zpět
8694

Opravdu ženy nakupují ojetá auta jenom podle barvy a muži podle výkonu motoru?

O tom, podle čeho vybírají auta ženy a muži, existuje řada zaručených zpráv. Český prodejce ojetých aut se snažil rozklíčovat, zda jsou muži z Marsu a ženy z Venuše i co se aut týče.
15.02.2017, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Existuje jen málo situací, kdy si muž nechá „kecat“ do výběru nějakého zboží, jako při pořizování automobilu. Platí to jak pro nová auta, tak i pro ojetá. Potvrzují to alespoň některé údaje ze statistik prodaných aut za rok 2016. Z nich totiž vyplývá, že 73 % zákazníků tvořili muži. I když toto číslo nic neříká o tom, zda s sebou pánové neměli svou drahou polovičku. Úplně bez doprovodu asi nebylo ani zbývajících 27 %, které připadá na dámy. Ty si rády nechají poradit především v technických záležitostech.


Docela zajímavá jsou fakta týkající se motoru. Zatímco muži preferovali nejčastěji agregáty s objemem 2,0 l a výkonem kolem 84 kW, ženy sice volily menší objemy (nejčastěji 1,2 l), nicméně průměrný výkon se pohyboval na úrovni 77 kW. Ve druhém případě to naznačuje, že ženy rády volí maloobjemové přeplňované benzinové jednotky, což potvrzují i statistiky. Podle nich totiž ženy ve více než 62 % nákupů sáhly po zážehovém motoru. Muži ve výběru paliva až tak jasno neměli, 51,5 % z nich zvolilo benzín, 48,4 % naftu.


Zatímco u žen jasně vítězilo malé auto s karoserií typu hatchback (44,5 %), muži své preference rozdělují rovnoměrně mezi kompaktní hatchback (31,9 %) a kombi (31,1 %). Na vzestupu jsou i vozy SUV. Pánové se také častěji rozhodují pro pohon všech kol (14 %) než ženy (8 %).


V čem se muži i ženy vzácně shodnou, je značka auta. Nejžádanějšími vozy jsou škodovky, které si v roce 2016 koupilo 29 % mužů a 27,2 % žen. Ženy na druhém místě dávaly přednost volkswagenům, muži zase upřednostnili Ford. Situace na třetím místě pak byla přesně opačná.


Co možná trochu zaskočí, je preference barvy, a to hlavně u žen. Ty totiž stejně jako muži nejčastěji volili šedou a modrou. Rozdíl mezi nimi se projevil až u třetí nejoblíbenější barvy, kterou je u žen červená a u mužů černá. U dam bychom na prvním místě očekávali větší zájem o nějaké křiklavější barvy.


Když přichází ke slovu placení, jsou muži ochotni za své vozidlo utratit v průměru až o 15 000 korun víc než ženy. To částečně vyplývá z toho, že dámy kupují menší auta. Na druhé straně ale vybírají mladší ojetiny, které mají v průměru najeto o 9000 km méně.


Škoda, že tato statistika nevypovídá nic o tom, kolik ze 73 % mužů si vybralo automobil bez toho, aniž by se nechali nějak ovlivnit svou drahou polovičkou. Jak nám potvrdili někteří prodejci, i o nákupu auta ve finále dost často rozhoduje žena. Je tomu tak i u vás?
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
David V, 15.02.2017 14:34
Sdělení:
"Když přichází ke slovu placení, jsou muži ochotni za své vozidlo utratit v průměru až o 15 000 korun víc než ženy. To částečně vyplývá z toho, že dámy kupují menší auta. Na druhé straně ale vybírají mladší ojetiny, které mají v průměru najeto o 9000 km méně. "

Bez uvedení těch průměrných hodnot nájezdu a ceny je úplně k ničemu. 15 tisíc Kč není u pořizování auta nic- to je prvotní servis+gumy, stejně jako rozdíl mezi 159 tkm a 168 tkm je zanedbatelný.

MaxSand, 16.02.2017 09:46
Já bych řekl, že je to 100% pravda. Aktuálně spor s přítelkyní, kdy jí zajímavá hlavně design, následně barva. Mě výkon motoru, "kazitelnost", spotřeba a až pak design a někde v zááádu barva

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.