zpět
680

Lamborghini dobývá Moskvu

Zní to jako popis kýčovité fotomontáže: italský sportovní vůz nepřehlédnutelně žluté barvy - lamborghini - se prohání před moskevským Kremlem. I cukrkandlové vize se občas mění v realitu.
20.05.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+12

Zní to jako popis kýčovité fotomontáže: italský sportovní vůz nepřehlédnutelně žluté barvy - lamborghini - se prohání před moskevským Kremlem. I cukrkandlové vize se občas mění v realitu.

Společnost Lamborghini, jejímž sportovním vozům holduje hollywoodská hvězda Nicolas Cage či italský premiér Silvio Berlusconi, hodlá otevřít dvě prodejní centra přímo v Moskvě. Ruská metropole je podle agentury Bloomberg předním světovým útočištěm mladých multimiliardářů a automobilka tu větří svoji šanci.
Firma v příštím roce zprovozní obchod v Treťjakovském projezdu, luxusní moskevské lokalitě, jež je vzdálena asi půldruhého kilometru od Rudého náměstí.
"V Rusku je mnoho lidí, kteří neváhají utratit mraky peněz za přepychové věci," odůvodnil záměr Stephan Winkelmann, prezident firmy Lamborghini. Nejlepší kusy ze stáje této boloňské automibilky se prodávají i za více než 320 tisíc dolarů.
Moskva je v současné době společně s New Yorkem místem, kde můžete nejčastěji potkat miliardáře. Podle magazínu Forbes uvádí ruské hlavní město jako své sídlo na třicet světových superboháčů. Lamborghini není první luxusní značkou, která objevila "zlatý důl pod Kremlem". Své pobočky tu již otevřely například Bentley, Rolls-Royce Motors, Ferrari a v minulém týdnu rovněž Halley - Davidson, legendární americký výrobcemotocyklů.
Cílem firmy Lamborghini, kontrolované automobilkou Volkswagen, je prodat v Rusku v příštím roce dvacet až pětadvacet vozidel. "Na konci desetiletí by to přitom mělo být již sto vozů ročně," upřesnil Winklemann s tím, že nyní se po ruských silnicích pohybuje patnáct až dvacet italských vozů se zlatým býkem v logu.
V uplynulém roce prodala automobilka 1592 vozidel, zejména z typových řad Murcielago a Gallardo, přičemž utržila 240 miliónů eur, informuje agentura Bloomberg.
"V Rusku tyto luxusní značky kupují nejvíce ropní magnáti a železárenští baroni, ale i přední bankéři a hvězdy popu," řekla Anna Kharnasová, mluvčí společnosti Mercury, která v zemi boršče a matrjošek výhradně zastupuje firmy jako Lamborgini nebo Ferrari. Právě ropnému a železozpracovatelskému průmyslu, stejně tak jako finančnictví, vděčí za své pohádkové bohatství 28 ruských multimiliardářů, píše časopis Forbes.
Liší se v něčem ruští boháči od svých kolegů ze stejných příjmových skupin v jiných zemích? "Rusové platí cash. Nestarají se o cenu," podtrhuje Winkelmann.autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Nejlepší evropské destinace pro dovolenou karavanem

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Jaký benzínový motor pro Alfu Romeo Giulietta?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.