0
zpět
653

Milionářský závod Gumball 3000 v Praze!

"Tajný" závod milionářů a celebrit Gumball 3000 letos vede i přes Prahu, kam ti nejrychlejší začali přijíždět v neděli ráno a ze Senovážného náměstí udělali autosalón s těmi nejrychlejšími a nejdražšími vozy světa.
16.05.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+17

"Tajný" závod milionářů a celebrit Gumball 3000 letos vede i přes Prahu, kam ti nejrychlejší začali přijíždět v neděli ráno a ze Senovážného náměstí udělali autosalón s těmi nejrychlejšími a nejdražšími vozy světa.

Tohle monstrum asi mezi nejrychlejší patřit nebude...
Závod Gumball 3000 vznikl ve Velké Británii a poprvé se jel v roce 1999. Za šest let své existence si nezískal zrovna nejlepší pověst u dopravních policistů celé Evropy. Jeho účastníky letos poprvé sledovali i čeští strážci zákona, kteří v neděli na trase Rozvadov - Praha prý nezaznamenali žádný přestupek.

Gumballu se může zůčastnit pravděpodobně jen zvaný zájemce, který vlastní rychlé auto a není mu líto za sebe a jednoho spolujezdce zaplatit téměř půl milionu korun jako startovné. V ceně je ovšem zahrnuto ubytování v luxusních hotelech a pověstné divoké večírky, na kterých letos nebude chybět ani anglická herečka Daryl Hannahová a měl by se objevit například i Jamiraquai. Neméně slavné jsou i vozy závodníků, mezi kterými nechybí značky jako Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, Rolls-Royce, atd. Moc často se v našich končinách nepodaří spatřit ani unikáty Porsche Carrera GT, či Lamborghini LM 002. V pondělí ráno závod pokračuje do Vídně, nejspíš po dálnici D1.

...zato s tímhle Aston Martinem byste asi na vítězství pomýšlet mohli.
Gumballisté nebudou díky našim hokejistům rozhodně jediní po flámu. Dále závod pokračuje přes Budapešť, Sicílii a Itálii do Monaka, kde 20. května skončí. Největší zájem diváků i policie Gumball vzbuzuje v "domácí" Británii, u nás si jezdci pochvalují především nízké pokuty. Zatím byly ovšem pokutovány jen televizní štáby, když natáčely průjezd aut z mostu přes dálnici. Více informací a aktuální polohu jednotlivých posádek najdete na oficiálních stránkách Gumball 3000.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
anonym, 16.05.2005 09:24
Prachy je nezajímaj a dělaj si ze silnic bo*del...No ale trochu jim to užívání závidím.
anonym, 16.05.2005 12:09
Náhodou, super - musej si někdy užít. Zajímalo by mě, jestli se podaří dojet do cíle všem bez nehody.
Dalis, 16.05.2005 19:59
Ať si to pracháči pěkně užijou, hlavně ať se nikemu nic nestane a bude to v pohodě... Aj tak se musím pousmát, jak to česká policie zvládá... všichni závodníci jezdí dle pravidel silničního provozu asi dostali strach, tooo jooo :)))
Tom, 16.05.2005 22:08
Taky to někdy pojedu,teda doufám a nikdo mi to nerozmluví,aspoň budu mít pořádný zážitek!!!!!!!!!!!S Enzem
Jó policajti,, 17.05.2005 08:41
zatím pokutovali televizní štáb, jak natáčeli z mostu. Jsou to vskutku chudáci, ti policajti. Opravdu k politování.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze