0
zpět

Nová Kia Carnival - oficiální fotografie!

Kia v Chicagu představila svoje kompletně nově navržené MPV Carnival. Nová verze vozu nabídne výkonnější motory a bude podstatně prostornější ve všech důležitých směrech.
15.02.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Kia v Chicagu představila svoje kompletně nově navržené MPV Carnival. Nová verze vozu nabídne výkonnější motory a bude podstatně prostornější ve všech důležitých směrech.

Variabilita a prostor

Variabilita a využitelnost se zvýší třetí řadou sedadel, která bude sklopná do roviny zavazadlového prostoru. Jako nadstandardní prvek budou k dispozici elektricky posuvné boční dveře i elektrické zadní páté dveře. Předpokládá se, že do prodeje půjde ke konci tohoto roku. Díky využití kompletně nové platformy se Carnival prodloužila i rozšířila a narostl i rozvor. Oproti původní verzi o celých15 procent. Krátká verze karoserie je v plánu pro rok 2006. V Evropě bude k dispozici právě jen tato krátká verze, na všech ostatních trzích se Carnival bude prodávat v obou variantách.

Bezpečnost především

Jakožto vlajková loď Kii v oblasti bezpečnosti měla původní Carnival v testech nárazu pět hvězdiček. Příští generace bude v tomto ohledu pokračovat a rozvíjet svoji bezpečnostní výbavu a vlastnosti. V základní výbavě nalezneme 6 airbagů a hlavovou clonu v celé délce vozu i pro třetí řadu sedadel. Aktivní bezpečnost zvýší ABS, EBD, ESP a TCS s asistentem brzdění.

Výkonnější motory

Kompletně nový a výkonnější 3,8 litrový šestiválcový motor DOHC vyvine více než 240 k ( o 30% více než předchůdce) a 250 lb-ft točivého momentu. Nový hliníkový blok motoru je spojen s pětistupňovou automatickou převodovkou Sportmatic. K vyššímu výkonu se přes všechny rozměrové nárůsty přidá i nižší hmotnost vozu. Nová Kia Carnival bude prostorná, uzpůsobivá a komfortní. K dostání bude ve dvou verzích výbavy a v té vyšší už nebude téměř nic, co by i nejnáročnějšímu zákazníkovi mohlo chybět. EX totiž bude obsahovat mimo mnohé další i kožená sedadla s vyhříváním, elektricky posuvné boční dveře, elektricky ovládané otvírání pátých dveří, DVD přehrávač, 11 reproduktorů, třízónovou klimatizaci, elektricky posuvnou sluneční střechu.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.