0
zpět

Nová Toyota Yaris a RAV4 – první oficiální fotografie!

Ve Frankfurtu poprvé odhalí své kouzlo dvě nové Toyoty - RAV4 a Yaris. Ty nebudou mít mezi silnou konkurencí rozhodně lehký život, avšak první předpoklad úspěchu – přitažlivou „figuru“, nepostrádá ani jedna…
31.08.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+15

Ve Frankfurtu poprvé odhalí své kouzlo dvě nové Toyoty - RAV4 a Yaris. Ty nebudou mít mezi silnou konkurencí rozhodně lehký život, avšak první předpoklad úspěchu – přitažlivou „figuru“, nepostrádá ani jedna…

Nový Yaris je odvozen od japonského modelu Vitz, který se už pár měsíců prohání v mateřské zemi, proto byly přibližné tvary nové generace evropské verze už nějakou dobu známy. Yaris nebude určitě „od pohledu“ nudným vozem, designéři z evropského stylistického střediska ED2 vytvořili pro malou Japonku slušivé poevropštěné „kimono“. To bude na délku o 25 mm kratší než u předchůdce, tedy 3750 mm, šířka a výška však bude větší – 1700 mm (současná šířka 1660 mm) a 1520 mm (současná výška 1485 mm). Nejmarkantnější nárůst zaznamenal rozvor, ten je u nové generace o celých 90 mm delší (2460 mm).

TIP: První snímky "japonského" Yarise

Nabízenou paletu pohonných jednotek nového Yarisu budou tvořit z počátku tři zážehové agregáty s objemy 1,0 l (50 kW), 1,3 l (64 kW) a 1,5 l (81 kW), později přibude v nabídce i dieselový motor. Potěšitelný je i nárůst objemu zavazadlového prostoru, který vzroste o 70 l na hodnotu 275 l. Podrobnější informace automobilka prozatím nezveřejnila, vše si zřejmě nechává až na premiéru do Frankfurtu.

Toyota Yaris nové generace... ...a současný model. 
 
 
 
 

Další novinkou a světovou premiérou na stánku Toyoty ve Frankfurtu bude odhalení nové, třetí generace Toyoty RAV4. Ta stála jako jeden z prvních vozů před jedenácti lety u vzniku kategorie SUV a jako nová modelová řada Toyoty udivovala zákazníky mezi roky 1994 – 2000. Současná generace RAV4 vstoupila na trhy v roce 2000 a po pěti letech se tedy dočkáme světové premiéry nové nástupkyně, která se u prodejců objeví až v roce 2006. Toyota prozatím uvolnila pouze jeden snímek exteriéru a jeden interiéru.

Toyota RAV4 nové generace... ...a současný model. 
 
 
 
 

Pohled do budoucnosti nabídnou v expozici Toyoty i dva nové koncepty s názvy ENDO a i-unit. Toyota Endo je „urban friendly“ koncept, který se snaží řešit problémy moderního života ve městě. Zároveň je nejnovější kreací evropského stylistického střediska ED2.

Toyota i-unit představuje nový koncept lidské mobility umožňující interakci řidiče s vozidlem a jeho okolím. Inspirací pro jeho design se stal list - přirozený symbol života na zemi.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2021, všechna práva vyhrazena.