0
zpět

Kia poodhalila nové sorento

Nová generace korejského crossoveru dorazí na podzim. Jako první se odhalí v Koreji.
23.07.2014, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+10

Prozatím máme k dispozici pouze dva oficiální snímky, představu o vzhledu třetí generace sorenta si ale udělat můžeme. Přichází po pěti letech působení aktuálního modelu, který se v Evropě prodává od roku 2009.

Přední části vozu dominuje velká maska chladiče, kterou automobilka označuje jako „tygří nos“, design je celkově agresivnější s plastovými ochrannými prvky, jež mají dovolit jízdu po špatných cestách, aniž by karoserie utrpěla šrámy. Vzadu Kia použila rozměrný spoiler a dvě koncovky výfuku.

Co se týká informací technického charakteru, víme, že nové sorento bude stát na podvozkové platformě MPV Carnival (na americkém trhu se prodává pod názvem Sedona). Podvozek ale bude muset být přepracován, aby crossover mohl dostat pohon všech kol, a také s ohledem na jeho vyšší stavbu.

TIP: Kia: nové sorento zná svoji českou cenu

Pod kapotou se objeví několik motorů, a to benzínový vidlicový šestiválec o objemu 3,3 litru, přeplňovaný dvoulitr nebo 2,2litrový turbodiesel plnící emisní normu Euro 6. Evropské trhy se ale, pokud se situace nezmění, budou muset spokojit jen s posledně jmenovaným.

Po domácí korejské premiéře v září se o dva měsíce později představí také v Americe na motorshow v Los Angeles. Evropa se pravděpodobně nového vozu dočká až příští rok v Ženevě.


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.