zpět

Peugeot vystavuje v Číně 14 vozů a konceptů

Čínský trh je pro francouzskou automobilku nejvýznamnějším odbytištěm, není proto divu, že výrobce přivezl na autosalon v Šanghaji řadu novinek.
21.04.2015, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Peugeot v Číně vystavuje mimo jiné modely 2008, 308S, největší hvězdou expozice je potom plug-in hybridní 308 R Hybrid. Čtyřmístný vůz stojí na pneumatikách o rozměru 235/35 R19, kola mají o 80 mm rozšířený rozchod. Karoserie je vyvedena v modrém odstínu využívajícím fluorescenční pigmenty a skleněné částice. Odstín má evokovat jak hybridní pohon, tak barvu historicky vyhrazenou francouzským závodním vozům. Na úrovni zadních dveří se modrý odstín potkává s matně černou.

O pohon se stará přeplňovaná benzínová šestnáctistovka THP s výkonem 270 koní a dvojice elektromotorů, každý o výkonu 115 koní. Jeden je přímo spojený se šestistupňovou manuální převodovkou a druhý roztáčí kola zadní nápravy, což z Peugeotu 308 R Hybrid dělá čtyřkolku.

Výsledných 500 koní stačí na elektronicky omezenou maximální rychlost 250 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou necelých čtyř sekund. Podle výrobce vůz emituje jen 70 g CO2 na ujetý kilometr. Lithium-iontová baterie s kapacitou 3 kWh je uložena pod zadními sedadly a palivová nádrž o objemu 50 litrů se přestěhovala do zavazadlového prostoru nad zadní elektromotor.

Na své si přijdou také vyznavači jedné stopy, šanghajský autosalon se stal místem prezentace skútru Metropolis, kombinujícího výhody dvoustopého a jednostopého vozidla, a nejnovějšího elektrokola Electric AE21.


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

BMW řady 3 e46 - spokojených 30 000 kilometrů

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.