zpět
876

Pokuty bude možné platit kartou

Už na konci letošního roku budou neukáznění řidiči slýchat od policejních hlídek otázku: "Chcete platit pokutu kartou?"
19.07.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Už na konci letošního roku budou neukáznění řidiči slýchat od policejních hlídek otázku: "Chcete platit pokutu kartou?"

Republiková policie spustí pilotní projekt bezhotovostních plateb: ve služebních vozech budou hlídky vozit přístroje, díky kterým budou moci přistižení motoristé platit na místě bankovními kartami. "Do konce letošního roku má být zahájen zkušební provoz padesáti platebních terminálů," řekla Marie Masaříková z Ministerstva vnitra. Pětatřicet přístrojů namontují technici do vozů dopravní policie, patnáct do aut pořádkové služby. "Nyní probíhá výběrové řízení na peněžní ústav, který dodá platební terminály a zajistí bankovní operace," dodala mluvčí.
Bezhotovostní platba pokut je podle mezinárodních doporučení receptem na korupci dopravních policistů. Ale ne v připravované "české" podobě. Totiž: policisté budou dál dávat řidičům na výběr. Buď zaplatí kartou, složenkou, anebo hotově. A aby protikorupční opatření fungovalo, nesměli by policisté bankovky přijímat vůbec a navíc by jejich nadřízení museli kontrolovat, kolik peněz při službě u sebe mají.
Ředitel dopravní policie Zdeněk Bambas ani nezastírá, že na korupci mysleli až v druhé řadě. "Souvisí to s civilizačním vývojem. Pokuty budou čím dál vyšší a málokdo bude mít po kapsách tolik, aby mohl na místě zaplatit," říká. Současně ale nevylučuje, že později se platit hotově nebude. "Je jasné, že čím míň bude na silnici šustit peněz, tím líp."

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Riccardo, 19.07.2005 14:08
Přece když chci někoho podplatit, tak mu dám něco v hotovosti a on na všechno zapomene. Takže nepomůže ani nemožnost platit hotově - prostě si to policajt strčí do kapsy, případně do boty, nebo já nevím kde ... přece nebudou po službě každému prohledávat i řitní otvor, ne ?
MaClaud, 19.07.2005 17:46
pravda.... na korupci nebude mit toto opatreni zadny opravdu vyznam, ale jeste nikdo nevymyslel jak s ni efektivne zatocit.... :(((
jedine co se mi na nem libi, ze kdyz clovek plati kartou tak ho to tolik neboli, jako kdyz vytahuje bankovky z penezenky....

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

S jakým dieselem koupit ojetý Ford C-Max?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.