zpět

Porsche Boxster Spyder: zpátky do minulosti

Nový Boxster Spyder má klasickou látkovou střechu s ručním ovládáním a vůz je k dispozici výhradně s manuální převodovkou.
02.04.2015, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Novinka stojí ve stánku Porsche na autosalonu v New Yorku. Vůz má tužší naladění podvozku se sníženou světlou výškou o 20 mm, brzdy převzaté z modelu 911 Carrera, ostřejší převod řízení a šestiválec 3,8 litru s výkonem 375 k (276 kW). Ke zrychlení z 0 na 100 km/h potřebuje Boxster Spyder 4,5 sekundy; nejvyšší rychlost činí 290 km/h.

Nový Boxster Spyder má odkazovat na legendární sportovní a závodní vozy značky, například poctou typu 718 Spyder z 60. let jsou u nového Boxsteru Spyder dvě aero-dynamická vyboulení navazující na hlavové opěrky. Částečně manuálně ovládaná velmi lehká střecha má připomínat roadstery minulosti, přední a zadní část vozu byla zase převzata z Caymanu GT4.

Rádio ani klimatizace není součástí standardní výbavy, k dostání jsou za příplatek, stejně jako například navigační systém Porsche Communication Management.

Porsche Boxster Spyder vstoupí na český trh v červenci, objednávky prodejci přijímají už nyní. Ceny začínají na 79 945 euro, což je v přepočtu zhruba 2 198 500 Kč.


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Toyota RAV4 XA3 - jistota, bezpečí, spolehlivost

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.