0
zpět

Dvojí úspěch automobilky Kia na americkém trhu

Vůz Kia Amanti, v Česku prodávaný pod jménem Opirus, skončil na prvním místě ve spokojenosti v anketě renomované agentury J. D. Power & Associates mezi americkými vlastníky nových vozů.
30.09.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Vůz Kia Amanti, v Česku prodávaný pod jménem Opirus, skončil na prvním místě ve spokojenosti v anketě renomované agentury J. D. Power & Associates mezi americkými vlastníky nových vozů.

Anketa renomované agentury J. D. Power & Associates mezi americkými vlastníky nových vozů ukázala, že největší spokojenost vykazují majitelé vozů značky Porsche, s minimálními odstupy následují značky Land Rover, Lexus, Jaguar a Mercedes-Benz. Pro hodnocení spokojenosti s konkrétními vozy rozdělili tvůrci ankety vozy do devatenácti kategorií. Pouze v šesti z nich se na prvním místě umístily americké vozy.
V prestižní kategorii středních vozů skončil na prvním místě překvapivě vůz Kia Amanti, v Česku prodávaný pod jménem Opirus. Je to poprvé, co korejský vůz dosáhl takového úspěchu - a to v kategorii malých sportovně-užitkových vozů navíc obsadila první místo Kia Sportage. Mezi kompaktními vozy dopadl nejlépe MINI Cooper a mezi sportovními vozy Ford Mustang. Agentura JDP upozorňuje na korelaci mezi umístěním vozu v tomto žebříčku a jeho prodejností. Ukazuje to na příkladu pickupů a velkých SUV, kde průměrný vůz stojí v autosalónu 77 resp. 72 dnů, zatímco vozy, s nimiž jsou majitelé v dané kategorii nejspokojenější, jen 24, resp. 47 dnů.

TIP: Nová Kia Magentis: první fotky a informace!

Výsledky vzbudily vlnu debat, například nad úspěchem Fordu Mustang, jehož pevná zadní náprava patří spíš do muzea než na silnice. Tyto debaty jsou však úplně zbytečné, protože nelze zpochybňovat výsledky ankety, v níž respondenti (a bylo jich 115 tisíc) vyjadřují své subjektivní dojmy.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2020, všechna práva vyhrazena.