zpět
647

Pivo a auta

Odpudiví Němci v nátělnících se džbány piva. Tak vypadá záběr z televizního reklamního šotu italské automobilky Fiat, který si podle deníku Handelsblatt nepokrytě pohrává s protiněmeckými klišé.
15.05.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Odpudiví Němci v nátělnících se džbány piva. Tak vypadá záběr z televizního reklamního šotu italské automobilky Fiat, který si podle deníku Handelsblatt nepokrytě pohrává s protiněmeckými klišé. Důvod? Odradit italské zákazníky, aby kupovali jiné než italské automobily.

V novinách se zase vine na černo - červeno - hnědém podkladě nápis v gotickém písmu "Děkujeme" s textem "Když si koupíte německé auto, vzpomeňte si na Němce". Připojena jsou loga všech značek koncernu Fiat s výzvou: Vyzkoušejte si nás.
Stížnosti na antiněmeckou akci Fiat odmítá: slogany vybral osobně šéf automobilky Sergio Marchionne ne s cílem zranit Němce, ale ve snaze vzbudit v Italech pocit viny, že si kupují vozy raději v cizině. Diplomatická krize, jako když kancléř Schröder kvůli protiněmeckému vystoupení premiéra Berlusconiho v Evropském parlamentu odřekl pravidelnou italskou dovolenou, prý nehrozí.
Pádnou odpověď zato zřejmě chystají německé automobilky - pod heslem Děkujeme za vaši důvěru. Adresát? Italští zákazníci. Třeba právě Berlusconi, velký fanoušek modelů Audi.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 15.05.2005 09:55
Docela fajn nápad :) jen bych řekl, že Fiat tak trochu pichl do vosího hnízda. Němci jsou po většině docela velcí vlastenci a jestli se někdo začne "otírat" o jejich auta a pivo, tak se máme na co těšit :)
MaClaud, 15.05.2005 09:57
jedine dobre ze Nemcum taky do toho zacne nekdo kecat. zacinaji se se svymi vozy rozlizat pekne.
a ono nekdy pekny konkurecni souboj neni na skodu, at jiz medialni nebo na silnici :))
Dalis, 16.05.2005 20:33
Jenom ukázka toho, že se Fiat nemůže rovnat modelům německých značek, tak se pustil do boje s tvrdou konkurencí tímto způsobem, ale co třeba to zabere...
Riccardo, 17.05.2005 09:14
... ten je podle mně německým autům ke škodě. Kvalita klesá vždy společně s cenou ...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Koupit ojetý Fiat Dobló 1,6 MultiJet?

nejčtenější články

Jaký vybrat dieselový motor pro Volvo V70?

Koupit Lancii Thesis s motorem 2,4 Multijet?

Jaký je motor 1,4 TDI ve Škodě Fabia III?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.