Peugeot vystavuje v Číně 14 vozů a konceptů

Čínský trh je pro francouzskou automobilku nejvýznamnějším odbytištěm, není proto divu, že výrobce přivezl na autosalon v Šanghaji řadu novinek.
21.04.2015, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Peugeot v Číně vystavuje mimo jiné modely 2008, 308S, největší hvězdou expozice je potom plug-in hybridní 308 R Hybrid. Čtyřmístný vůz stojí na pneumatikách o rozměru 235/35 R19, kola mají o 80 mm rozšířený rozchod. Karoserie je vyvedena v modrém odstínu využívajícím fluorescenční pigmenty a skleněné částice. Odstín má evokovat jak hybridní pohon, tak barvu historicky vyhrazenou francouzským závodním vozům. Na úrovni zadních dveří se modrý odstín potkává s matně černou.

O pohon se stará přeplňovaná benzínová šestnáctistovka THP s výkonem 270 koní a dvojice elektromotorů, každý o výkonu 115 koní. Jeden je přímo spojený se šestistupňovou manuální převodovkou a druhý roztáčí kola zadní nápravy, což z Peugeotu 308 R Hybrid dělá čtyřkolku.

Výsledných 500 koní stačí na elektronicky omezenou maximální rychlost 250 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou necelých čtyř sekund. Podle výrobce vůz emituje jen 70 g CO2 na ujetý kilometr. Lithium-iontová baterie s kapacitou 3 kWh je uložena pod zadními sedadly a palivová nádrž o objemu 50 litrů se přestěhovala do zavazadlového prostoru nad zadní elektromotor.

Na své si přijdou také vyznavači jedné stopy, šanghajský autosalon se stal místem prezentace skútru Metropolis, kombinujícího výhody dvoustopého a jednostopého vozidla, a nejnovějšího elektrokola Electric AE21.


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Vybíráme dva nejlepší motory pro ojeté Porsche Cayenne

nejčtenější články

Jaké ojeté Subaru Forester za 350 tis. Kč?

Koupit VW Sharan II v benzínu?

Škoda Yeti 1,8 TSI 4x4 - zkušenosti po 135 000 kilometrech

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.