Galaxy, Voyager, Passat, A4 nebo Octavia?
 
 
 
 
 
 

Galaxy, Voyager, Passat, A4 nebo Octavia?

již zítra na TipCars.com

Chcete mě? Ne. Deset ojetin, které Češi v bazarech přehlížejí
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Dotaz:

Dobrý den!
Chtěl bych Vás požádat o radu.Hodlám koupit novější vůz, než jaký vlastním doposud a řeším (velké) dilema. Rozhoduji se mezi (vozy v cenovém rozpětí 140 - 180tis Kč):

- Ford Galaxy (VW Sharan), r.v. 1997 - 99, motor 2.3DOHC nebo 1.9TDi (81KW)
- Chrysler Voyager 2.5TDi, r.v. 1997 - 99
- VW Passat Combi, 1.9TDi 81KW, r.v. 1997 - 99
- Audi A4 Avant, 1.9TDi 81KW, r.v. 1996 - 98
- Škoda Octavia Combi 1.9TDi 81KW, r.v. 1998 - 00

Vím, že rozmanitost karoserií vozů je velká (MPV x combi), ale lze ji vysvětlit - člověk občas potřebuje převézt něco většího a nechce se mi pořád od někoho půjčovat menší dodávku, chci si tyto věci převézt sám. Na druhou stranu zase nechci kvůli občasnému převozu objemnějších věcí ustupovat na jízdních vlastnostech. Podle toho, co jsem se zatím dočetl, tak Galaxy, Sharan i Voyager nemají podstatně horší jízdní vlastnosti než osobni auta, proto jsem je začlenil do výběru.

Jedná se mi především o srovnání:
- jízdní vlastnosti
- náklady na provoz
- náhradní díly (dostupnost, cena, ...)
- spolehlivost
- časté závady vozu (u Passatu a A4ky vím o problémech s přední nápravou)

Děkuji a přeji mnoho úspěchu, protože TipCars.cz je skvělý server!
Dalibor Tydlačka
AKTUALITY, 22.03.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Galaxy


Odpověď

Takto rozdílné vozy těžko hodnotit stejným metrem. Pokusím se proto alespoň podle kritérií zhodnotit, který je nejlepší a který naopak nejhorší.

Jízdní vlastnosti: Těžko najít nejlepšího. Celkem překvapuje stabilita širokého Sharanu, ovšem jen pokud je jeho podvozek v pořádku. Velmi často bývají vůle v kloubech spojovacích tyčí řízení, což se projevuje hlukem a nepřesným řízením. Passat i A4 jsou vozy směrově stabilní (pokud mají tolikráte popisovanou přední nápravu v pořádku), komfortní, ale silně nedotáčivé. Kdo však jezdí plynule, tak to jako silné negativum vnímat nebude. V zimě oceníte jejich dobrou trakci, i pokud to nejsou čtyřkolky (velmi zatížená přední náprava).
Nejhorší je suverénně Voyager. Jedno z mála aut tohoto věku, které lze převrátit pouze samotným rychlým nájezdem do zatáčky (obvykle musíte použít rytmickou práci s volantem). Vzadu je tuhá náprava odpružená a ustavená listovými péry. Ani komfort odpružení není zrovna vzorný, při přejezdu nerovností cítíte rázy od zadní nápravy.

Náklady na provoz: Jediný, kdo nevyžaduje pravidelnou výměnu rozvodového řemene, je Chrysler Voyager. Ten má řetěz či ozubená kola (viz. spolehlivost). Všechny ostatní motory mají řemen, který u 1,9 TDI nejlépe vyměnit už po 60, nejdéle však po 90 tisících km. Zatímco chrysler málokdy žere pod deset, tak 1,9 TDI ani v Sharanu nevezme moc přes sedm. Suverénně největší žrout je 2,3 DOHC (motor Ford – montován jen do Galaxy). Ten se sice ochotně vytáčí, má kultivovaný chod, ale s klidem spořádá i dvanáct litrů na 100 km.

Úspornost motoru TDI má v Sharanu (či Galaxy, která až do modernizace v roce 2000 měla jen jeho slabou 66 kW verzi) i odvrácenou stránku věci – malé odpadní teplo není sto vyhřát interiér. Proto po prvním roce výroby dostaly vozy přídavné topení spalující naftu. Dejte pozor, abyste neměl smůlu na vůz bez něj. Přítomnost topení odhalíte nejlépe podle „komínku“ zespodu auta. V nákladech na provoz není možné určit vítěze, myslím, že větší rozdíly budou v nákladech na opravy, kór u takto relativně starých aut.

Spolehlivost (náhradní díly, časté závady): Nejvíce bych se bál Chrysleru Voyager. V modelu, o který máte zájem, pracuje archaický motor 2,5 TD OHV (85 až 92 kW) z produkce italské firmy VM Motori. U něj praskají hlavy válců, přehřívá se, již jsem viděl i prasklou klikovou hřídel. Kdyby se mu tyto věci neděly, asi by vydržel docela dost, ale v těžkém voze prostě trpí těmito fatálními závadami. Navíc v letech 1996 až 1997 byl u něj pohon ventilového rozvodu ozubenými koly nahrazen tenkým řetízkem. U něj není předepsána žádná údržba ani výměna. Avšak řetízek praská, již zapříčinil smrt mnoha motorů, vlastně takřka všech z těchto let.

Problémy s přední nápravou jsou drahé, což kazí hodnocení také vozům Audi A4 a VW Passat. Asi nejlépe tak vychází Škoda Octavia, která nemívá drahé závady a díly jsou na ní o něco levnější, než na VW Sharan.

Pozor si dejte na nepravidelný tah motoru 1,9 TDI, kolísání výkonu, turboefekty v otáčkách, kde nemají co pohledávat. Kromě obligátní „váhy vzduchu“ mohou být na vině také naklápěcí lopatky VGT turbodmychadla, respektive jejich zatuhnutí. To může vyústit až ve výměnu turbodmychadla.

TIP: OJETINY: Ford Galaxy - Veleúspěšné MPV
TIP: OJETINY: Volkswagen Passat B5, B6 - Etalon s otazníkem
TIP: OJETINY: Škoda Octavia - Manažerský pocit pro pracující lid

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 23.03.2006 20:48 
pecka napsal:
dalsi vyber, kterej se soustredi vyhradne na "spolehlivou" nemeckou produkci... kdyz pominu tvar karoserie, jsou ty auta (az na Chrysler) v podstate stejny... coz na druhou stranu ukazuje, ze o motoru a znacce ma autor dotazu jasno... proc se ale nepodivat na dalny vychod, vzdyt ti japonci to umi taky a s lepsi spolehlivosti (viz Sharan atd. ve statistikach TUV)
Brácha si koupil ojeteté SUBARU Legasy, myslím 96, několikrát jsem v tom jel i dálku, a můžu říct: motor a jízdní vlastnosti jsou opravdu skvělé a potvrdily image značky. Sedadla úžasně pohodlná, kufr obrovský, místa na zadních sedadlech dost a dost. Pak to brácha používal i jako služební vůz, nalítal na tom ještě 70 tisíc km a měnil jen destičky a oleje. Pak přesedlal do nové Oktávky v TDi jen kvůli spotřebě. Mám teď taky novou Oktávku, jsem s ní moc spokojený, ale kdyby mě šlo o jízdní vlastnosti a prostor na prvním místě, určitě bych si ji nekoupil. Oktávie je ve většině parametrů mírně nadprůměrná, TDi motory jsou opravdu špičkové. Ale jízdní vlastnosti jsou opravdu průměrné a pro náročného řidiče opravdu nejsou. Ještě jednou se vrátím k SUBARU. Pozor na vysokou cenu náhradních dílů. Auto je sice samo o sobě nesmírně spolehlivé (viz žebříček ojetin německé TUV), ale stačí bouchnout blatník nebo čelní sklo a to jsou pak šupy. Motor 2.0 l stačí a možná si pak platit havarijní...
- 25.03.2006 07:10 
Ryšár napsal:
Brácha si koupil ojeteté SUBARU Legasy, myslím 96, několikrát jsem v tom jel i dálku, a můžu říct: motor a jízdní vlastnosti jsou opravdu skvělé a potvrdily image značky. Sedadla úžasně pohodlná, kufr obrovský, místa na zadních sedadlech dost a dost. Pak to brácha používal i jako služební vůz, nalítal na tom ještě 70 tisíc km a měnil jen destičky a oleje. Pak přesedlal do nové Oktávky v TDi jen kvůli spotřebě. Mám teď taky novou Oktávku, jsem s ní moc spokojený, ale kdyby mě šlo o jízdní vlastno...
I platit havarijní pojištění je zbytečné, pokud pojišťovna zaplatí jenom 50% z ceny opravy (pokud je auto starší 5 let)
- 25.03.2006 11:41 
No. už to asi nikdo nebude číst, ale chci se vyjádřit ke vozu Voyager. V r. 2003 jsem koupil ojety Grand Voyager r.v. 1999 motor 3,3l benzin. Byl po firemním leasingu, dovoz z Belgie,výroba Gratz rakousko. Je to neuvěřitelně spolehlivé auto. 3 roky s max. zátěží, taháme obytný přívěs,loď, 5-7 lidí. 3 roky bez jediné závady. 4st. automat- to nemá chybu,zvláště pro tahání těžkých přívěsů. Overdrive /D/ pozice- motor na dálnici točí při 160km/h okolo 3.000ot. maximální rychlost okolo 200kmh, akcelerace jako osobák. Co se týká spotřeby na dálnici pči rychlosti okolo 150-160 cca 11l, okolo 130 -9-10l. Ve městě ovšem klidně 18-20l. Tedy auto na dálky,supr prostor/Galaxy-Sharan/se nedají rovnat. Supr výbava- vyhřívané kožene pilotní sedačky,supr pohodlí na dálky, neuvěřitelný prostor. Ne do města/ani nezaparkujete/. Náhradní díly kupodivu lehce dostupné, a levné!!!-SIMIX_ Servis velmi náročný- a drahý/autorizovaný/.Velmi obtížný přístup k motoru.
Kvůli spotřebě jsme koupili ,,do města,, druhý ojetý vůz- R.Clio 1,4 r.v. 99- těch drobných závad- upadne i co je přibité, zlomí se nezlomitelné,odcházejí různá čidla......tak 1x za 2 měsíce v servisu/taky drahý, a podstatně dražší díly než u Voyageru!!!!!!
pokud má někdo připomínky deyl.post@iol.cz
- 21.03.2008 12:13 
Už neaktuálně, ale nedalo mi to: Ani 2.3 DOHC nevyžaduje výměnu řemenu, rozvod je řešen řetězem, stejně jako menší 2.0 DOHC od Fordu.
- 19.12.2009 12:11 
I 2.3 benzín v Galaxy má rozvody vyřešeny řetězem !
Tak aspoň podávejte korektní informace...
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Vláda začíná podporovat elektromobilitu

14.října 2017
Tuto středu podepsal premiér Bohuslav Sobotka s představiteli Sdružení automobilového průmyslu memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR. Na co se můžeme těšit?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (805) | komentářů (0) otevřít článek...

Test zimních pneumatik 215/65 R 16: už víme, co obout na SUV

14.října 2017
Německý automotoklub ADAC spolu s dalšími evropskými kluby otestoval šestnáct zimních pneumatik o rozměru 215/65 R16 98H určené pro malá a kompaktní SUV. Většina z nich dosáhla jen průměrných výsledků. Barumky skončily páté od konce, poslední byly čínské pláště.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (790) | komentářů (0) otevřít článek...

Češi se vozidel na alternativní pohony nebojí. Jsou ale drahá

8.října 2017
Podle aktuálního průzkumu společnosti KPMG 45 % řidičů označilo elektrický pohon jako vhodný pro jejich potřeby – jako největší minus označují nedostatečnou síť dobíjecích stanic.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (607) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Alaskan - v prodeji už za měsíc

7.října 2017
Od začátku listopadu přibude v segmentu pick-upů nový model Alaskan. Bude mít dvojkabinu s pohonem 4x4 a dieselové motory s jedním nebo dvěma turby. Ceny automobilka zveřejní ještě během října.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 087) | komentářů (0) otevřít článek...

Test zimních pneumatik 195/65 R 15: jedno velké překvapení

4.října 2017
Německý automotoklub ADAC otestoval šestnáct zimních pneumatik o rozměru 185/65 R15 91T. Zvítězila prémiová kvalita, hned na druhém místě ale uspěly u nás nepříliš známé pláště. Ty ale mají jednu zásadní nevýhodu.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 874) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda už vyrobila 20 milionů automobilů

30.září 2017
V Kvasinách se nedávno vyrobil vůz s pořadovým číslem 20 000 000. A byl to Karoq.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (464) | komentářů (0) otevřít článek...

Koncern Volkswagen výrazně zlevňuje filtry pevných částic

29.září 2017
Dovozce vozů Audi, Seat, Volkswagen a Volkswagen užitkové vozy poměrně výrazně snížil ceny filtrů pevných částic pro naftové motory TDI. Ceny začínají od 12 900 Kč, resp. 16 900 Kč u značky Audi.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 242) | komentářů (0) otevřít článek...

Autosalon Frankfurt 2017: fotogalerie

27.září 2017
Pod heslem "future now" proběhl letošní ročník frankfurtského autosalonu, tentokrát již 67. v pořadí.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (606) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Favorit slaví 30. výročí od svého představení

23.září 2017
V roce 1987 to byl nejobletovanější exponát mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Pro Škodovku to byl revoluční model, který přinesl tehdy moderní koncepci vše vpředu. Vývoj proběhl v Boleslavi, design navrhl Bertoneho a s jízdními testy pomáhalo Porsche.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (597) | komentářů (0) otevřít článek...

Pneumatiky budoucnosti umí měnit šířku i monitorovat svůj stav

23.září 2017
Na mezinárodním autosalonu IAA 2017 ve Frankfurtu se kromě naleštěných automobilů prezentují i výrobci pneumatik. Jaká je jejich vize blízké budoucnosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (509) | komentářů (0) otevřít článek...

Avia znovu ožila, auta ale vyrábí v Přelouči

13.září 2017
Po čtyřech letech od ukončení výroby se znovu rozjela produkce lehkých nákladních aut značky Avia. Továrna se ale z pražských Letňan přestěhovala do Přelouče. Byli jsme u znovuobnovení této značky a představení modelu Initia.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (777) | komentářů (0) otevřít článek...

Honda CR-V dostane hybridní pohon, nafta končí

9.září 2017
Honda ve Frankfurtu představí prototyp hybridního CR-V jako ochutnávku prvního elektrického pohonu modelu SUV této značky dostupného v Evropě.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (887) | komentářů (0) otevřít článek...

Vozíte v autě děti? Tak můžete mít levnější povinné ručení.

7.září 2017
V době, kdy roste tlak zvyšování cen povinného ručení, protože tento druh pojištění je pro pojišťovny ztrátový, přichází pojišťovna Allianz se zajímavou akcí. Klientům, kteří vozí ve svém autě děti, nabízí slevu 5 %. Je to další krok v tzv. segmentaci autopojištění.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (777) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen vyrobil 150 milionů aut

31.sprna 2017
Ve Wolfsburgu zažili velkou slávu, protože z výrobní linky sjel Volkswagen s pořadovým číslem 150 000 000. Jubilantem se stal hybridní Golf GTE, který symbolizuje nástup nových trendů. Víc než pětina z tohoto množství aut připadá na jeden model. Prozradíme jaký a navíc i nahlédneme do blízké budoucnosti německé značky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (399) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW M5: poprvé s pohonem všech kol

24.sprna 2017
Mnichovská automobilka oficiálně zveřejnila informace o šesté generaci supersportovního sedanu. Ten přináší hned dvě zásadní technické novinky - 600 koní a 750 Nm z vidlicového osmiválce totiž směřuje na vozovku přes měničový automat a pohon všech kol! V interiéru nás nejvíc zaujaly tajemné červené ovladače u pádel řazení.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (697) | komentářů (0) otevřít článek...

Civic bude mít od března nový motor 1,6 i-DTEC

20.sprna 2017
Honda si vzala na mušku stávající vznětovou šestnáctistovku a kompletně ji předělala. Za několik měsíců nový motor dorazí i do ČR.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (870) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda začne v roce 2019 prodávat revoluční benzinový motor, který pracuje jako diesel.

19.sprna 2017
Japonský výrobce nikdy nešel ve vývoji motorů tak úplně s davem. Nyní se pochlubil, že již za dva roky chce uvést novou generaci benzinových motorů Skyactiv-X, které budou vzněcovat benzin. Nová technologie se jmenuje SCCI a ve srovnání se současnými benzinovými motory by měl mít nižší spotřebu o 10 až 30 %. Poprvé ho dostane Mazda 3.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 239) | komentářů (0) otevřít článek...

Němci dostanou až 10 tisíc eur za ojetý naftový Volkswagen

13.sprna 2017
Jste Němec, jezdíte starším naftovým Volkswagenem a chcete nový? Pak stačí zajet k tamnímu dealerovi a nechat svou ojetinu protiúčtem. Na nové auto pak dostanete slevu až 260 tisíc korun.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 393) | komentářů (0) otevřít článek...

Proč neodmítat dýchnutí

12.sprna 2017
Odmítnutí testu na alkohol při silniční kontrole v cizině vás může vyjít až na čtvrt milionu korun. Můžete jít ale i na tři roky do vězení. Prozradíme, kde to hrozí.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (895) | komentářů (0) otevřít článek...

Suzuki Swift Sport se představí v září. Bude mít turbo

6.sprna 2017
Pro modelovou řadu byly vždy charakteristické živé motory, provozní nenáročnost a výborné jízdní vlastnosti. Těmi jsou pověstné především sportovní modifikace. Nový Swift Sport teď dostane poprvé v historii turbomotor.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (852) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda má nového šéfdesignéra. Je jím člověk z Volkswagenu

5.sprna 2017
Jeho rukopis nese celá řada sériových vozů značky Volkswagen uplynulých deseti let a mnoho automobilových konceptů. Nyní Oliver Stefani přebírá odpovědnost za oblast designu automobilů Škoda.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (704) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Auto měla nejlepší první pololetí v historii

23.července 2017
Škoda jede. Od ledna do června dodala zákazníkům 585 tisíc vozů, což je meziročně o 15,6 tisíce vozů více.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (742) | komentářů (0) otevřít článek...

Hyundai i30 fastback: další zbraně do boje proti Škodě Octavia

22.července 2017
Souboj mezi Škodovkou a Hyundaiem dostane další náboj. Model i30 totiž bude od příštího roku k dispozici jako fastback s výklopnými pátými dveřmi. Už letos naopak přijde ostrá verze N s dvoulitrem o výkonu až 275 k, která si chce vyšlápnout na Octavii RS.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 325) | komentářů (0) otevřít článek...

Modely Type-R letos slaví 25 let

16.července 2017
V tomto roce uplyne 25 let od premiéry prvního modelu Honda Type R. Ty vychází z filozofie sestrojování silničních vozů se závodním duchem. Pojďme se podívat na jejich historii.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (839) | komentářů (0) otevřít článek...

Hyundai Kona: překvapí designem i technikou

13.července 2017
Segment městských crossoverů kategorie B se rozrůstá geometrickou řadou a prosadit se v něm bude čím dál složitější. Tvůrci se proto snaží zaujmout nápaditým designem, což je i případ modelu Hyundai Kona. Jako jeden z mála k tomu ale přidává i pohon všech kol.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: aktuality | počet přečtení (2 516) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel Grandland X: německé dvojče Peugeotu 3008 prozrazuje jenom technika

8.července 2017
Ještě před světovou premiérou ve Frankfurtu nad Mohanem jsme dostali možnost si prohlédnout nový crossover Opel Grandland X. Pod líbivým kabátem ve stylu Opelu se ale ukrývá technika auta roku.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 333) | komentářů (0) otevřít článek...

Omlazená Škoda Citigo se představila v Praze

29.června 2017
Po dlouhých šesti letech se nejmenší Škodovka v nabídce dočkala faceliftu. Poznáte ho podle upravené přídě a v interiéru podle nových palubních přístrojů. Citigo i nadále spoléhá výhradně na atmosférické litrové motory včetně verze na CNG.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (737) | komentářů (0) otevřít článek...

Učni stvořili elektromobil Škoda Element

24.června 2017
Škoda Element vychází z modelu Citigo. Dvoumístná plážová bugina ale nemá střechu ani boční dveře. Pod kapotou pracuje elektromotor o výkonu 60 kW (82 PS).
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: aktuality | počet přečtení (707) | komentářů (0) otevřít článek...

Pliivaba 95, Lyijytön, S/Chumbo 95 nebo 95 Fara Plumb: i tak se v zemích EU jmenují paliva

22.června 2017
Nedávno jsme psali o novém nařízení Evropské unie, které má sjednotit názvy paliv. Někdo sice řekne, že je to další bruselská buzerace, ono to ale má něco do sebe. Poradíme, jak nenatankovat špatné palivo.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (710) | komentářů (0) otevřít článek...

Dakarský speciál Tatra 815 6x6 VE „Ostrý-II“ má za sebou kompletní rekonstrukci

15.června 2017
Vloni v září jsme psali o tom, že společnost Tatra Trucks získala do svého muzea dakarský speciál z roku 1986. Po více než 270 dnech renovace se předvedla v původních válečných barvách za účasti tehdejší posádky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (728) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia RS 245 - nová technická data, ceny a video

11.června 2017
Škoda tento týden zveřejnila další podrobnosti k historicky nejrychlejší octavii.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 338) | komentářů (0) otevřít článek...

Jak funguje systém SCR pro snižování emisí u dieselových motorů?

10.června 2017
Nedávno uspořádalo české zastoupení značek Peugeot, Citroën a DS workshop, na kterém byly detailně objasněny funkce systému SCR, který používají moderní vozy pro snížení emisí oxidů dusíku (NOx). Přinášíme třináct otázek a odpovědí, které na semináři zazněly.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (934) | komentářů (0) otevřít článek...

Potvrzeno, prémiová paliva čistí motor

10.června 2017
Společnost Shell Česká republika začala na všech svých stanicích prodávat novou generaci paliv s technologií Dynaflex. Ta snižuje tření v motoru, zvyšuje odolnost proti klepání a ještě lépe než dřív čistí motor od usazenin. Tuto schopnost potvrdila i nezávislá laboratoř SGS.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (2 338) | komentářů (5) otevřít článek...

Mitsubishi Pajero slaví 35 let

4.června 2017
Píše se květen 1982 a na japonský trh vstupuje Mitsubishi Pajero první generace. Od té doby se celosvětově vyrobilo přes 3 milióny těchto automobilů.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (912) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Captur přichází na český trh

3.června 2017
Prodává se už od roku 2013 a teď přišel čas na jeho modernizaci. S jakými novinkami přijíždí nejprodávanější malý crossover v roce 2016?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (837) | komentářů (0) otevřít článek...

Od 1. června můžete auto přihlásit na jakémkoliv úřadě v Česku

1.června 2017
Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích by měla usnadnit život motoristovi, protože nově zavádí možnost provést jakoukoliv akci spojenou se změnami v registru vozidel kdekoliv na úřadě s rozšířenou působností. Ten také bude moci zapsat nového vlastníka, který nespolupracuje při registraci. Novela zpřísňuje podmínky pro různé úpravy vozidel.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 571) | komentářů (6) otevřít článek...

Prodeje nových automobilů poprvé po 9 měsících poklesly

20.května 2017
Během dubna letošního roku poklesly registrace nových osobních automobilů v EU o 6,6%.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (474) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Karoq: proč se nám líbí víc než její větší brácha Kodiaq

20.května 2017
Muzeum moderního umění Artipelag nedaleko Stockholmu se stalo místem světové premiéry nového kompaktního SUV Škoda Karoq a Tipcars u ní nemohl chybět. Jak jsme se přesvědčili, nástupce modelu Yeti není jen pouhou zmenšeninou většího Kodiaqu. Dokonce dostal techniku, kterou ve větším sourozenci zatím ani nenajdete.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (2 621) | komentářů (0) otevřít článek...

Policie ČR jezdí v BMW i8 za čtyři miliony korun

18.května 2017
Exkluzivní supersporty v policejních službách už nejsou výsadou pouze Dubaje či Moskvy. Na českých dálnicích můžete narazit na BMW i8. Už před měsícem navíc Policie převzala jedenáct elektromobilů i3. Ale nemusíte se bát, daňového poplatníka to nestojí ani korunu, auta jsou totiž bezplatně zapůjčena na omezenou dobu a dostali i bezplatnou kartu na dobíjení.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 147) | komentářů (4) otevřít článek...

Úvěr, operák nebo leasing?

14.května 2017
Nejvíce nových automobilů nakupují firmy. Ty si při financování vybírají z trojice produktů: podnikatelský úvěr, operativní leasing a finanční leasing.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (2 317) | komentářů (0) otevřít článek...

Hlášení RAPEX za 4/2017 aneb nikdo není neomylný

13.května 2017
Přinášíme přehled závad u vybraných nových a ojetých automobilů za 04/2017. Tyto sleduje a pravidelně zveřejňuje nezávislá organizace Rapex.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 388) | komentářů (0) otevřít článek...

Modernizovaný Peugeot 308 má osmistupňovou převodovku

11.května 2017
Vedle nového automatu dostal francouzský kompakt i zcela nový diesel 1.5 BlueHDi 130 a benzinový tříválec 1.2 PureTech filtr pevných částic.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (913) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Koleos vstupuje na Český trh

7.května 2017
Nový Renault Koleos se již několik měsíců prodává v Austrálii, Jižní Americe, Asii nebo Turecku. První vozy fyzicky dorazí v září letošního roku, objednávat vůz je ale možné už nyní.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 179) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Karoq bude nástupcem Yetiho

6.května 2017
Nové tvary, pozměněné proporce, větší rozměry karoserie a pět motorů. Tohle nové SUV od Škody se v plné parádě představí už za necelé dva týdny.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 372) | komentářů (0) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy S: poprvé s řadovými šestiválci a schopností zaparkovat pomocí mobilu

5.května 2017
Modernizovaný luxusní sedan, představený na autosalonu v Šanghaji, se navenek změnil jen minimálně. Revoluční změny se odehrály hlavně v technice. Pod kapotou se objeví zcela nové řadové šestiválce a nové asistenční systémy „esklasu“ přiblížily k plně autonomnímu řízení.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: aktuality | počet přečtení (873) | komentářů (0) otevřít článek...

Hyundai Santa Fe projelo napříč Antarktidou (VIDEO)

30.dubna 2017
Model Santa Fe se stal prvním osobním vozem, který dokázal projet přes celý kontinent Antarktidy. Za třicet dnů ujel 5800 kilometrů.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (791) | komentářů (0) otevřít článek...

Jak dlouho ještě? Prodej nových aut v EU opět stoupl

29.dubna 2017
Prodej nových osobních aut v EU v březnu vzrostl o 11,2 procenta na 1,89 milionu. Informovalo o tom v minulém týdnu sdružení ACEA.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (627) | komentářů (0) otevřít článek...

Už se ví, kdo odstartoval skandál Dieselgate, který Volkswagen vyjde v USA na dvacet miliard dolarů

27.dubna 2017
V pátek byla zřejmě definitivně uzavřena aféra Dieselgate, protože americký soud potvrdil lednovou dohodu s Volkswagenem. Zároveň také vyšlo najevo, že celý skandál rozpoutal šéf technické divize v USA Stuart Johnson.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (2 087) | komentářů (1) otevřít článek...

Präsident se po 120 letech vrátil, i když jen jako nákladní auto

19.dubna 2017
Tradiční český výrobce nákladních automobilů Tatra oživil označení prvního automobilu se spalovacím motorem z Kopřivnice. Stejné jméno ale nenese osobní auto, nýbrž limitovaná edice 120 nákladních vozů Tatra Phoenix.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: aktuality | počet přečtení (702) | komentářů (0) otevřít článek...

Přezouvají Češi dobře?

16.dubna 2017
Průzkum ukázal, že v přezouvání na letní pláště jsou Češi poměrně disciplinovaní, na zimních pneu v létě podle něj jezdí jen 1,4 % lidí. Horší už je to s pravidelnou výměnou sjetých pneumatik. Téměř 10 % dotazovaných nevědělo, při jaké hloubce vzorku by se měly vyměnit.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: aktuality | počet přečtení (1 450) | komentářů (15) otevřít článek...
 
/ 59 (2939)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Galaxy, Voya ...