Citroën Berlingo 2015: lehké omlazení a nové motory

Berlingo se aktuálně prodává ve druhé generaci a podle Citroënu je nyní čas na lehký facelift. Novinka se představí na autosalonu v Ženevě.
23.02.2015, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Změny exteriéru jsou pouze kosmetického rázu, a to jak u osobního provedení Multispace, tak v případě užitkové varianty. Přepracována byla přední část, přičemž pro každou ze čtyř výbavových linií je určen jiný nárazník. V nabídce bude výbava Live, Feel, Shine a vrcholné provedení XTR.

Berlingo Multispace zákazníky láká na prostorný a variabilní interiér, v základní konfiguraci je k dispozici zavazadlový prostor o objemu 675 litrů, ve dvoumístném uspořádání po vyjmutí druhé řady sedadel potom nabídne rovné tři metry krychlové. Citroën umožňuje zvolit si mezi jedněmi i dvěma posuvnými dveřmi, do zavazadlového prostoru lze potom přistupovat skrze víko s otvíracím oknem či asymetrické zadní dvoukřídlé dveře. Bezpečnostní výbava zahrnuje mimo jiné systém automatického brzdění, přední parkovací senzory či zpětnou parkovací kameru. Multimediální systém využívá sedmipalcový dotykový displej a disponuje funkcí Mirror Screen, díky níž může řidič ovládat smartphone pomocí dotykové obrazovky.

TIP:Citroën Berlingo 2015: na českém trhu od 374.400 Kč

Pod kapotou zůstává benzínová šestnáctistovka VTi, dále bude k dispozici nový diesel z řady BlueHDi s výkony 75, 100 a 120 koní, který plní emisní normu Euro 6. V nabídce zůstane i čistě elektrické provedení, u něhož výrobce deklaruje dojezd až 170 km.

Omlazené berlingo se zanedlouho představí na ženevském autosalonu.


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.