0
zpět
588

Nové modely Saabu – boj o život!

Švédský Saab chystá agresivní útok na smysly všech automobilových fandů a možných zákazníků, když v následujících třech letech vyrukuje s pěti novými modely, které nemají na výběr – musí být úspěšné.
27.04.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+7

Švédský Saab chystá agresivní útok na smysly všech automobilových fandů a možných zákazníků, když v následujících třech letech vyrukuje s pěti novými modely, které nemají na výběr – musí být úspěšné.

Těžké časy koncernu General Motors

Saab 9-7X je prvním vozem značky Saab kategorie SUV
Tato zpráva totiž přichází hned po znepokojivých informacích o hospodářských výsledcích koncernu General Motors, kam značka Saab patří. Koncern GM vykázal za první čtvrtletí tohoto roku ztrátu 1,1 miliardy dolarů. A to před nedávnem postihla koncern GM další nepříjemnost s nepodařenou a nedokončenou fúzí s automobilkou Fiat, které GM vyplatilo na „odstupném“ dalších 1,55 miliardy eur. Proto se vyrojily spekulace, jak se tyto „těžké časy“ projeví na postavení evropských automobilek, patřících této největší automobilové společnosti na světě, značkám Opel a Saab. Těch už se špatné finanční výsledky dotkly v částečném propouštění zaměstnanců v mateřských závodech v Rüsselsheimu resp. v Trollhättanu.

Saab rozšiřuje nabídku modelů

Saab 9-2X má velmi blízko k Subaru Impreza
Saab však vyvíjí značnou iniciativu pro zachování přízně mateřské společnosti GM a to především na americkém trhu, kde má ostatně velmi dobré jméno. Tam začal vloni prodávat malé sportovní kombi s pohonem všech kol Saab 9-2X, které má základ v podobě podvozku, motorů a dokonce i vzhledu v kombi Subaru Impreza. Dalším novým modelem Saabu pro americký trh je SUV Saab 9-7X, jenž se začalo prodávat v letošním roce a vychází pro změnu ze Chevroletu Trailblazer. Aby to však nebylo Evropanům líto, „vytáhl“ letos Saab i jeden model určený pro evropský trh a sice model 9-3 SportCombi, dostupný od září letošního roku. To doplňuje v nabídce Saabu kombi řady 9-5 a spíše než na velikost zavazadlového prostoru (419 l) sází na sportovní charisma. S jeho nástupem se v řadě 9-3 objeví nový přeplňovaný šestiválec V6 2,8 l o výkonu 184 kW a max. točivém momentu 350 Nm.

TIP: Ženevská premiéra - Saab 9-3 SportCombi

Další sourozenec z dílen Subaru

Subaru Tribeca poslouží jako základ menšího SUV z produkce Saabu
Další budoucnost značky Saab směřuje k faceliftované verzi řady 9-5, která se objeví v září na autosalonu ve Frankfurtu. Čím dál více oblíbenou kategorii SUV obohatí u Saabu menší model oproti řadě 9-7X, postavený opět na základě vozu Subaru - letošní novinky Tribeca. A jelikož Subaru chystá novou generaci Imprezy, má se objevit také nastupující generace modelu Saab 9-2 na jejím základě a tentokrát již i pro Evropu. Poté budou následovat kompletně nové generace modelů 9-5 a 9-3 a to zřejmě kolem roku 2008.

TIP: Jak bude vypadat Subaru Impreza 2006?

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.