zpět

Nová Škoda Fabia dostane úspornější motory

Všechny pohonné jednotky plní emisní normu Euro 6 a v porovnání s předchůdkyní mají spotřebovat méně paliva. Přijde I Fabia GreenLine.
09.08.2014, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Vůz bude stát na podvozkové platformě PQ26, což není nic jiného než modernizovaná předchozí verze PQ24. Ta přinese poměrně zásadní rozšíření vozu o 72 mm, a naopak snížení vozu o 31 mm na celkových 1 467.
Délka zůstane těsně pod čtyřmi metry (3 992 mm) a rozvor náprav činí 2 470 mm. Kombík má mít s ohledem na větší zavazadlový prostor delší zadní převis. Zavazadlový prostor u hatchbacku narostl o 15 litrů na 330. Třetí fabia se také v nejlehčím provedení vejde do hmotnosti jedné tuny, přesně bude vážit 980 kg.

Pod kapotou lze očekávat paletu motorů shodnou s faceliftovaným Volkswagenem Polo, v době příchodu na trh se počítá se sedmi pohonnými jednotkami. Jedná se o tříválce 1.0 MPI s nepřímým vstřikováním paliva, potvrzen je agregát 1.2 TSI a nebudou chybět tři naftové motory. Zájemci o ně mohou zvolit jednu ze tří výkonových variant nového tříválce 1.4 TDI s blokem motoru z hliníkové slitiny. K dispozici jsou výkony od 55 kW do 77 kW.

Nová Fabia GreenLine s motorizací 1.4 TDI/55 kW přijde koncem příštího roku. Kombinace systému Start/Stop, rekuperace brzdné energie, pneumatik se sníženým valivým odporem a dalších úprav má zajistit spotřebu jen 3,1 l/100 km a emise 82 g CO2 na ujetý kilometr.
Rychlostní stupně se budou řadit prostřednictvím manuálních pěti a šestistupňových převodovek, vybrané verze dostanou i sedmistupňový dvouspojkový automat DSG.

Kompletního odhalení se dočkáme na letošním podzimním pařížském autosalonu.
I nová generace fabie má domácí Škodě Auto pomoci dosáhnout cíle, který si stanovila – do roku 2018 chce prodávat 1,5 milionu vozů ročně.


autor:
"originální stav ojetin je lepší než tuning"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.