0
zpět
661

Bojí se Áčka rivala?

42 % lidí zaplatí za automobil méně než 100 tis. Kč. Mají "superlevné" ojetiny a komunikace ceny šanci na úspěch? Jak si konkurují naše největší autobazary?
17.05.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

42 % lidí zaplatí za automobil méně než 100 tis. Kč. Mají "superlevné" ojetiny a komunikace ceny šanci na úspěch? Jak si konkurují naše největší autobazary?

Bezmála 60 % Čechů (zdroj: Median, MML) si pořizuje ojetá auta a 18 % všech řidičů tvrdí, že za nejčastěji používané auto zaplatili méně než 50 tis. Kč. Konkurence na trhu autobazarů, a to i těch diskontních, roste. Firma Auto Diskont měla v dubnu kampaň založenou na tom, že prodává auta do 150 tis. s možnými splátkami od 450 Kč měsíčně a povinným ručením na jeden rok zdarma. Dostaly se tak na úroveň 50 prodaných aut týdně. Navíc začátkem května otevřela druhý autobazar v Brně. "Naši zákazníci jsou především studenti nebo mladé svobodné ženy," popisuje cílovou skupinu Jaromír Glajch, vedoucí prodeje Auto Diskontu.
Názory na vývoj trhu se u rivalů výrazně mění. "Vidíme enormní zájem lidí a dokážeme zdatně konkurovat velkým bazarům," tvrdí Martin Emes, ředitel Auto Diskontu. Opačného názoru je Petr Nešpor z PR oddělení AAA Auto, který sebevědomě tvrdí: "Nezmění se nic. Je to jen jeden z dalších bazarů, který obchoduje s automobily nízké kvality, a lidé tím spíše ocení, že nabízíme kvalitnější vozy."

AAA chtějí také levná auta

Ke konci roku, po otevření třetí prodejny v Ostravě, se celková nabídka Auto Diskontu (podle současného tempa růstu) pravděpodobně vyšplhá přes 800 vozů, což je pětina objemu lídra trhu AAA Auto. Ten se však rozhodl zareagovat promptně: "Této společnosti již dále nebudeme prodávat vozy vykoupené z protiúčtů. Tyto automobily budeme prodávat sami ve speciální sekci Levná auta," prozradil strategii v reakci na nástup možné konkurence Petr Nešpor.
Prosadí se? Nebo odstaví lídr trhu konkurenta Auto Diskont od zdroje "výrobků"?

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
yeti, 17.05.2005 13:09
Je jasné, že levnější auta budou lépe prodejná - a to i za cenu nižší kvality, nebo horšího stavu. My Češi jsme už takoví, ušetřit za každou cenu a pak do auta vrazit 2xtolik za opravy. Stejně tak, jako se nevyplatí koupit nové auto, nevyplatí se koupit ani přehnaně levnou ojetinu.
MaClaud, 17.05.2005 14:20
myslim ze se pletes. hodne lidi uz dnes prave radeji prihodi 30 000 aby melo zaruku ze ojety vuz nebyl havarovany, mel nepriklad servisku apod.

hodne lidi co znam na Acka nadava a ja se jim nedivim...
nedavno jsem hovoril s clovekem co u nich dela a jejich praktiky mluvi za vse....
Dalis, 17.05.2005 17:16
Taky sem kdysi viděl reportáž o tomto věhlasném autobazaru, nejenom že tam prodávají bourané auta, ale prodejní metody stylu akčních předváděček se tu taky dobře uchytili, aspoň je vidět jak silné slovo má reklam :(
Libor.ov, 18.05.2005 22:08
Pánové, praktiky - nepraktiky, firmu dělá člověk, který v ní pracuje nebo zastupuje. Já jsem si zajel pro auto vlakem do Hodonína, ušetřil jsem 20tis, a jsem namíru spokojený. Švagr si koupil v áčkách Clio za 140 tis, viděl moje a chytá se za hlavu, už jen rozdíl 100tis a toto projet v naftě nebo benzínu + dovolená, pánové ...
MaClaud, 19.05.2005 10:24
moc nechapu souvisloti vaseho prispevku??

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Opel Meriva, nebo Škoda Roomster? Kupujeme ojeté MPV

nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI

Honda Civic nebo Toyota Auris? Vybíráme ojetinu do 350 tis. Kč.

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.