zpět
598

Jak ušetřit na havarijním pojištění?

Konkurence nutí pojišťovny hledat stále nové produkty i v havarijním pojištění motorových vozidel. Připravili jsme několik novinek, které pojišťovny v této oblasti uvedly letos na trh.
02.05.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Konkurence nutí pojišťovny hledat stále nové produkty i v havarijním pojištění motorových vozidel. Připravili jsme několik novinek, které pojišťovny v této oblasti uvedly letos na trh.

Havárie, odcizení, živel, to jsou hlavní škody hrozící majitelům motorových vozidel, a proto také tvoří základní sestavu havarijního pojištění většiny pojišťoven, které se většinou označuje názvem all risk. Někdy je v all risku zahrnut i vandalismus. K tomu je možné sjednat řadu připojištění. Žádané je například pojištění předního skla, úrazové pojištění pro řidiče, případně spolujezdce, nebo škod na zavazadlech a osobních věcech. Zavazadla se dají pojistit proti krádeži, ale to nedělají všechny pojišťovny a pojistné je kvůli rostoucí frekvenci vykrádání aut vysoké. Připojistit lze právní ochranu, asistenční služby či výlohy na náhradní vozidlo, které bude mít řidič k dispozici během opravy vlastního vozu například po havárii. Většina pojišťoven nabízí jak all risk, tak i různé balíčky pojištění vybraných rizik.

Česká pojišťovna letos pod názvem Pohoda Klasik přináší balíček, ve kterém je kromě hlavních rizik i pojištění dopravovaných osob proti následkům úrazu nebo smrti způsobené úrazem. K tomu je zdarma asistenční služba pro případ havárie nebo škody zaviněné živlem. Pokud si klient sjedná u České pojišťovny i povinné ručení, má zdarma rozšířené asistenční služby Pohoda Speciál, které se vztahují i na poruchu.

Česká podnikatelská pojišťovna uvedla na jaře na trh zvýhodněnou kombinaci povinného ručení a havarijního pojištění s významně sníženou sazbou. A k tomu poskytuje zdarma na jeden rok pojištění čelního skla, střetu se zvěří a úrazové pojištění sedadla řidiče. Zvýhodněná nabídka ovšem trvá jen do konce dubna.

Kooperativa má novinku s názvem Eurodomino. Zájemci si mohou zvolit all risk nebo jen krytí rizika částečné havárie nebo jen rizika odcizení. K tomu si mohou vybrat doplňková pojištění.

Hasičská vzájemná pojišťovna letos přidává zdarma asistenční služby všem klientům, kteří u ní už mají havarijní pojištění, nebo teprve letos uzavřou smlouvu. ČSOB vsadila na slevy a od 1. dubna letošního roku snížila sazby pojistného. Nově nabízí možnost kombinovat povinné ručení s pojištěním pouze proti odcizení.

Pojišťovna Uniqa letos v havarijním pojištění Kasko odstupňovala pojistné podle věku a místa bydliště majitele auta.Rozdíl může činit až 10 procent. Lze u ní získat slevu až 35 procent z pojistného na starší vozy.

Majitele starších vozidel nově oslovuje i Allianz s produktem Limit pro osobní i nákladní vozy do 3500 kilogramů, od jejichž první registrace uplynuly tři roky. Mohou mít levnější pojistné při limitovaném pojistném plnění formou rozpočtu nákladů na opravu v případě částečné škody. Například u pět let starého vozu činí sleva na pojistném až 30 procent.

Také pojišťovna Generali rozšířila letos nabídku o pojištění starších vozidel.Za snížené pojistné pojišťuje na cenu obvyklou. V případě havárie však hradí náhradní díly v nových cenách.

Ušetřit na pojistném se dá u většiny pojišťoven 5 %, pokud u nich uzavřete havarijní pojištění a zároveň i povinné ručení.

Stále větších úspor řidiči dosahují za každý rok bez nehody. U Allianz jsou to 3 % ročně maximálně do výše 30 % pojistného. Česká pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Kooperativa odečítají 5 % ročně až do 50 % pojistného, Česká podnikatelská pojišťovna sleví 10 % za každý rok bez nehody, maximálně však také 50 % pojistného. Hasičská vzájemná pojišťovna uplatňuje bonus až po třech letech bez nehody, ale zato hned ve výši 20 % pojistného. Po osmi letech může její klient získat bonus až 60 %.

Některé pojišťovny postihují klienty, kteří bourají, takzvanými malusy. ČSOB pojišťovna jim přičítá 20 % pojistného navíc a Uniqa 15 %. Allianz, Česká pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna neuplatňují přímo malusy, ale krátí nárok na bonus. U České pojišťovny je to o 36 měsíců, u Allianz a České podnikatelské o 24 měsíců.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

BMW X3 M40i: teorie relativity

nejčtenější články

S jakým benzínovým motorem koupit Jaguar X-Type?

Dilema za 300 tis. Kč: BMW 530d nebo Audi A6 3.0 TDI?

Toyota Avensis - jaký diesel vybrat?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.