zpět
451

Kupuji auta jen za pět, deset tisíc korun a je to moje věc

Když si poslanec Vlastimil Tlustý předloni pořídil Harley - Davidson , náležitě se s ním pochlubil. O své sbírce autoveteránů mluví s očividnou nechutí. Přinášíme zajímavý rozhovor zveřejněný dnes v Hospodářských novinách.
17.03.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Když si poslanec Vlastimil Tlustý předloni pořídil Harley - Davidson , náležitě se s ním pochlubil. O své sbírce autoveteránů mluví s očividnou nechutí. Přinášíme zajímavý rozhovor zveřejněný dnes v Hospodářských novinách.

HN: Chci se vás zeptat na vašeho koníčka - autoveterány.
To je koníček? To nejsou autoveteráni. No, co potřebujete vědět?

HN: Jak vypadá vaše sbírka?
Já vám jenom řeknu, že jsem si koupil Škodu 1000 MB z roku 1964 a ta je teďka už skoro zrekonstruovaná. A nyní se chystám na rekonstrukci vozu Octavie z roku 1959.

HN: To jsou jediná vaše historická auta?
Já vás nebudu informovat o tom, jaké vozy si chci koupit nebo jaké jsem si koupil. To myslím, že je moje věc.

HN: Ve vašich majetkových přiznáních jsem ta auta nenašel.
To není potřeba uvádět v majetkových přiznáních. To nejsou veteráni, to jsou vraky aut z padesátých nebo šedesátých let, jejichž cena se pohybuje mezi pěti až patnácti tisíci korunami. (Mezi historická auta lze počítat všechny vozy vyrobené před rokem 1981, pozn. red.)

HN: Ta škoda 110 R je taky vaše?
Já jsem vám řekl, že vám k tomu nebudu nic víc říkat. Jenom toto.

HN: Proč nechcete zveřejnit, jaká další auta staršího data výroby máte?
Protože to je moje věc, pokud si koupím takovéto staré auto a nejsem ničím vázán k tomu, abych poskytoval informace, na jejichž základě se může stát to, že mi je někdo ukradne.

HN: Chápu alespoň správně, že pokud vlastníte nějaká další historická auta , tak nemají žádnou velkou cenu?
To říkáte naprosto správně. Nemají žádnou větší cenu. Přesně tak. Kdybych měl ferrari za tři milióny, tak by to bylo jinak. Ale žádné takové auto nemám.

HN: Pokud stará auta zrekonstruujete, jejich cena poté ale výrazně vzroste...
Já znovu opakuji, že auta , která jsem vám uváděl, jsem koupil ve stavu vraku za cenu patnáct tisíc korun. A cena rekonstrukce závisí na tom, v jakém je auto stavu.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
anonym, 18.03.2005 15:25
Pokud pan Tlustý se chytá zpráv novinářů o pochybnostech jak kdo přišel k bytu, považuji naprosto za správné, že se ho zeptají kde bere ON na své nákladné koníčky. Až on bude ctít právo soukromí ve věci rodiny, bude mít právo neodpovídat na náklady za uspokojení jeho zálib. NEBO JSOU TO PENÍZE KTERÉ JE POTŘEBA VYČISTIT?
anonym, 18.03.2005 17:19
Je to jeho soukroma vec proc by o tom mel mluvit???
anonym, 18.03.2005 17:27
bere a mlží, korytář.
anonym, 19.03.2005 11:19
Jeho věc by to byla pokud by si ta auta kupoval za svoje a ne za naše... I když veterány bych mu odpustil spíš, než jeho členství v KSČ před rokem ´89.
anonym, 06.12.2005 18:49
Historická vozidla jsou dle naší legislativy definována tím, že nemají pravidelnou SPZ (nejsou přihlášena do běžného provozu). Podle toho automobil se SPZ není veteránem ani kdyby byl sto let starý a byl jediným dochovaným kusem na světě. Odporuje to logice, ale v našem absurdistánu to tak je. Proto může majitel tvrdit, že žádné veterány nemá. Vlastní pouze vozy s dřívějším rokem výroby. Vozy Škoda z padesátých až sedmdesátých let jsou i v kvalitně renovovaném stavu téměř bezcenné. V inzertních rubrikách veteránských časopisů jsou nabízeny za několik málo desítek tisíc korun. Naproti tomu při renovaci musí majitel zaplatit hodiny práce a materiál (např. lak) bez ohledu na to, jak cenný vůz renovuje. Renovace vozů, které pan poslanec popisuje, je vysoce ztrátovou záležitostí, do které se pustí jen nadšenec. Nákladem statisíců se vůz zhodnotí jen o nějakých 30 až 40 tisíc. To je počin nadšence, pro kterého je ten který vůz srdeční záležitostí (např.má na něj vzpomínky z dětství a dnes jej chce mít, v mládí po něm toužil a neměl na něj apod.) Určitě nejde o praní peněz, to by byla ekonomická sebevražda.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Nejlepší evropské destinace pro dovolenou karavanem

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Jaký benzínový motor pro Alfu Romeo Giulietta?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.