0
zpět
721

Defend představuje nový systém uzamykání nákladového prostoru

Defend představuje nový systém uzamykání nákladového prostoru. Produkt je určen hlavně majitelům lehkých užitkových a nákladních aut, právě v nich se často převáží cenné zboží, které však chrání jen lehce překonatelný zámek.
01.06.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Defend představuje nový systém uzamykání nákladového prostoru. Zvuk, který vydává elektromechanické zařízení Defend Cargo, je lehce zaměnitelný se bzučením zámku hotelových trezorů. A funguje i na podobném principu. Pokud řidič přiloží dotykový čip na čidlo zařízení, zámky namontované uvnitř vozu nákladový prostor uzamknou a bez opětovného použití čipu není možné se do něj dostat. "Produkt je určen hlavně majitelům lehkých užitkových a nákladních aut," říká generální ředitel Defend Group Pavel Vojtek. "Právě v nich se často převáží cenné zboží, které však chrání jen lehce překonatelný zámek."

Zařízení, které je první svého druhu, nabízí i další možnosti. "Protože je zcela nezávislé na ovládání automobilu, čip k odemčení nákladu může mít jen jeho majitel a nikoliv řidič," uvádí Pavel Vojtek. Čidlo je přitom možné namontovat prakticky kamkoliv. Standardní poloha je na přístrojové desce, ale pokud to majiteli auta bude více vyhovovat, může být třeba i na karosérii vozidla přístupný zvenku.
Neoprávněné pořízení duplikátu není podle výrobce technicky možné. "A pokud by se zloděj pokoušel vyřadit zámky z provozu vymontováním autobaterie, nebude mu to nic platné," upozorňuje technický ředitel Pavel Zapalač. "Zůstanou stále v zamčené poloze."
Systém Defend Cargo si firma cení na 19 900 korun bez DPH. Cena je včetně montáže a zahrnuje zámky pro dvoje dveře. Defend na systém dává pětiletou záruku, podmíněnou servisní prohlídkou každý rok.
"Vedeme jednání s pojišťovnami o případném snížení pojistného pro majitele vozu vybaveného těmito zámky," říká Pavel Vojtek. Předpokládá ale, že pojišťovnám bude chvíli trvat, než zařízení vezmou na vědomí a spočítají, kolik jim dosud neznámý systém může ušetřit na pojistném plnění.

1 - Zámky Defend Cargo se odemykají pomocí dotykového čipu. Ten bývá zpravidla umístěn na přístrojové desce, ale může být na přání i jinde.
2 - Druhá viditelná část zařízení je uvnitř nákladového prostoru. Centrální jednotka ovládá zámky všech dveří.


autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.