Levná auta i v Německu

Automobilka Ford nasazuje jako první na německém trhu vůz v ceně pod osm tisíc eur. Model "Ka" v provedení Student bude stát pod osm tisíc eur. To je o více než tisíc eur méně, než dosud stály nejlevnější vozy značky Ford.
20.01.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Automobilka Ford nasazuje jako první na německém trhu vůz v ceně pod osm tisíc eur. Model "Ka" v provedení Student bude stát pod osm tisíc eur. To je o více než tisíc eur méně, než dosud stály nejlevnější vozy značky Ford.Tato automobilka tak získala v nabídce levných vozů výrazný náskok před konkurencí. Volkswagen chce následovat s modelem "Fox", ale ten se na trh dostane až začátkem léta. Renault dodá z dceřiné společnosti Dacia v Rumunsku vůz "Logan". Peugeot nastoupí s modelem 107 a Toyota s vozem Aygo. Obě auta jsou vyráběná v kolínské automobilce TPCA. Ovšem ta budou u obchodníků nejdříve až v druhé polovině roku. Společné mají tato auta jen dvě věci. Budou stát pod deset tisíc eur. A přes spartánskou výbavu výrobci nešetří na bezpečnosti. Ford Ka Student bude mít airbagy a systém ABS stejně jako modely Fox či Logan. Model Ka v provedení Student je vyráběný výhradně pro německý trh a k dostání bude v jediném barevném provedení. Ve Valencii základní model vyrábějí už osm let. Ford nechystá žádného nástupce a nemyslí ani na zastavení výroby. Loni se v Německu prodalo na deset tisíc kusů základního modelu.

Model "Fox" od Volkswagenu je původem z Brazílie, pro německý trh se chystá modifikovaná verze.

Logan se měl původně prodávat pouze v Rumunsku a v některých asijských zemích.Ukazuje se, že své zákazníky najde i v Německu.

Až dosud bylo obvyklé, že každý nový model vynikal lepší výbavou a byl dražší. Ale velká část zákazníků dbá spíše na užitnou hodnotu než na výbavu. Airbagy a systém ABS jsou už dnes pro evropské výrobce povinností.
autor:
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.