zpět
598

Jak ušetřit na havarijním pojištění?

Konkurence nutí pojišťovny hledat stále nové produkty i v havarijním pojištění motorových vozidel. Připravili jsme několik novinek, které pojišťovny v této oblasti uvedly letos na trh.
02.05.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Konkurence nutí pojišťovny hledat stále nové produkty i v havarijním pojištění motorových vozidel. Připravili jsme několik novinek, které pojišťovny v této oblasti uvedly letos na trh.

Havárie, odcizení, živel, to jsou hlavní škody hrozící majitelům motorových vozidel, a proto také tvoří základní sestavu havarijního pojištění většiny pojišťoven, které se většinou označuje názvem all risk. Někdy je v all risku zahrnut i vandalismus. K tomu je možné sjednat řadu připojištění. Žádané je například pojištění předního skla, úrazové pojištění pro řidiče, případně spolujezdce, nebo škod na zavazadlech a osobních věcech. Zavazadla se dají pojistit proti krádeži, ale to nedělají všechny pojišťovny a pojistné je kvůli rostoucí frekvenci vykrádání aut vysoké. Připojistit lze právní ochranu, asistenční služby či výlohy na náhradní vozidlo, které bude mít řidič k dispozici během opravy vlastního vozu například po havárii. Většina pojišťoven nabízí jak all risk, tak i různé balíčky pojištění vybraných rizik.

Česká pojišťovna letos pod názvem Pohoda Klasik přináší balíček, ve kterém je kromě hlavních rizik i pojištění dopravovaných osob proti následkům úrazu nebo smrti způsobené úrazem. K tomu je zdarma asistenční služba pro případ havárie nebo škody zaviněné živlem. Pokud si klient sjedná u České pojišťovny i povinné ručení, má zdarma rozšířené asistenční služby Pohoda Speciál, které se vztahují i na poruchu.

Česká podnikatelská pojišťovna uvedla na jaře na trh zvýhodněnou kombinaci povinného ručení a havarijního pojištění s významně sníženou sazbou. A k tomu poskytuje zdarma na jeden rok pojištění čelního skla, střetu se zvěří a úrazové pojištění sedadla řidiče. Zvýhodněná nabídka ovšem trvá jen do konce dubna.

Kooperativa má novinku s názvem Eurodomino. Zájemci si mohou zvolit all risk nebo jen krytí rizika částečné havárie nebo jen rizika odcizení. K tomu si mohou vybrat doplňková pojištění.

Hasičská vzájemná pojišťovna letos přidává zdarma asistenční služby všem klientům, kteří u ní už mají havarijní pojištění, nebo teprve letos uzavřou smlouvu. ČSOB vsadila na slevy a od 1. dubna letošního roku snížila sazby pojistného. Nově nabízí možnost kombinovat povinné ručení s pojištěním pouze proti odcizení.

Pojišťovna Uniqa letos v havarijním pojištění Kasko odstupňovala pojistné podle věku a místa bydliště majitele auta.Rozdíl může činit až 10 procent. Lze u ní získat slevu až 35 procent z pojistného na starší vozy.

Majitele starších vozidel nově oslovuje i Allianz s produktem Limit pro osobní i nákladní vozy do 3500 kilogramů, od jejichž první registrace uplynuly tři roky. Mohou mít levnější pojistné při limitovaném pojistném plnění formou rozpočtu nákladů na opravu v případě částečné škody. Například u pět let starého vozu činí sleva na pojistném až 30 procent.

Také pojišťovna Generali rozšířila letos nabídku o pojištění starších vozidel.Za snížené pojistné pojišťuje na cenu obvyklou. V případě havárie však hradí náhradní díly v nových cenách.

Ušetřit na pojistném se dá u většiny pojišťoven 5 %, pokud u nich uzavřete havarijní pojištění a zároveň i povinné ručení.

Stále větších úspor řidiči dosahují za každý rok bez nehody. U Allianz jsou to 3 % ročně maximálně do výše 30 % pojistného. Česká pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Kooperativa odečítají 5 % ročně až do 50 % pojistného, Česká podnikatelská pojišťovna sleví 10 % za každý rok bez nehody, maximálně však také 50 % pojistného. Hasičská vzájemná pojišťovna uplatňuje bonus až po třech letech bez nehody, ale zato hned ve výši 20 % pojistného. Po osmi letech může její klient získat bonus až 60 %.

Některé pojišťovny postihují klienty, kteří bourají, takzvanými malusy. ČSOB pojišťovna jim přičítá 20 % pojistného navíc a Uniqa 15 %. Allianz, Česká pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna neuplatňují přímo malusy, ale krátí nárok na bonus. U České pojišťovny je to o 36 měsíců, u Allianz a České podnikatelské o 24 měsíců.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Vybíráme nejlepší diesel pro ojeté Audi A6

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.