0
zpět
1069

Čínský Mao Landwind je životu nebezpečný

Nad prvním do Evropy dováženým čínským autem Mao Landwind se stahují černé mraky. Ve dvacetileté historii nárazových testů klubu ADAC nedosáhlo žádné auto tak špatného hodnocení.
29.09.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Nad prvním do Evropy dováženým čínským autem Mao Landwind se stahují černé mraky. Ve dvacetileté historii nárazových testů klubu ADAC nedosáhlo žádné auto tak špatného hodnocení.

Bilance simulovaného nárazu do předsazené bariéry při rychlosti 64 km/h je odstrašující. Kabina téměř dvoutunového auta je zcela zdeformována, řidič nemá nejmenší šance na přežití.
O mnoho lépe nedopadl ani boční náraz v rychlosti 50 km/h. I při něm by řidič utrpěl těžká poranění hlavy.
Podle ADAC neodpovídají vozy jako Landwind bezpečnostním standardům obvyklým v Evropě. Prezident klubu Peter Mayer míní, že právě vysoké nároky na bezpečnost pomohly v uplynulých letech výrazně snížit počet mrtvých na silnicích.
Výrobci, kterým je automobilka Jiangling Motors Company, pak ADAC doporučuje celou řadu konstrukčních zlepšení. Na seznamu figuruje kromě stabilnější konstrukce kabiny také dělený sloupek řízení, měkčí materiály v oblasti kolen a hlavy a také sériově montovaný airbag spolujezdce. Za ten si automobilka účtuje 345 eur.
Ve zprávě ADAC se uvádí, že vůz s tak špatnými bezpečnostními parametry by neměl dostat povolení pro prodej na evropském trhu. Kromě nepřesného řízení a dlouhé brzdné dráhy mu autoklub vyčítá absenci antiblokovacího systému ABS a elektronického řízení podvozku ESP, v landwindu chybí i výškové nastavení bezpečnostních pásů.
Mezitím se však po první dodávce 500 kusů v Německu jen zaprášilo. Rozměrný offroad je tam k mání za 14 995 eur, a to včetně automatické klimatizace, hliníkových kol a rádia s CD přehrávačem. Nejdražší verze s přiřaditelným pohonem všech kol, motorem 2,4 (125 koní) a koženým interiérem stojí 18 750 eur.
Za malé peníze však majitel landwindu dostane téměř historickou techniku. Landwind konstrukčně vychází z patnáct let starého modelu Opel Frontera, jehož výroba skončila loni.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Passat, 01.10.2005 11:43
Chlape,až pojedeš v nějakém čínském křápu,vběhne ti srna před kola a strhneš řízení,vletíš v 60 do stromu.Tak mi pak můžeš ze záhrobí poslat vzkaz jak se ti to líbilo!
Kybergreg, 04.10.2005 10:36
Uvědomme si, že i Frontery, jejichž kopií tohle auto je, tu stále jezdí a v nich sedí taky lidi - a jim nenadáváte do hovad? Vždyť tohle auto je narozdíl od těch Fronter fugnl nový, takže taky víc vydrží než nějaká 1-15 let stará prorezlá Frontera...
Neříkám, že není smutný, že nově vyráběná auta jsou na tom s bezpečností takto špatně. Na druhou stranu drtivá většina aut v provozu nikdy vážně nenabourá a tak to vadit nebude. A když, tak maximálně těm, co sedí uvnitř - jejich majitelům, my ostatní budeme mít v takovém případě výhodu delší deformační zóny toho druhého vozidla... (no fuj, to už bylo poněkud cynické...).
Gaston, 12.10.2005 15:59
Cokoliv z Číny je vyrobené chudákama co makají za dolar na den, který má 16 hodin práce. Od bolševíků bych si nekoupil ani litr vody. Tímhle vydělávají prachy jen na to aby nás pak všechny oddělali.
C4R3W, 16.10.2005 01:05
Ze je to zvenku okopirovana Frontera este neznamena, ze je to auto technicky srovnatelny. Staci se jen podivat na crashtest Frontery z r. 2002 (3 hvezdicky v testu EuroNCAP) a je to jasny. Nez tady zase napises takovou kravinu, over si fakta.
wlado, 08.12.2006 23:54
Je mierne rozporné napísať, že "15 rokov starý model ktorého výroba skončila vlani."

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Lucie Křížková: Mám ráda větší vozy

nejčtenější články

Auris, nebo Golf? Kupujeme benzínovou ojetinu do 250 tis. Kč.

Ojetá Škoda Octavia III - vybíráme motor 1,6 TDI

Který motor pro ojeté Hyundai Santa Fe III?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.