0
zpět
7783

Porsche 911 GT3 R: novinka za 12 milionů

Automobilka Porsche postavila na základech sériového modelu 911 GT3 RS závodní vůz pro světovou sérii GT3, automobil nese označení 911 GT3 R. Pod kapotou má šestiválcový boxer o objemu 4 litry a výkonu přes 500 koní.
19.05.2015, aktuality

hodnocení článku: 2.0 z 5 (40%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -

Konstruktéři se zaměřili především na nízkou hmotnost, lepší aerodynamiku, nižší spotřebu, lepší obratnost a na snížení servisních nákladů a cen náhradních dílů.

Od svého sériového příbuzného si 911 GT3 R vypůjčila typickou střechu se dvěma vybouleními a prodloužený rozvor, který v porovnání s předchozí generací narostl o 8,3 centimetru. Základem vozu je karoserie s hliníkovo-ocelovou kompozitovou konstrukcí. Střecha, přední kapota, blatníky, dveře, boční partie, zadní část, stejně jako víko motoru jsou vyrobeny z uhlíkového kompozitu (karbonu), okna včetně čelního jsou potom z polykarbonátu.

Porsche 911 GT3 R pohání čtyřlitrový plochý šestiválec s atmosférickým plněním, z velké části shodný s motorem, který se nachází za zadní nápravou produkčního modelu 911 GT3 RS. Přímé vstřikování paliva pracuje s tlakem až 200 baru, jednotka také disponuje variabilním časováním ventilů. Výkon motoru je na 310 mm široké zadní pneumatiky přenášen pomocí šestistupňové sekvenční převodovky s řazením prostřednictvím pádel pod volantem.

O deceleraci se starají šestipístkové hliníkové závodní třmeny v kombinaci s vnitřně chlazenými a drážkovanými ocelovými kotouči o průměru 380 mm na přední nápravě, zadní náprava je osazena čtyřpístkovými třmeny a kotouči s průměrem 372 mm.

Nádrž pojme 120 litrů paliva, hrdlo nádrže je vybaveno bezpečnostním palivovým ventilem. Nové skořepinové sedadlo má zase pilotům v případě nehody poskytnout lepší ochranu.

Porsche si model 911 GT3 R cení na 429.000 eur bez DPH, což je v přepočtu 11.754.600 korun.


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Co prověřit při nákupu ojetého Fordu Galaxy II?

nejčtenější články

Tři motory - který z nich vybrat do Škody Octavia III?

Koupit zánovní Focus nebo Golf? Vybíráme ojetinu s benzínovým motorem

Koupit ojetý Range Rover Sport?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.