zpět
1036

FRANKFURT: Německý autosalón slibuje řadu inovací

Mezinárodní autosalón ve Frankfurtu, který je dnes otevřen pro novináře a až v pátek pro návštěvníky, je podle organizátorů "zářivou přehlídkou inovací".
12.09.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Mezinárodní autosalón ve Frankfurtu, který je dnes otevřen pro novináře a až v pátek pro návštěvníky, je podle organizátorů "zářivou přehlídkou inovací".

Výrobci zde představují 122 nových verzí svých vozů, z toho 80 ve světové premiéře. Objevují se tu například nové modely Audi Q 7, Peugeot 407 Coupé či Škoda Octavia RS.
Mezi tisícovkou vystavovatelů ze 44 zemí ve Frankfurtu vystavují poprvé i čínské automobilky. Připojují se tak k neustále expandujícím japonským a korejským značkám, byť zatím jen se zanedbatelným odbytem.
Nadějí pro vystavovatele je to, že po několika kritických letech prodej aut v Německu opět vzrůstá. Jak podle agentury Netzeitung prohlásil Bernd Gottschalk, prezident německého Svazu automobilového průmyslu (VDA), letos se v Německu očekává prodej 3,3 miliónu vozů.
Již v prvním pololetí dosáhl odbyt dvou miliónů aut, o 2,3 procenta víc než ve stejném loňském období.
Gottschalk dokonce říká, že německá automobilová branže i na frankfurtském 61. mezinárodním autosalónu potvrzuje, že je "tahounem konjunktury, hnacím motorem technického pokroku a mistrem světa v exportu". Přiznává ovšem, že vysoká cena práce v Německu zvyšuje náklady a snižuje konkurenční schopnost tamních výrobců.
Organizátoři autosalónu vyzdvihují, že na letošním ročníku výrobci kladou obzvláštní důraz na hledání nových alternativních systémů a pohonu. Jak však konstatuje list International Herald Tribune, evropský automobilový průmysl sice donedávna vyvíjel alternativní pohonné hmoty, ale tak, aby byl nucen jen k co nejmenším technologickým změnám v konstrukci vozů.

TIP: Frankfurtský autosalon - Škoda Yeti cabrio (první informace a fotografie)

Na rozdíl od japonských a amerických soupeřů evropští výrobci přednostně vyvíjeli dieselový pohon, takže například v posledních deseti letech srazili spotřebu paliva o čtvrtinu, a to dokonce i u vozů luxusních tříd. Zároveň však zaostali v konstrukci alternativních systémů, jako jsou hybridy kombinující palivový motor s elektrickým.
Nynější urychlený příklon evropských automobilek k výzkumu a vývoji hybridů je podle International Herald Tribune "spíše defenzívní". Reaguje tak na to, že vynálezce této technologie, Toyota, prokázal, že hybridní auta jsou prodejná.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Fabia, nebo Fiesta? Vybíráme benzínovou ojetinu do 250 tis. Kč.

nejčtenější články

Který benzínový motor vybrat do ojeté Škody Fabia III?

Který benzínový motor zvolit do ojeté Škoda Fabia II?

Nenechte si ujít XXIV.TipCars Pražský Rallysprint

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.