0
zpět
485

Elektromobily od GM jdou do šrotu

Elektromobily EV1, do jejichž vývoje vložil koncern General Motors přes miliardu dolarů, definitivně končí. Kromě pár kousků určených pro muzea budou všechny existující EVjedničky rozebrány a sešrotovány.
24.03.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Elektromobily EV1, do jejichž vývoje vložil koncern General Motors přes miliardu dolarů, definitivně končí. Kromě pár kousků určených pro muzea budou všechny existující EVjedničky rozebrány a sešrotovány. Projekt byl totiž skrečován - hlavně proto, že se nepodařilo vyvinout lepší a levnější akumulátory.

GM vyrobil na 800 vozů EV1 a v roce 1996 je uvolnil do tříletého zkušebního provozu. Součástí smlouvy s uživateli byla podmínka, že po třech letech nájmu vozy vrátí. GM je pak opravdu stahoval z provozu a postupně je z uživatelů opravdu "vypáčil". Ti se svých elektrických miláčků nechtěli vzdát, protože jim víc než o užitné vlastnosti jde o ekologii. Založili dokonce organizaci, která se snažila dosáhnout prodloužení provozu nebo nejlépe odkupu (nabízeli 24 tisíc dolarů za kus). GM se však bojí odpovědnosti za případné problémy a odmítl vyjednávat.

GM tvrdí, že projekt elektromobilů neskončil fiaskem a že řada řešení nachází uplatnění ve vyvíjených hybridních vozech.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Honza, 24.03.2005 11:27
jsem na ropu, až dojde, budu jezdit na kole. Pardon, všichni budeme jezdit na kole
Elektromobily jsou za zenitem, vodík má ale něco do sebe.
Dalis, 24.03.2005 12:16
Já osobně doufám, že se podaří dovyvinout auta na palivové články...
i když byla by docela rutika vidět budoucí Zdendy Škromachy jak si to chroptí do po Práglu :)
Vymča, 24.03.2005 12:41
Je to jen otázkou času, až se vychytá ta technologie a ropné společnosti nebudou platit vysoké částky za zachování nynějšího stavu...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2021, všechna práva vyhrazena.