zpět

Octavia první generace - jak dlouho bude v prodeji?

Termín ukončení výroby "starých" Octavií dosud není stanoven. "Octavia Tour se bude vyrábět, dokud o ni bude zájem," prohlásil mluvčí automobilky Jaroslav Černý.
17.06.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Termín ukončení výroby "starých" Octavií dosud není stanoven. "Octavia Tour se bude vyrábět, dokud o ni bude zájem," prohlásil mluvčí automobilky Jaroslav Černý. Podle neoficiálních informací Škoda předpokládá, že Octavia Tour zůstane v nabídce celý příští rok a dokonce by se mohla prodávat i na konci desetiletí.

Poptávka výrazně - prý o dvacet procent - převyšuje původní očekávání. Největší zájem je o dieselové motory 1,9/66 kW. Výroba Combi 4x4 bude podle Černého pokračovat stejně dlouho jako produkce běžných Octavií Tour. Firma zatím nepočítá ani s omezením nabídky motorů.
Za první čtyři měsíce vyrobila Škoda celkem 22 370 Octavií Tour a 56 959 nových Octavií. Z tohoto počtu připadalo na kombi asi 7 tisíc kusů v případě staršího modelu a 25 tisíc u novějšího. O Octavie Tour je stále zájem i v západní Evropě. V ČR se za leden až duben prodalo 1129 Octavií Tour a 5714 nových Octavií. V budoucnu by stará Octavia mohla být tahounem prodejů škodovek například v Bosně, na Ukrajině a v některých asijských státech. Octavie Tour se vyrábějí v závodě Vrchlabí. Ten zaměstnává 1578 pracovníků, což představuje meziroční růst o asi sto lidí. Denní produkce nyní činí 240 Octavií Tour.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
MaClaud, 17.06.2005 11:33
me se stejne vice libi Octavia první generace. u nove Octavie mam takovy pocit ze by chtela byt limuzinou ale nak se ji to nevede...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Koupit ojetý Lexus GS 450h?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.