Chevrolet Corvette Z06: 660 koní za 1,66 mil. Kč

Vrcholné provedení sportovní corvetty s kompresorovým osmiválcem a manuální převodovkou za mořem stojí méně, než například BMW M4.
26.08.2014, aktuality

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -

Spojení Chevrolet Corvette má ve světě sportovních vozů své čestné místo, zájemci o něj přitom nemusí mít na kontě několika milionové cifry, aby si ji mohli dovolit. Za mořem vám totiž stačí cca 79 tisíc dolarů (v přepočtu cca 1,66 mil. Kč) a můžete ji mít, s kompresorovým osmiválcem o výkonu 660 koní doprovázeným točivým momentem 881 N.m. Sporťák má navíc sedmistupňovou manuální převodovku.

Při pohledu na ceníky konkurence je to částka poměrně malá, například BMW M4, která má pod kapotou „jen“ 431 koní, stojí minimálně 1 929 200 Kč, kabrio vyjde na téměř 2,1 milionu.

TIP:Chevrolet: první exempláře Corvette Z06 míří k zákazníkům

Corvette navíc už základní specifikaci bývají dobře vybavené, pokud by ale zákazník chtěl něco navíc, ceny za příplatkovou výbavu také nejsou takové, jak jsme v Evropě zvyklí. 8000 dolarů (168 tis. Kč) vám stačí na paket Z07 Performance, ve kterém jsou karbon-keramické brzdy Brembo, stavitelné spoilery nebo pneumatiky Michelin Pilot Super Sport Cup.

Dostupné jsou také různé balíčky výbavy, kdy v případě toho nejvyššího dostanete kožené čalounění, navigaci, karbonové dekory, střechu vyrobenou z uhlíkových vláken a lakovanou průhledným lakem nebo Performance Data Recorder, který bude zaznamenávat vaši jízdu.


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jeep Compass 2.0 MultiJet – crossover pro horaly

nejčtenější články

Velké SUV za 400 tisíc korun: ix55 nebo XC90?

Kia Sportage, nebo Škoda Yeti? Vybíráme ojeté SUV s dieselem

Audi A6 - vybíráme nejlepší diesel

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.