0
zpět
7868

Fiat 500 prošel modernizací. Takhle teď vypadá

Stylové retro auto v novodobé verzi nabízí Fiat už osm let a prozatím to nevypadá, že by byla jeho kariéra ohrožena. Naopak, automobilka se jej rozhodla omladit, a ač to zní neuvěřitelně, miniauto ukrývá 1800 novinek.
08.07.2015, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+8

Psal se rok 1957, když Dante Giacosa navrhl první pětistovku. Pravděpodobně v té době netušil, že jeho výtvor bude v modernější formě v nabídce Fiatu i po 58 letech. Stylová auta prostě frčí a o malé pětistovce to platí dvojnásob, jelikož až na MINI vlastně nikdo nic podobného nenabízí.

Fiat nyní přichází s modernizovanou verzí, která má oproti předchůdci 1800 novinek. Drtivá většina z nich je ukryta v detailech v oblasti designu. Přepracované jsou například oba nárazníky a maska chladiče. Asi nejvýraznější změnou v přední části vozu jsou nové světlomety pro denní svícení. Fiat obohatil také nabídku odstínů lakování, zákazníci jich mají nově k dispozici třináct, navíc nabízí také zajímavý ozdobný polep Second Skin.

Změny se udály i v kabině, která je nyní lépe odhlučněná. Byly použity kvalitnější materiály, jiné čalounění. Změn doznala též palubní deska, konkrétně navigační systém. Ten byl doposud přenosný, jednalo se vlastně o tablet na jednoduchém stojánku. Modernizovaná verze už ho má pevně zabudovaný do palubní desky. Systém Uconnect disponuje pětipalcovým dotykovým displejem s postranními ovládacími tlačítky. Podobné řešení Fiat využívá u svých větších modelů.

V nejvyšší výbavě může pětistovka disponovat sedmipalcovým digitálním přístrojovým štítem od společnosti Magneti Marelli. Novinka bude dostupná ve verzích Pop, Popstar a Lounge. V základní výbavě bude, mimo již zmíněný multimediální systém s dotykovým displejem, také sedm airbagů, vstupy USB a AUX a multifunkční volant. Stupeň Popstar přidává manuální klimatizaci či chromované kliky dveří. V nejvyšší verzi Lounge dostanete například i panoramatické střešní okno a litá 15“ kola.

Ani pohonné ústrojí nezůstalo beze změny. Pod kapotou nyní najdeme motory plnící emisní normu Euro 6. Vstupní motorizací je benzinová dvanáctistovka o výkonu 51 kW, která se nabízí i ve verzi na LPG. Na výběr budou dvě výkonové verze přeplňovaného dvouválce 0.9 TwinAir (62,5 a 77 kW). Výrobce pamatuje i na vyznavače naftových motorů – pro ně je určena jednotka 1.3 MultiJet s výkonem 70 kW.

Fiat nezapomněl ani na podvozek, který má být podle jeho slov komfortnější a zároveň nabízet lepší jízdní vlastnosti. Na našem trhu lze modernizovanou pětistovku očekávat v průběhu září.

Fiat 500 po modernizaci – shrnutí:

• Řada změn v interiéru včetně nového rozhraní Uconnect
• Úspornější motory plnící normu Euro 6
• V prodeji od letošního září

Konkurence: v kategorii retromini malé pětistovce nemůže konkurovat téměř nikdo. Snad jen MINI One může několik zákazníků zlákat.

MINI One:

+ bohatší nabídka verzí včetně ostrého MINI JOHN COOPER WORKS
+ Lepší jízdní vlastnosti
-cena od 416.000 Kč


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.