zpět
857

Brouk není mrtev - VW zvažuje "lidový vůz" pro rozvojové trhy

Německá automobilka Volkswage zvažuje návrat ke slávě legendárního "brouka" v podobě projektu nového "lidového vozu" pro rozvojové trhy za zhruba 3000 eur.
12.07.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Německá automobilka Volkswage zvažuje podle informace, kterou uvedl britský list Financial Times návrat ke slávě legendárního "brouka" v podobě projektu nového "lidového vozu" pro rozvojové trhy za zhruba 3000 eur. Mateřská společnost české Škoda Auto již za tím účelem vytvořila pracovní skupinu, uvedl list s odvoláním na zdroje z firmy.

Celý projekt levného vozu má označení "3K" zapadá i do strategie jiných světových automobilek zaměřit se levnými vozy na rozvojové země, podobně jako to udělal Renault s rumunskou značkou modelem Dacia Logan. Úspěch loganu je pro automobilky zřejmě lákavou inspirací, zejména v případě VW, kdy se firma ve své strategii v posledníc letech posledním letům, kdy se německá značka zaměřovala naopak na dražší automobilky a expandovala v luxusním sektoru. Zde však se svou limuzínou Phaeton utrpěla značný neúspěch.

TIP: Fiat chystá nové miniauto!

Šéf koncernu Bernd Pischetsrieder si již delší dobu stěžuje na absenci levných aut v nabídce VW. Nedávno tento problém firma zčásti řešila tím, že do Evropy uvedla model Fox, původně určený pro brazilský trh. Projekt "3K" má zpočátku mířit na trhy východní Asie a Číny, kde Volkswagen v poslední době ztrácí svou dominanci na místním trhu ve prospěch levnějších konkurentů, zčásti právě kvůli zaměření na dražší vozidla. Nyní VW jedná v posledních fázích o společném výrobním podniku v Indii, kde by mohla výroba dosavadních modelů začít příští rok.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
anonym, 12.07.2005 14:16
proč je u textu o nejlevnějším modelu od VW obrázek nejdražšího New Beetla??
Karel - TipCars.com, 12.07.2005 16:46
Jedná se pouze o ilustrační fotografii, obrázky připravovaného modelu nejsou prozatím k dispozici.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

S jakým dieselem koupit ojetý Ford C-Max?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?