zpět

MINI Cooper

Současné vozy MINI zčeřily hladinu automobilového světa především svým neotřelým retrodesignem. Ten bude zachován, podle špionážních fotografií, i u nové generace, která nahradí stávající model v roce 2007.
10.03.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+6

Současné vozy MINI zčeřily hladinu automobilového světa především svým neotřelým retrodesignem. Ten bude zachován, podle špionážních fotografií, i u nové generace, která nahradí stávající model v roce 2007.

Současné MINI započalo svůj tvrdý boj o srdce zákazníků v roce 2001, kdy se počítalo s roční výrobou 100 000 vozů. K radosti automobilky BMW, jež se značky MINI ujala, začala postupně narůstat popularita tohoto nekonvenčního modelu a v roce 2004 dosáhla produkce rekordních 189 492 vozů MINI. V srpnu loňského roku navíc oslavili zaměstnanci továrny v Oxfordu vůz s pořadovým číslem 500 000 a vedení automobilky poté rozhodlo o investici dalších 100 miliónů liber do oxfordského závodu, kde vyroste nová karosárna a budou modernizovány stávající výrobní kapacity, aby byly schopny uspokojit vysokou poptávku po vozech MINI.

TIP: Příloha o ženevském autosalonu - od 1. března rozsáhlá fotogalerie

Ze špionážních fotografií nejsou patrné velké rozdíly mezi oběma generacemi, ostatně tvary a proporce tohoto automobilu zůstávají podobné už řádku let. Dominantní zůstanou přední kulaté světlomety, které se staly charakteristickým prvkem tohoto ostrovního modelu. Pod kapotou naradí současné motory, dodávané Chryslerem a Toyotou (diesel), jednotky ze společného vývoje BMW s koncernem PSA. MINI je v současnosti nabízeno ve verzích One, Cooper, Cooper S s motory 1,6 l o výkonech 66 kW (90 k), 85 kW (115 k) 125 kW (170 k) a také ve verzi One D s dieselovým motorem 1,4 l o výkonu 55 kW. Na přelomu letošního roku se však pod kapotou MINI objeví zmíněné motory vyvinuté s koncernem PSA, atmosférický agregát 1.6 s variabilním režimem ventilů a výkonem 85 kW/115 k a také přeplňovaný motor 1.6 s přímým vstřikem paliva a výkonem 105 kW/143 k.

Srovnání současné generace se špionážními fotografiemi nástupce

 
 
 
 

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Vybíráme nejlepší diesel pro ojeté Audi A6

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.