zpět
9063

Jak správně uskladnit letní pneumatiky?

Většina řidičů v minulých týdnech nazula na své automobily zimní pneumatiky. Co ale s těmi letními? Pneumatiky potřebují chladné, suché a čisté prostředí bez průvanu, kam nedosáhnou sluneční paprsky. Právě UV záření totiž urychluje stárnutí nejvíc.
12.11.2017, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
V místnosti, kde pneumatiky skladujete, udržujte stálou teplotu, ideálně nižší než pokojovou. I proto je pro skladování ideální sklep nebo garáž. Nemusíme snad ani zdůrazňovat, že by pneumatiky neměly přijít do kontaktu s benzínem, chemikáliemi nebo mazivem.

Před uskladněním si označte, které pneumatiky byly na přední a zadní nápravě, abyste je příští rok nasadili správně. Pak pneumatiky omyjte vodou a osušte, aby nedocházelo k oxidaci. Nezapomeňte z běhounu odstranit drobné kamínky.

Pneumatiky na ráfcích uložte do komínku na sebe. Pokud máte jednu sadu kol a na té měníte pláště, uložte vaše pneumatiky bez ráfku ve vertikální poloze a alespoň jednou za měsíc je pootočte. Před opětovným nazutím na automobil doporučujeme pneumatiky nechat převážit v autoservisu.

Doporučujeme si také přečíst článek o pneumatikách z našeho seriálu "Pečujeme o své auto".
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Koupit Fabii RS první generace?

nejčtenější články

Proč koupit i nekoupit Audi A6?

Koupit Lancii Thesis s motorem 2,4 Multijet?

S jakým dieselem koupit Octavii RS II?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.