zpět

Peugeot RCZ R Bimota: pod kapotou má 305 koní

Francouzská automobilka se v rámci spolupráce s výrobcem motocyklů značky Bimota rozhodl představit společný projekt – sporťák RCZ R Bimota, který má pod kapotou přeplňovanou šestnáctistovku naladěnou na 305 koní.
29.01.2015, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+10

Standardní provedení RCZ R dává o 35 koní méně, obě společnosti ale zapracovaly na úpravách, jako je přepracovaná řídící jednotka a výfukový systém, aby přeplňovanou šestnáctistovku dostaly až na výsledných 605 koní. Síla motoru je stále přenášena na přední kola prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky. K lepším jízdním vlastnostem a dostatečné trakci předních kol má pomoci také mechanický samosvorný diferenciál. Zrychlení z 0 na 100 km/h má potom vůz zvládnout za 5,9 sekundy.

RCZ R Bimota dostal také speciální design exteriéru, posílenou brzdnou soustavu a snížený podvozek o 10 milimetrů. Interiér je plný doplňků, jako například ukazatel plnícího tlaku turbodmychadla, sportovní sedadla čalouněná kombinací kůže a alcantary a nechybí ani multimediální systém TomTom. Místo zadních sedadel se potom nachází schránky pro dvě ochranné přilby.

Novinka je k vidění na Motor Bike Expo 2015 v italské Veroně, přičemž je možné, že nezůstane pouze u tohoto jednoho kusu. Peugeot totiž uvažuje o limitované edici, podrobnosti jsou ale zatím neznámé.


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.