Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Novinka v motorkářské výbavě „Made in Czech Republic“

Aktuality
Redakce TipCars.com | 13.04.2016
foto: Redakce TipCars.com
aneb „Počítej s nejlepším, buď připraven na nejhorší…“ Pravidlo, které na motorce platí dvojnásob. Základní podmínkou zdaru cesty je dokončit ji… Startuje motorkářská sezóna, čas pravidelných i nepravidelných vyjížděk, plánování a uskutečňování moto-výletů, srazů, ideální čas pro návštěvu přátel a zdolávání i tisíce kilometrů dlouhých cest.

Jízda na motocyklech, chopperech, minibicích či crossech se těší stále větší oblibě bezesporu také díky tomu, že umožňuje svým majitelům užívat si svobodný a nesvazující život s chutí dálek. Limitem pro motorkáře není ani hustota silnic, neboť jsou schopni zdolat i cesty pro „klasické“ motoristy zapovězené… Díky silným výkonům moto-strojů často jejich vyznavači zamíří i do vzdálenějších zemí. Každý zodpovědný biker si čas od času pokládá otázku, zda je adekvátně připraven na jakoukoli situaci, která ho může na cestě potkat.

Dnes vám představíme novou součást výbavy motorkáře, která s tím může pomoci. Možná neřeší problém tak častý, jako je poškozená pneumatika, přesto určitě stojí za představení a následně zamyšlení, zda si rozšířit svou dosavadní cestovní moto-výbavu.


Stalo se vám už někdy, že vaše motorka kvůli přetrženému plynovému lanku nebyla schopna pokračovat v jízdě? Pokud ne, s velkou pravděpodobností znáte někoho, kdo to zažil.


Na tuto nepříjemnost pamatují standardní opravné sady lanek, které mají stálé místo v doplňkovém sortimentu prakticky každého moto-obchodu. Princip jejich použití spočívá v kompletní výměně lanka. Sady jednotlivých výrobců se liší kvalitou provedení a vybaveností, s čímž souvisí míra jejich univerzálnosti.

To, co tradičně nabízené sady spojuje, je diskutovatelná reálnost jejich použití „on the road“, tedy bez servisu. Pomineme-li specifický typ motocyklů označovaných jako „naháči“, což jsou stroje takřka bez kapotáže, znamená výměna lanka (tedy použití tradiční sady) kompletní demontáž kapotování motorky, dle typu motocyklu musíme demontovat kapotáž, sedlo, palivovou nádrž apod. V praxi tedy pro výměnu lanka budeme potřebovat poměrně dost nářadí a oprava v lepším případě zabere hodiny, v horším případě (u těžších či složitěji „odstrojitelných“ strojů) zjistíme, že opravu na cestě zkrátka neprovedeme.

Zcela jinak problém řeší novinka – unikátní, patentovaná sada SOS CABLE KIT.

Pokud si také někdy postesknete, že slovní spojení „zlaté české ručičky“ je již dávno minulostí, zcela jistě vás potěší, že řeč bude o českém patentovaném řešení. Kdo na toto řešení přišel, možná tak překvapivé nebude – český motorkář, když mu na jeho choopperu Suzuki Intruder 1400 prasklo plynové lanko…

V čem je unikátnost tohoto řešení?

Se sadou SOS CABLE KIT můžete bez ohledu na typ motocyklu do 15 minut pokračovat v jízdě. A to bez nadsázky…

Není nutné volat odtahovou službu ani demontovat kapotáž motorky, sedlo, palivovou nádrž apod., jak tomu je u ostatních nabízených opravných sad plynového lanka, které jsou na trhu běžně dostupné… K provedení opravy pomocí SOS CABLE KIT vám postačí obyčejný šroubovák a štípací kleště (imbusový klíč je součástí opravné sady). Sada nejenže je českým vynálezem, ale je v ČR i vyráběna.

Inovované provedení s označením UNIVERSAL BIKE je navíc koncipováno jako univerzální pro všechny typy motocyklů, a to díky různým paticím, redukční závitové vložce a delšímu lanku s dvojicí niplů. Tyto opravné sady jsou dodávány v praktické plechové krabičce, kterou snadno vložíte do jakékoli kapsy či úložného prostoru motocyklu. Postup montáže je názorně nafocen v přiloženém návodu. Více informací včetně instruktážního videoklipu naleznete na www.soscablekit.com.

Instruktážní video vysvětlující použití opravné sady naleznete na adrese: https://youtu.be/scXBk6cjTOE .


Věříme, že tato inovace pomůže k bezpečnosti a pohodě při každé vaší moto-cestě!

Hodnocení článku
5.0 z 5 (100%)
Hodnoceno: 4x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů