zpět
388

Bratislavský Volkswagen začne vyrábět luxusní audi

Luxusní terénní automobily Audi Q7 začne vyrábět bratislavský závod automobilky Volkswagen. Půjde o další luxusní off road, který k zákazníkům po celém světě zamíří ze Slovenska.
28.02.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Luxusní terénní automobily Audi Q7 začne vyrábět bratislavský závod automobilky Volkswagen. Půjde o další luxusní off road, který k zákazníkům po celém světě zamíří ze Slovenska. V Bratislavě se už totiž vyrábí automobil Volkswagen Touareg a částečně také terénní Porsche Cayenne, které se kompletuje v Německu.Výroba terénního Audi Q7 se začne podle předsedy představenstva firmy Volkswagen Slovakia Jozefa Uhríka v druhé polovině letošního roku. "Do konce roku vyrobíme několik stovek kusů, které umožní představit automobil zákazníkům. Naplno se automobily Audi začnou vyrábět v příštím roce," uvedl.Tip: Příloha - autosalon Ženeva 2005


Tip: Škoda Yeti - fotografie přímo ze Ženevy!

Kvůli náběhu výroby nového typu auta ukončí bratislavský závod Volkswagenu výrobu modelu Seat Ibiza, kterého se v Bratislavě vyrábělo ročně dvacet tisíc kusů. Výroba Seatu Ibiza se nyní vrací do Španělska. "Chceme si uvolnit kapacity a chceme zůstat velmi flexibilní továrnou, která bude zaměřena na luxusní terénní automobily," uvedl Uhrík. V Bratislavě se nyní vyrábí ještě model Volkswagen Polo, jehož produkce se změny nedotknou.

SPY info: První SUV od Audi - Q7Výroba především luxusních terénních automobilů v Bratislavě je důležitá pro obchodní bilanci. Díky vývozu modelů Touareg do USA se například podařilo změnit obchodní bilanci mezi oběma zeměmi na vysoce aktivní ve prospěch Slovenska.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.