0
zpět
1889

Jaké máte zkušenosti s novými pravidly?

Dostali jste už první trestné body? Máte už dobré nebo špatné zkušenosti s policejní kontrolou? Podělte se s námi o vaše zkušenosti s novými silničními pravidly!
04.07.2006, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Test na alkohol čeká řidiče většinou jen tehdy, pokud je kontrolují dopravní policisté. Ti jsou na první pohled k rozeznání podle bílých čepic.
Podle nových pravidel se jezdí teprve pár dní, ale už v sobotu se řidiči na silnicích chovali nebývale ukázněně. Podle prvních statistik dokonce během prvního červencového víkendu zahynulo na našich silnicích nejméně lidí od roku 1988. Zatímco stejný víkend vloni skončil tragicky pro 12 lidí, letos se víkendový provoz obešel "jen" se dvěma mrtvými. Během víkendu také první řidiči nasbírali své první trestné body, jeden už dokonce přišel o řidičský průkaz. A jak se s novými pravidly sžíváte vy? "Bodovali" jste už? Překvapila vás policejní hlídka svou vstřícností a shovívavostí, nebo naopak přehnanou tvrdostí? Podařilo se už někomu z vás vykoupit se z postihu úplatkem? Cítíte se teď na silnicích bezpečněji nebo vás nové předpisy omezují? Na vaše postřehy se těšíme v diskusi.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Jirka, 06.07.2006 20:36
Jo a ještě k té tvdosti zákona... V případě sankcí za řízení pod vlivem alkoholu a za způsobení nehody s následkem smrti mi tvrdost vyhovuje a klidně bych i přitvrdil. Ale např 7 bodů za způsobení škody větší než 50000,- (při parkování lehce odřený nárazník Mercedes S) mi přijde úlet. 1 bod za nesvícení a 2 body za rychlost do 20 nad limit v obci a do 30 nad limit mimo obec, a vůbec většina 1bodů a 2bodů mi přijdou naprosto zbytečné, myslím, že by stačila jen pokuta...
Jirka, 09.07.2006 18:29
Souhlasím s Davidem, školení by měli být momentálně ti, kteří určují, kde jet 40, 30 nebo 70 km/h. Jinak, zdá se mi, že je to na cestách klidnější ( i když při cestě Frýdek Místek - Náchod se našel blbec s černou Audinou A6, který jel opravdu jako prase). Hezký den.
por., 10.07.2006 14:51
Jen bych chtěl trochu ulevit těm, kteří si na základě nesmyslných informací z médií myslí, že policie je bude pokutovat za např. rychlost 55km/h v obci. I minulý zákon toto umožňoval a zajisté se s tím nikdo nesetkal! Policie zcela automaticky dává toleranci 10% kvůli nepřesnosti tachometru a k tomu ještě cca 5km/h přidává (dejme tomu, když vám ujede noha). Tedy někde uprostřed obce (na 50tce) se měří od 60 km/h a za / před cedulí od cca 61 - 63 km/h. Na dálnici se běžně nastavuje měření od 148 km/h. Pochopte, že toto nemůže nikdo oficiálně potvrdit, protože by řidiči jezdili těsně pod touto hranicí - snad chápete, jsme přeci češi :) Problém bude s obecní policií, pro kterou jsou tyto pravomoci novinkou. Nicméně i ta by měla postupovat v součinnosti s PČR, která by ji měla o tomto poučit. Dále v proběhla zpráva, že radary měří s odchylkou až 3km/h - nesmysl. PČR používá radary, fungující na principu Dopplerova posuvu kmitočtu signálu odraženého od pohybujícího se objektu, české společnosti RAMET s.r.o. (Kunovice), které se pravidelně (a poctivě) homologují a měří s přesností na tisíciny km/h, protože samozřejmě zaokrouhlují na celé km, měří tedy zcela korektně. Obecní policie zřejmě používá laserové radary LIDAR ProLaser III britské výroby, a další. Pokud by vás někdo chtěl pokutovat za rychlostí např. 55km/h (nevěřím tomu), nechte ho napsat oznámení a do něj uvěďte, že uplatňujete technickou závadu na vozidle. Pote si zkuste od výrobce sehnat prohlášení o nepřesnosti tachometru.
Vrátil jsem se z Tuniska jako do jiné země, všichni v Praze jezdí ukázněně a to je dobře. Co se týče vysokých pokut, ty byly zavedeny zejména kvůli cizincům, bohužel zcela vymizelo správní úvážení (tedy pokuta od - do, o výši rozhodne policista), které by jejich, pro čecha, nesmyslnou výši řešilo. Dále nesouhlasím, že peníze z vybraných pokut jdou do obecní a nikoliv státní kasy, což by mohlo teoreticky vést k navádění obecní policie starostou města, aby se "kontola nad BESIP" stala jejich jedinou činností (osobně tomu ale nevěřím).
Uplatkářství u Policie? Ano, bohužel je to problém, ale jen některých policistů, kteří tímto bohužel hází špínu na celou Policii. Nezapomeňte však, že na úplatkářstí jsou vždy potřeba dva! TEN, kdo nabízí a poté TEN, kdo bere! Obojí je tresné! Začněte tedy každý sám od sebe :) Situaci by mohlo vyřešit zavedení agentů provokatérů, ale jedná se o velmi složitou problematiku.
Deemon, 11.07.2006 22:40
Naprosto s Vami souhlasim. Co se tyka radaru, opravdu pracuji na principu stale vlny a dopplerova kmitoctu s velikou presnosti (castecne se zabyvam radiolokacemi). Ale problem je spise v metode mereni, zmerena hodnosta je presna na tisiciny, ale samotna metoda je zatizena absolutni chybou cca 3-5%. Takze pokuta za 52km.h-1 v obci je samozrejme nesmysl. Jak jiz zde bylo nastineno, rychlosti i jeich dodrzovani je v poradku, nelibi se mi to, byl jsem jeden z tech rychlejsich pri starem systemu, ale krotim se, hlavne kvuli pokutam, ty jsou naprosto nesmyslne nasazene a pro nasince spise v teoretickych hladinach zaplaceni.
Pravda je, co se zde pise o znackach a jejich umisteni, nekdo mozna mohl myslet i dal, ale snad casem se tato situace upravi.
s pozdravem
Deemon
trogar, 14.07.2006 07:45
Kdyby každý dodržoval předpisy už dříve, dnes by nemusel nikdo čumět na budíky. Tolerance 5km by byla na místě. Přitvrdil bych vyšší překračování rychlosti v obci i mimo. Jo a za alkohol bych řidičák odebral doživotně. Za tzv. neumyslné zabití bych dával pálky jako za vraždu, samozřejmě při porušení pravidel. Auto je dneska prostě zbraň která zabíjí a zmrzačuje v rukách nezodpovědných lidí.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2021, všechna práva vyhrazena.