zpět
593

Potvrzeno: MPV á la Roomster bude za rok!

Nová modelová řada odvozená od studie Roomster se bude vyrábět v Kvasinách a poprvé bude k vidění na ženevském autosalonu v březnu příštího roku.
28.04.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Nová modelová řada odvozená od studie Roomster se bude vyrábět v Kvasinách a poprvé bude k vidění na ženevském autosalonu v březnu příštího roku.

Poprvé byla studie malého MPV škoda Roomster představena na frankfurtském autosalonu v roce 2003, kdy vyvolala velké očekávání a otázku, zda se dočká sériové výroby. Na letošním ženevském autosalonu škodovka překvapila studií malého terénního vozu Yeti, který se nechal Roomsterem v ledasčem inspirovat a další milé překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat. Škoda Auto v příštím roce rozšíří svou nabídku o čtvrtou modelovou řadu, která bude vycházet právě ze studie Roomster!

TIP: Za kolik se bude nová Škoda Roomster prodávat?

Nový model nenahradí aktuální Fabii, jak se původně předpokládalo, nýbrž položí základy pro zcela novou řadu. Jelikož na svém domácím území škoda zaznamenává více než uspokojivé výsledky, s novým modelem se bude snažit prosadit i v zahraničí. Proto tedy Roomster, jehož zařazení je v současné době velkým módním hitem a kategorie malých MPV se veze na vlně velice slibných prodejních úspěchů. Nový model bude splňovat všechny předpoklady a přednosti vozů MPV, tedy jak vyšší stavbu karoserie, tak například i variabilní uspořádání sedadel. Jak se ujmou některé „vychytávky“ představené na Roomsteru či u studie Yeti se budeme muset nechat překvapit.

Novinka bude veřejnosti poprvé představena na ženevském autosalonu v březnu 2006, a jak již bylo zmíněno na začátku, její výroba bude probíhat v pobočném závodě v Kvasinách. Zde je zatím vyráběn prestižní vůz Škoda Superb, a jelikož jeho výroba vykazuje vysoké standardy, bude výrobní proces nového vozu umístěn právě sem. Závod v Kvasinách prošel výraznou modernizací v roce 2001, a dnes je z pohledu kvality dlouhodobě hodnocen jako jeden nejlepších nejen ve Škodě, ale i v rámci celého koncernu Volkswagen. Pro rozšíření stávajících výrobních kapacit a zlepšení infrastruktury počítá Škoda Auto s dalšími investicemi v hodnotě tří miliard korun a pro zlepšení vlivu na životní prostředí i se sumou téměř půl miliardy korun od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. S příchodem výroby nového vozu Škoda Auto hovoří i o vytvoření více než 2000 nových pracovních příležitostí, o výstavbě nového logistického centra, zvětšení plochy pro vyrobené vozy aj.

Jaká čeká na nové prostorné auto vystavěné na podvozku malého vozu budoucnost nám ukáže až čas, ale vzhledem k tomu, že v rámci koncernu již podobné modely jezdí, a že v zájmu všech se bude klást velký důraz i na co nejnižší pořizovací cenu, může se dočkat Škoda s touto novinkou velkého úspěchu.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 28.04.2005 16:44
No, tak Škodovka si zvolila docela jíný směr než jsme byli doposud zvyklý. Už Yetti dával docela pocítit změnu. Jsem sám velice zvědav jak jí to v této "nové" oblasti půjde.
franta, 28.04.2005 17:12
Zvyklí!!!!
anonym, 28.04.2005 17:43
zvykli nezvykly, rozhodne se mi vice libil roomster nez yetti..:)
Vymča, 28.04.2005 23:25
ja už tady viděl i něco takového jako třeba "vydím" ... :P
Dalis, 29.04.2005 11:19
Mně se nejvíc líbila studie škody Tudor, jenom škoda, že nešla do výroby :(

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Volkswagen Golf 1.0 TSI - na operativní leasing

nejčtenější články

Motor 2.0i ve Fabii - co je zač?

Vybíráme naftový motor pro ojetý VW Golf VII

Jaký vybrat benzínový motor pro ojeté Volvo S80?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.