čínská auta dorazila do Evropy!

Do belgického přístavu Antverpy dorazily v úterý první čínské osobní automobily určené pro náročný trh v západní Evropě. Jde o japonský model Jazz automobilky Honda, vyrobený v Číně.
07.07.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Do belgického přístavu Antverpy dorazily v úterý první čínské osobní automobily určené pro náročný trh v západní Evropě. Jde o japonský model Jazz automobilky Honda, vyrobený v Číně.

I když jde zatím jen o zanedbatelné tisíce dovezených aut, Čína tím začíná perspektivně ohrožovat evropské výrobce automobilů, kteří se potýkají se slabou poptávkou po vlastních modelech, uvedla agentura Reuters. Nizozemský obchodník s automobily Peter Bijvelds má již kupce pro 200 pětidvéřových sportovně užitkových vozů Landwind. Očekává, že jich letos prodá asi dva tisíce kusů. Bijvelds již prodává levné čínské vozy, vyráběné firmou Jiangling Landwind Motor ze skupiny Jiangling Motors, za téměř poloviční ceny, než má jeho nejbližší konkurent.

TIP: Nové auto za 120 tisíc!

Dealer z vesnice Erp v jihovýchodní části Nizozemska má s čínským výrobcem pětiletou exkluzívní smlouvu na prodej vozů v 27 evropských zemích. Nyní jedná o vytvoření distribuční sítě v Belgii, později ji chce rozšířit na celou Evropu. Cena vozu Landwind v Nizozemsku činí 17 tisíc eur, což je asi 510 tisíc Kč, včetně daně. Bijvelds na vozech provádí malé úpravy, aby vyhovovaly evropským emisním normám. Jedna z verzí Landwindu je vybavena dieselovým motorem od GM s obsahem 2,8 litru. Vozy jsou k dispozici také s benzínovými motory Mitsubishi o obsahu 2,0 nebo 2,4 litru.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Vybíráme nejlepší diesel pro ojeté Audi A6

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?