zpět
647

Pivo a auta

Odpudiví Němci v nátělnících se džbány piva. Tak vypadá záběr z televizního reklamního šotu italské automobilky Fiat, který si podle deníku Handelsblatt nepokrytě pohrává s protiněmeckými klišé.
15.05.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Odpudiví Němci v nátělnících se džbány piva. Tak vypadá záběr z televizního reklamního šotu italské automobilky Fiat, který si podle deníku Handelsblatt nepokrytě pohrává s protiněmeckými klišé. Důvod? Odradit italské zákazníky, aby kupovali jiné než italské automobily.

V novinách se zase vine na černo - červeno - hnědém podkladě nápis v gotickém písmu "Děkujeme" s textem "Když si koupíte německé auto, vzpomeňte si na Němce". Připojena jsou loga všech značek koncernu Fiat s výzvou: Vyzkoušejte si nás.
Stížnosti na antiněmeckou akci Fiat odmítá: slogany vybral osobně šéf automobilky Sergio Marchionne ne s cílem zranit Němce, ale ve snaze vzbudit v Italech pocit viny, že si kupují vozy raději v cizině. Diplomatická krize, jako když kancléř Schröder kvůli protiněmeckému vystoupení premiéra Berlusconiho v Evropském parlamentu odřekl pravidelnou italskou dovolenou, prý nehrozí.
Pádnou odpověď zato zřejmě chystají německé automobilky - pod heslem Děkujeme za vaši důvěru. Adresát? Italští zákazníci. Třeba právě Berlusconi, velký fanoušek modelů Audi.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 15.05.2005 09:55
Docela fajn nápad :) jen bych řekl, že Fiat tak trochu pichl do vosího hnízda. Němci jsou po většině docela velcí vlastenci a jestli se někdo začne "otírat" o jejich auta a pivo, tak se máme na co těšit :)
MaClaud, 15.05.2005 09:57
jedine dobre ze Nemcum taky do toho zacne nekdo kecat. zacinaji se se svymi vozy rozlizat pekne.
a ono nekdy pekny konkurecni souboj neni na skodu, at jiz medialni nebo na silnici :))
Dalis, 16.05.2005 20:33
Jenom ukázka toho, že se Fiat nemůže rovnat modelům německých značek, tak se pustil do boje s tvrdou konkurencí tímto způsobem, ale co třeba to zabere...
Riccardo, 17.05.2005 09:14
... ten je podle mně německým autům ke škodě. Kvalita klesá vždy společně s cenou ...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

S jakým dieselem koupit ojetý Ford C-Max?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.