zpět
728

Nová zbraň v boji se zloději aut

Za několik posledních let bylo podle policejních statistik v ČR každoročně odcizeno přibližně 24 500 motorových vozidel. Jako nový systém ztěžující zlodějům pohyb s odcizeným automobilem vyvinula společnost AŽD Praha systém SpeedCon Mobil.
06.06.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Za několik posledních let bylo podle policejních statistik v ČR každoročně odcizeno přibližně 24 500 motorových vozidel, přičemž úspěšnost vypátrání byla kolem 15 %. Jako nový systém ztěžující zlodějům pohyb s odcizeným automobilem vyvinula společnost AŽD Praha systém SpeedCon Mobil.

Největší uplatnění najde u Policie ČR, městské a obecní policie, kde výrazně usnadní operativní pátrání po odcizených vozidlech. SpeedCon Mobil je přenosný systém pracující na principu rozpoznání registračních značek (RZ) motorových vozidel a jejich evidence. Zařízení vyhledává a rozpoznává RZ a převádí ji do textové podoby. Při vyhodnocování jednotlivých dat systém využívá různé databáze. Jedná se především o centrální registr motorových vozidel, databáze odcizených vozidel a vozidel v pátrání. V případě shody systém vypíše údaje o vozidle na displeji a akustickým signálem upozorní obsluhu. Databázi kradených vozidel lze také přímo v terénu doplnit ručně.

MODULARITA

Systém obsahuje tři základní moduly:

  • snímání
  • nahrávání videa (bez rozeznávání RZ)
  • průjezd a parkoviště

Modul nahrávání videa využívá kontinuálního kamerového snímání. Tento prvek slouží pro zdokumentování např. dopravní nehody, spáchaného přestupku nebo, jako v USA, průběhu policejní kontroly řidiče vozidla.

Modul průjezd slouží k rozeznávání RZ vozidel v případě, že policejní vozidlo stojí a ostatní vozidla kolem něj projíždějí.

Modul parkoviště slouží k hledání vozidel při pomalé jízdě kolem zaparkovaných automobilů.

Systém je složen z CCD kamery a přenosného počítače pro vyhodnocování obrazu v reálném čase. Pro ovládání se využívá myš a klávesnice. Součástí systému je také LCD monitor. Výhodou SpeedCon Mobilu je jednoduchá a bezpečná instalace systému bez mechanických zásahů do konstrukce vozidla.

Rok

 

2002

 

2003

 

2004

 

Odcizená dvoustopá vozidla

 

24 977

 

24 174

 

23 133

 

Objasněných krádeží

 

3 703

 

3 565

 

3 509

 

to je v %

 

14,80

 

14,70

 

15,20

 

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 06.06.2005 20:44
jestli to k něčemu bude.. Taková krabička taky nebude zadarmo, takže moc se jich tu pohybuvat určitě nebude. Navíc převalná většina kradených aut se stejně vyváží do zahraničí. A i kdyby, český zloděj si určitě najde způsob, jak svou "živnost" provozovat dál...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Vybíráme nejlepší diesel pro ojeté Audi A6

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.